Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wojna o leki .....
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 09 Maj 2013, 17:22    Temat postu: Wojna o leki ..... Odpowiedz z cytatem

- http://www.zachizbawet.pl/strona/wp-content/uploads/2013/04/stanowisko-w-sprawie-antybiotyk%C3%B3w.pdf // -Włodek Szczerbiak
Administrator


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 988
Skąd: Ciechocinek

Nowy postWysłany: 09 Maj 2013, 14:29 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Szykuje się nam kolejna wojna o antybiotyki. Jest taka akcja "Chrońmy antybiotyki" i oni uważają, że weterynaria jest jednym ze źródeł zła, gdyż szafuje antybiotykami, wprowadza je do użytku bez poważniejszej kontroli. Mowa jest o tak zwanym "systemie duńskim", który wiąże się z wypisywaniem recept na antybiotyki do aptek. Ponadto trwają rozważanie nad ograniczeniem ilości stosowanych antybiotyków. Dzieje się to poza naszymi plecami, podobnie jak wtedy, gdy uznali koncerny paszowe za predysponowane do zarządzaniem antybiotykami. Wtedy zabrali nam antybiotyki paszowe, teraz pewnie chcą ogołocić z reszty. Zresztą nie wiem, jak inaczej nazwać takie działania odbywające się poza naszymi plecami. Wiadomo, że we wrześniu w Puławach ma się odbyć konferencja poświęcona promocji tzw "duńskiego" systemu dystrybucji.
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zechciał nieco przybliżyć poruszony temat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1193
Skąd: Kluczewsko

Nowy postWysłany: 09 Maj 2013, 14:48 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Włodku nasi przeciwnicy będą mieli poważne kłopoty by wprowadzić system o którym piszesz . Będą musieli zmienić ustawę Prawo farmaceutyczne .
Przewidziałem takie działania i z pomocą Palikota wprowadziłem zapis w tej ustawie , że obrót detaliczny może się odbywać tylko i tylko za pośrednictwem zakładów leczniczych dla zwierząt .
Ale nic nie jest wieczne . Trzeba trzymać rękę na pulsie po to tylko by nas nie ograli .
Stąd mój apel do wszystkich , którzy mają wiedzę w tym temacie by natychmiast nas informowali . Niestety nie możemy tu liczyć na nasza Izbę . Działania musimy podjąć sami i to bardzo radykalne .
Dzięki Włodku , że przesłałeś wiadomość . Uważam , że w tym temacie twoja Izba a raczej zjazd powinien zająć ostre stanowisko . Masz jeszcze troszeczkę czasu by napisać projekt stanowiska w tej sprawie i spowodować przegłosowanie go na Zjeździe .
Sprawa jest zbyt ważna , należy się dobrze przygotować do dyskusji . - http://www.zachizbawet.pl/strona/?p=2593 , - http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+REPORT+A7-2012-0373+0+DOC+PDF+V0//PL&language=PL


Ostatnio zmieniony przez DĄBROWSKI dnia 09 Maj 2013, 17:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 09 Maj 2013, 17:32    Temat postu: cenwet ...... Odpowiedz z cytatem

- http://cenwet.pl/index.php/public/main/verify_agree Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 09 Maj 2013, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynym powodem podjętych działań w sprawie dystrybucji naszych leków jest spowodowanie nie ograniczonego dostępu do leków dla hodowców zwierząt zajmujących się produkcją na skalę przemysłową .
Cała reszta to zwykła ściema . Pan Minister powinien w trybie pilnym odpowiedzieć na proste pytanie . Czy chodzi nam w Polsce o produkcję zdrowej żywności , czy o zapewnienie dodatkowych zysków dla wąskiego grona kolesiów zajmujących się produkcją przemysłową ?
Jako lekarz weterynarii uważam , że mając świadomość , że chodzi tu o wielki przekręt ukierunkowany na dodatkowe zyski kasztem zdrowia konsumentów wyrażam sprzeciw takim działaniom ze strony Ministerstwa Rolnictwa .
Szanowni Koledzy jesteśmy świadomi jakie niesie zagrożenie program roboczo zwany duńskim zobligowani jesteśmy do podjęcia wszelkich działań zmierzających do zaniechania chorych i szkodliwych pomysłów Ministerstwa Rolnictwa .
Za stosowne uważam nagłośnienie tej sprawy w mediach , uświadamianie wszystkim jaki los próbuje nam zgotować ministerstwo .
I tak bez tego dość mamy na naszym rynku skażonego mięsa pochodzącego z importu z Niemiec czy Dani .
Powszechnie wiadomo , że za kilogram naszego mięsa obrotni przemytnicy przywożą 2 kilogramy syfu z Niemiec , Dani , czy Holandii .
Jakoś Związek w programie zero tolerancji nie widzi tego problemu . Jestem ciekaw za ile srebników kupili mu przyciemniane okulary .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 1389
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: 09 Maj 2013, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekaj, Olo! Usystematyzujmy. Zaczęło się toto w ramach akcji "Jedno zdrowie", To jest interes społeczny, żeby unikać narastania antybiotykozależności, bo coraz więcej jest przypadków, gdy w szpitalach nie udaje się leczenie z pozoru prostych chorób bakteryjnych. Podobny zresztą problem mamy i my - przy mastitach u bydła, gdzie wyniki antybiotykogramów twierdzą, że bakterie są odporne wyłącznie na antybiotyki jeszcze nieodkryte, albo niewprowadzone do dystrybucji. Ministerstwo, owszem chce może i nas wykolegować, ale sama akcja to nie jego zasługa. Oni chcą tylko na tej okazji, jaką jest problem nieposzanowania antybiotyków - ukręcić własny interes. Tak samo mówiło się, że spadnie zużycie antybiotyków u świń i drobiu, jak zostaną wyeliminowane ASW (antybiotykowe stymulatory wzrostu). Wtedy zostaliśmy wyeliminowani wyłącznie - my. Teraz nie możemy do tego dopuścić!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cezary BoguszDołączył: 15 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Mińsk Maz.

PostWysłany: 10 Maj 2013, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj lekkie zdziwienie ogarnie paru Panów z tego audytorium piszącego na portalu jak wyjdzie kto z kim i gdzie zawarł ten pakt o oddaniu antybiotyków!
_________________
cezary bogusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 1389
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: 10 Maj 2013, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę być zdziwiony Doktorze! To już jest pakt? Bez możliwości rozmów? Niech Pan mówi, proszę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cezary BoguszDołączył: 15 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Mińsk Maz.

PostWysłany: 10 Maj 2013, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi Panie Włodku, ale ten moment kiedy zobaczę twarz pewnego Pana Doktora, który ostatnio piał z radości że "jeden wygrał a drugi przegrał" będzie bezcenny! Nie będzie wtedy wielkiego problemu z udowodnieniem bezmiaru głupoty tego Pana! A Pana serdecznie pozdrawiam i życzę ... (coś napisałem ale skasowałem bo właściwie mnie już wszystko wali!)
_________________
cezary bogusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 10 Maj 2013, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A szkoda Panie Cezary , że Panu to wszystko wali , mam nadzieje , że to stan przejściowy .
Pytam się co Pan zrobi jak przestanie być Pan urzędnikiem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 11 Maj 2013, 07:22    Temat postu: pytania o kasę ..... Odpowiedz z cytatem

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. 2013 poz. 363), zastąpi akt wykonawczy w tej samej sprawie z 2008 r.

Nowe przepisy zapewnią ciągłość obowiązywania regulacji wypełniających delegację art. 111 ust. 9 ustawy o VAT.

Nowy akt stanowi w dużej mierze odzwierciedlenie przepisów jeszcze obowiązujących w tym zakresie. Zawiera jednak również także nowości, z których najważniejsze to:

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, obowiązek ewidencjonowania dotyczy każdej sprzedaży, w tym otrzymanej przed dokonaniem sprzedaży całości lub części należności (zapłaty). Szczegółowo uregulowano, dotychczas nie znajdujące odzwierciedlenia w przepisach podatkowych, zasady zwrotu towaru lub reklamacji towaru lub usługi, a także sposób postępowania w przypadku tzw. oczywistych pomyłek.
Nowością są też przepisy dotyczące ewidencji prowadzonej przez podatników wykonujących wyłącznie czynności zwolnione - podatnicy ci ewidencjonują wartości sprzedaży, jako sprzedaż zwolnioną.
Uporządkowano przepisy dotyczące podatników wykonujących czynności w ramach umowy agencyjnej, zlecenia, pośrednictwa lub innych umów o podobnym charakterze, rozróżniając podatników, którzy wykonują sprzedaż wyłącznie w imieniu lub na rzecz innego podatnika oraz tych, którzy prowadzą również sprzedaż własną.
Doprecyzowano, iż podatnicy sporządzają raport fiskalny okresowy (miesięczny), po zakończeniu sprzedaży za dany miesiąc w terminie do 25-tego dnia miesiąca następującego po danym miesiącu. Dodatkowo, w odniesieniu do podatników, dla których podstawą opodatkowania podatkiem jest marża, wprowadzono dla potrzeb ewidencjonowania tego rodzaju sprzedaży tzw. zero techniczne.
W akcie wskazano, że jeżeli z przyczyn niezależnych od podatnika nie może być prowadzona ewidencja przy zastosowaniu kas rejestrujących, wtedy podatnik kontynuuje ewidencję przy zastosowaniu kasy rezerwowej lub ma obowiązek zaprzestania sprzedaży.
Zgodnie z nową regulacją, paragon fiskalny musi zawierać numer identyfikacji podatkowej nabywcy (NIP nabywcy) - na żądanie nabywcy. Umożliwi to podatnikom wystawienie za pomocą kasy paragonu, który pełniłby rolę tzw. faktury uproszczonej (w przypadku, gdy kwota należności ogółem nie przekracza kwoty 450 zł albo 100 euro).
Wskazano czynność poprzedzającą rozpoczęcie prowadzenia ewidencji, jaką jest złożenie pisemnego zawiadomienia do właściwego naczelnika urzędu skarbowego o liczbie kas i miejscu (adresie) ich używania. W przypadku podatnika, który zamierza stosować do prowadzenia ewidencji jedną kasę, zawiadomienie może być dokonane na formularzu zgłoszenia danych dotyczących kasy.
Fiskalizacja kasy, konieczna do prowadzenia ewidencji, ma być dokonywana przez serwisanta kas poprzez jednokrotne i niepowtarzalne uaktywnienie trybu fiskalnego pracy kasy z równoczesnym wpisaniem numeru identyfikacji podatkowej podatnika (NIP) do pamięci fiskalnej. Fiskalizacja kasy potwierdzana jest wykonaniem raportu fiskalnego dobowego, którego wydruk dołączany jest do książki kasy.
Jednocześnie doprecyzowano, że obowiązkowego przeglądu technicznego kasy dokonuje się nie rzadziej niż co 2 lata i rozszerzono jego zakres o konieczność dołączenia do książki kasy dokumentu potwierdzającego wykonanie tego przeglądu, w szczególności faktury, oraz zaleceń pokontrolnych.

