Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezent od Pana Ministra.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sen
Gość

PostWysłany: 26 Sty 2018, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Kałużny napisał:
Very Happy
, Shocked
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 26 Sty 2018, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sen napisał:
Piotr Kałużny napisał:
Very Happy
, Shocked

- Jak myślicie, dlaczego sen zrobił wielkie oczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 27 Sty 2018, 01:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100% planu
Można ironizować. Można powoływać się na fakty, że na zaproponowane wcześniej ankiety odpowiedziało zaledwie kilkunastu lekarzy. Nie można jednak się na to obrażać i zaniechiwać konsultacji. Nikt naszych wybrańców z rad, krajowej i okręgowych, z tego demokratycznego obowiązku jeszcze nie zwolnił. (Sądzę też, że dotyczy to także władz Medicusa.)
Nie wypada zasłaniać się tym, że „Rada wypełnia uchwały Zjazdu, a na Zjeździe głosowali nasi przedstawiciele.” Pewnie "biedaki" głosowali, ale jak to się stało, że przegłosowano wszystkie przedzjazdowe propozycje przedłożone przez poprzednią radę i …niewiele więcej? Dzisiaj "Rada wypełnia uchwały Zjazdu", które sama sobie zaproponowała. Kadencyjny plan pracy ograniczyła tylko do realizacji tych uchwał. Wygodne? Wygodne.
Powrót do góry
Piotr Kałużny

PostWysłany: 27 Sty 2018, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy - bo spodobał mi się wpis Włodka.
Zakręcanie pod kątem prostym może i niewygodne, ale po łuku jeśli duży może wynieść za daleko, a jeśli ciasny to doprowadzić do przewrotki. Stwierdzenie "właściwy łuk" jest w naszym przypadku jakoś niedookreślone.
Konsultacji nikt nie unika, są po prostu niewielkie możliwości jej przeprowadzenia. Nieliczne zainteresowane osoby dzwonią do mnie, do Jacka, sądzę, że do obu Włodków również. Myślę, że wpisujący uwagi na tym forum przekazują je też do osób pracujących bezpośrednio przy projekcie. Ta strona jest dobrym miejscem do przeprowadzenia konsultacji, podawajmy rozwiązania, piszmy jak wg. nas ma wyglądać ta ustawa. Jakie rozwiązania pozwolą nam spokojnie działać. Anarchia czy jakieś zasady ?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 27 Sty 2018, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolność=deregulacja
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 29 Sty 2018, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzorem przepisów o aptekach projekt Izbowy zakłada ,że możliwość tworzenia Zakładów Leczniczych dla Zwierząt będą mieli jedynie lekarze weterynarii.
1. Co z istniejącymi już obecnie Zakładami Leczniczymi ,których właścicielem/ami nie są lekarze weterynarii?? Prawo nie działa wstecz.

2. Czy ktoś zdaje sobie sprawę ile pieniędzy potrzeba mieć by podjąć się leczenia na potężnej fermie?? Hurtownia nie da leków za darmo. Trzeba je sobie kupić. W obecnym systemie , gdzie podmiot prowadzi hodowlę i leczenie na swoich fermach , lekarz weterynarii nie musi inwestować ani złotówki w produkty lecznicze weterynaryjne. Rozliczenie następuje na drodze hurtownia-właściciel gabinetu. Po wprowadzeniu zapisów projektu ustawy rozliczenie dokonywane byłoby na drodze lekarz weterynarii-hurtownia. Pytanie: KTÓRY Z KOLEGÓW MIAŁBY CHĘC MIEĆ "ZAMROŻONE" POWIEDZMY 1MLN ZŁ W LEKACH U HODOWCY I ASF W SĄSIEDNIM POWIECIE/GMINIE???
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 29 Sty 2018, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Szanowni Panowie Weterynarze.
Dlaczego chcecie mnie zmusić do leczenia moich zwierząt u doktora , który nie ma na nic czasu?? Jak ja jestem chory to idę do lekarza , do którego mam zaufanie. Jak trzeba jadę do województwa do specjalisty. Niestety swoich kur nie zawiozę do Grudziądza a świń do Brodnicy- bo tam są dobrzy lekarze ,tylko będę musiał wzywać doktora co wiecznie czasu nie ma i czekać aż łaskawie przyjedzie. Do czego to ma zmierzać!!!??
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 29 Sty 2018, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja i rodzina korzystamy z dobrych lekarzy medycyny. Ostatnio oczekiwanie na wizytę 3 tygodnie, a było i dłużej. Do dobrego się czeka niestety. Taki poświęcił memu 90 letniemu ojcu ponad godzinę. Z dobrym skutkiem. U innych było 5 minut..Ile oni obsłużą dziennie a ile on ?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 06 Lut 2018, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie jakie są dalsze losy nowelizacji ustawy o zakładach leczniczych dla zwierząt.
Najwyższa pora by zabrał głos nasz Kol. Jacek Sośnicki i jako współautor tego dzieła powiedział nam zwykłym zjadaczom chleba dokąd idziemy i ile na tej operacji stracimy.
Pozdrawiam zaniepokojony.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 09 Lut 2018, 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próżne czekanie, ...chyba?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach