Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezent od Pana Ministra.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PABLITO
Gość

PostWysłany: 23 Sty 2018, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Panie Włodku za zreferowanie proponowanych zmian. Generalnie idzie to w dobrą stronę ale widać że czynności zlecone będą coraz mniej atrakcyjnym kąskiem dla "deptaczy gnoju" oby nie smutną koniecznością...a co do roboty terenowej, moim zdaniem gabinety ościenne danego województwa powinny byc wyłączone z tego paragrafu. Ja przez "miedzę" województw przeskakuje kilka razy dziennie..mam do niej w lini prostej 5 km \ .nie wyobrażam sobie żeby to stało się nielegalne.Pozostanie mi wtedy "szara strefa"Smile
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23 Sty 2018, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwila, a co ze środkowopomorskim ? Z częstochowskim ? Przecież było tuż, tuż...A wtedy nowe granice wojewódzkie.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23 Sty 2018, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem jak zawsze krajówka swym działaniem zamiast polepszyć to pragnie coś spieprzyć. Znów znalazło się kilku nawiedzonych , którym wydaje się , że zjedli wszelkie rozumy.
Tak podstawowy akt prawny jak ustawa o zakładach leczniczych może być zmieniana ale dopiero po szerokiej konsultacji społecznej poprzedzonej ankietom. A tu ni z gruchy ni z pietruchy proponuje się zmianę bez żadnego uzasadnienia.
W związku z czym pytam się komu i dla czego przeszkadzają istniejące zapisy?
Jakie cele chcemy osiągnąć przez nowelizację ustawy ?
Czy przypadkiem nie jest to próba nakładania kagańca na lekarzy prowadzących zakłady lecznicze ?
Szanowni nawiedzeni z krajówki Nim coś zrobicie wpierw zapytajcie się suwerena czy tego sobie życzy. W przeciwnym wypadku wasze działania przyniosą więcej strat niż pożytku. Pora nie powielać błędów , które poczynili wasi poprzednicy.
Lepiej będzie jak materię ustawowa pozostawicie w spokoju. Brak wam wiedzy w tej dziedzinie , brak wam wyobraźni . Znów jakiś nawiedzony dupek pragnie zaistnieć kosztem całego społeczeństwa. Nikt wam nie dał prawa do działań szkodliwych przeciw członkom naszej korporacji zawodowej.
Pozdrawiam czytelników tej strony .
Wróg Publiczny
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 23 Sty 2018, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Ni z gruchy, ni z pietruchy”
Zamierzałem się nie odzywać, ale nie mogę Olku nie przyznać Ci racji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 24 Sty 2018, 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm to jest tak- jestem na stanowisku, mam pomysł , rzucam, Wy go łapcie. Przecież nie mogę siedzieć bezczynnie. Muszę się wykazać aktywnością. Przykład idzie z góry, ustawa i multum później do niej poprawek.Tu się też da to poprawić. Ot taka mina, jednym coś urwie , innym nie. Jak dziura w Windowsie, ciągle je łatają i ciągle są. Konsultacje też przykład z góry, szczątkowe lub żadne.Czas przestawać podawać dłoń na powitanie niektórym.To się chyba ostracyzm towarzyski nazywa. Mam swoje lata i zamierzam w praktyce to stosować. Szkodnikom i durniom ręki nie podam.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 24 Sty 2018, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze kilka słów.
W projekcie ustawy pojawia się temat, który odradza się co jakiś czas niczym Feniks z popiołów. Jest to kwestia minimalnych standardów dla zakładów leczniczych. Do dotychczasowej standaryzacji zdołaliśmy się jakoś przyzwyczaić, ale czas biegnie w koło i powstaje potrzeba zmian.

Standaryzacja w wykonaniu naszej Izby jest czymś bardzo szczególnym, ponieważ nijak nie nadąża za rzeczywistością. Już choćby ten stary przepis powołujący się na konieczność posiadania w każdym gabinecie stetoskopu, muzealnego urządzenia nieużywanego ponad pół wieku świadczy o nienadążaniu za zmianami (obecnie wykruszają się fonendoskopy).