http://www.nil.org.pl/aktualnosci/szczegolowe-dane-identyfikujace-na-paragonie-fiskalnym-pismo-prezesa-nrl-do-ministra-finansow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cezary BoguszDołączył: 15 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Mińsk Maz.

PostWysłany: 11 Maj 2013, 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz panu przypominam ze z panem nie rozmawiam! Jest pan klamca i oszustem (nasza rozmowa telefoniczna a następnie pana wpis).
_________________
cezary bogusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej WolańczykDołączył: 09 Sie 2004
Posty: 495
Skąd: Goleniów

PostWysłany: 11 Maj 2013, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrafimy się doskonałe kłócić i obrażać. Gorzej idzie nam z dyskusją twórczą. Po prostu nie wychodzi nam to wcale. Ambicje zaślepiają zdrowy rozsądek. O kant d..y roztrzaskać takich dyskutantów. Exclamation
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 11 Maj 2013, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za - pora przejść do meritum sprawy bo to jest podstawą naszego bycia na najbliższe lata .
Koledzy jeżeli damy się wmanewrować w jakieś chore pomysły w postaci duńskiego czy jak by nie zwał innego kretyńskiego pomysłu to jest po nas .
Zabranie nam leków to tak jak by zabrać stolarzowi deski .
Pewien murzyn powiedział , że Polska to piękny kraj , ale nie samowicie dziki . I co najgorsze miał rację .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 13 Maj 2013, 09:36    Temat postu: Model " Duński "..... Odpowiedz z cytatem

- http://wroclaw.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1032254356/wroclaw-Kupie-lub-podejme-wspolprace-z-osoba-mogaca-kupowac-leki-weterynaryjne.html -
Kontakt:
Karina
Telefon:
699182121
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 13 Maj 2013, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest prosta facet pragnie założyć handelek naszymi lekami tylko szuka żywca z pieczątką , który zapewni mu stały dostęp do naszych leków .
Jak znam życie to i znajdzie głupca , który na to da się złapać .
Jednym słowem szara strefa kwitnie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 13 Maj 2013, 14:58    Temat postu: Sami swoim ....? Odpowiedz z cytatem

Informacja ze spotkania lekarzy weterynarii w sprawie szczepień psów przeciwko wściekliźnie w gminie Miedziana Góra
poniedziałek, 13 maja 2013 10:02

W dniu 13 maja 2013 roku w siedzibie Świętokrzyskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej odbyło się spotkanie lekarzy weterynarii zainteresowanych przeprowadzeniem szczepień psów przeciwko wściekliźnie na terenie gminy Miedziana Góra.

W spotkaniu tym udział wzięli:

- lek. wet. Joanna Świerczyńska,

- lek. wet. Maciej Gugała,

Z ramienia Świętokrzyskiej Izby w spotkaniu udział brał lek. wet. Edyta Gawlik Prezes Prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej oraz lek. wet.Waldemar Lis- v-ce Prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej.

W trakcie spotkania ustalono następujące rejony prowadzenia szczepień:

Lek. wet. Joanna Świerczyńska

Miedziana Góra
Ciosowa

Lek. wet Tomasz Główka

Kostomłoty I
Kostomłoty II

Lek. wet. Maciej Gugała

Porzecze
Bobrza
Przyjmo
Ćmińsk
Tumlin

Obecni na spotkaniu lekarze weterynarii Joanna Świerczyńska, lek. wet. Maciej Gugała w obecności lek. wet. Edyty Gawlik Prezesa Świętokrzyskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej oraz lek. wet. Waldemara Lisa v-ce Prezesa Świętokrzyskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej zobowiązali się do przestrzegania wypracowanych ustaleń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group