Mam poważne obawy, że kolejne zmiany także okażą się chybione. W związku z powyższym - jestem na NIE!
Swego rodzaju dowodem na nieżyciowość jest stanowisko Rady w stosunku do sterylobusów. Stanowisko negatywne, ale w nowym projekcie ustawy o zakładach leczniczych jakoś brak odniesień w tym kierunku.
Mam wrażenie, że tworzenie przez naszą Radę przepisów o standardach - wygląda niczym gonitwa psa za własnym ogonkiem. Dlatego właśnie boję się powierzyć Radzie realizację tak trudnego zagadnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Kałużny

PostWysłany: 24 Sty 2018, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szerokie konsultacje wśród zainteresowanych ? Kilka razy Izba rozsyłała różne ankiety i w skali kraju odpowiadało kilkanaście do kilkudziesięciu lekarzy. Czyżby byli niezainteresowani ? Rada wypełnia uchwały Zjazdu, a na Zjeździe głosowali nasi przedstawiciele. Wybraliśmy ich po konsultacjach w powiatach, oni nie reprezentują naszych poglądów ?
Skoro Rada nie podoła zadaniu, to może należy opracować rozwiązania samemu i przekazać środowisku pod rozwagę ?
Boimy się standardów jak diabeł święconej wody i jednocześnie biadolimy na nieuczciwą konkurencję i zanizanie cen. Brak standardów oznacza, że „żyłka wędkarska, żyletka , denaturat” i 30 – 50 zł za to, są zgodne z oczekiwaniami członków ZAWODU ZAUFANIA PUBLICZNEGO. Mamy dyplom i za to NALEŻY NAS POWAŻAĆ, SZANOWAĆ , DARZYĆ PEŁNYM I BEZGRANICZNYM ZAUFANIEM.
W skargach na lekarzy czytam : „ lekarz tylko spryskał narzędzia i ręce denaturatem…., osobiście asystowałam lekarzowi i widziałam…., piesek w czasie zabiegu co chwilę się budził i wył…, moje dziecko na to patrzyło i …., inny lekarz przepraszał mnie za brak profesjonalizmu jakim wykazał się jego konkurent…, inny lekarz stwierdził, że zostałam oszukana bo to cięcie jest za małe aby…..”
Skoro jednak standardy nie istnieją, to powyższe zachowania nie są przecież niczym złym. Jak się wszystko uda to 50 zł za usługę jest w sam raz.
Można twierdzić, że wolny rynek wszystko ureguluje. Jednak gdyby tak było, to już nie mielibyśmy problemu z nadmiarem ZLZ. Tymczasem jak lwy walczymy o jak najniższe wymagania, aby móc stosować jak najmniejsze ceny.
Jak uczy doświadczenie, to możemy sobie pisać, złościć się, wyzywać, obrażać się, czy śmiać, ale sami niczego nie zmienimy. Jak zwykle poczekamy, aż ktoś inny zrobi to za nas i wyda nam polecenie wykonania wytycznych. Dlatego właśnie mieliśmy 17 zł za świadectwo, mamy 10 zł, a jak będziemy mieli 5 zł, to też je wystawimy. Przykładów można mnożyć niczego się nie nauczymy.
P.S.
Tak naprawdę to nic złego się nie stanie. Jak zawsze się dostosujemy. Będzie dobrze.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 24 Sty 2018, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Standaryzacja w wykonaniu naszej Izby jest czymś bardzo szczególnym, ponieważ nijak nie nadąża za rzeczywistością. Już choćby ten stary przepis powołujący się na konieczność posiadania w każdym gabinecie stetoskopu, muzealnego urządzenia nieużywanego ponad pół wieku świadczy o nienadążaniu za zmianami (obecnie wykruszają się fonendoskopy).

Mam poważne obawy, że kolejne zmiany także okażą się chybione. W związku z powyższym - jestem na NIE! "

Jako specjalista chorób świń będziesz musiał na stanie posiadać emaskulator , ciekawe co specjaliści chorób ryb posiadać będą? A tak właściwie to doktorzy od koni niech się wypowiedzą. Leczycie Panowie na terenie całego kraju, po wejściu ustawy pierdel za to będzie groził albo sąd kapturowy "koleżeński".
Kardiolodzy , okuliści , chirurdzy -co Wy na to?
Kto jest autorem tych poprawek? IZBA-to tak trochę ogólnikowo. Nazwiska poprosimy. Zapewne trzon będą stanowili "koledzy" z inspekcji.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 24 Sty 2018, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawa o zakładach leczniczych działa już od 15 lat i jakoś nikomu nie wadzi.
Jest dobrym kompromisem jak ustawa o aborcji . Jest pytanie czy potrafimy zbudować coś lepszego ? Może potrafimy , ale pod warunkiem , że wiemy czego po zmianach oczekujemy , mamy dobry pomysł , mamy odpowiednich ludzi , którzy to potrafią zrealizować bez zbędnych szkód w naszym środowisku.
W przedstawionej propozycji oprócz demagogi , chciejstwa i szkodnictwa niczego się nie dopatrzyłem.
Żeby nie być posadzony o demagogię i sienie fermentu przystępuje do meritum sprawy.
W punkcie 1 proponowanych zmian jest propozycja " Krajowa Rada ustali minimalne standardy usług weterynaryjnych świadczonych przez lekarzy w ramach zakładu leczniczego". po przez dodanie do art. 2 ustępu 3.
Proponowana zmiana jest sprzeczna z art. 7 ustęp 2 , art.8 ust.2 art.9 ustęp 3, art. 10 ustęp 5. ponieważ to już jest określone przez ministra właściwego do spraw rolnictwa. szanowni Koledzy z Krajówki narażacie się na śmieszność z [prostej przyczyny . W Sejmie jest Bióro do spraw legistalcji , które w tym przypadku zrobi z was kotlet siekany , a opinia będzie tylko jedna odrzucić projekt zmian w całości.
Jak widać twórcy tych zmian nie znają ustawy o zakładach leczniczych dla zwierząt. Panowie wstyd i hańba. Stare przysłowie powiada jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz. jestem ciekaw czy pod tą propozycją podpisał się nasz znakomity Kolega Jacek Sośnicki. Kolego siedzisz w krajówce i jak możesz milczeć nad tak wielką kompromitacja naszego środowiska .
Ze względu na wieczorną porą nad następnymi propozycjami odniosę się w następnym poście.
Pozdrawiam Aleksander Borowiecki zwany niegdyś Oszołomem z Kieleckiego.
Powrót do góry
Amisz
Gość

PostWysłany: 25 Sty 2018, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek Szczerbiak napisał:

Mam poważne obawy, że kolejne zmiany także okażą się chybione. W związku z powyższym - jestem na NIE!
.

Podzielam opinię, ale czy ktoś poza forum miał okazję ją poznać?

Apeluję o maile lub telefony do prezesa izby okręgowej i krajowej.

Sam pisałem i dzwoniłem mówiąc wprost co sądzę o ich działalności. Gardzę i brzydzę ludźmi którzy rzekomo mają reprezentować interes zawodu a próbują tworzyć buble prawne. Mam serdecznie dość życia w policyjno-skarbowym kraju, gdzie każdy urzędas wie lepiej co dla mnie dobre, co mi wolno a co nie. Nie ma poszkodowanego = nie ma przestępstwa. Co ich obchodzi mój wyjazd wykraczający poza wymyśloną linię na mapie?

Co da mój pojedynczy głos? Zapewne niewiele. Z drugiej strony nie wolno być biernym obserwatorem. Inaczej nasze prawnuki będą wciąż żyć w kraju w którym 50% ludzi ma gdzieś wybory a u władzy są te same parszywe komunistyczne mordy, które nie przepracowały dnia w normalnej pracy.

Jeżeli się boisz to już jesteś niewolnikiem
Powrót do góry
PRECZ Z KOMUNĄ
Gość

PostWysłany: 25 Sty 2018, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amisz napisał:
Co ich obchodzi mój wyjazd wykraczający poza wymyśloną linię na mapie?

Ano to Kolego sympatyczny ,że za tą przysłowiową "linią na mapie" swój ZLZ ma jakiś ziomek , od którego jesteś w czymś lepszy , teraz cwaniak dostał się do krajówki (zapewne jakiś funfel powiatowego co mięsko chlasta i nie ma czasu leczyć a ty masz) i chce Cię wykosić, będzie mięsko dalej chlastał a Pani Krysia będzie żeniła w tym czasie proszki tym do których Ty juz nie pojedziesz. Proste.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 25 Sty 2018, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, szanowni Państwo - projekt wyprodukowała Komisja d/s lekarzy wolnej praktyki pod wodzą Sośnickiego Jacka.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 26 Sty 2018, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając to wiekopomne dzieło Krajowej Komisji do spraw lekarzy prywatnych po prostu ręce opadają. Komisja winna zmienić nazwę na Komisję do spraw represjonowania lekarzy zajmujących się lecznictwem zwierząt.
Wiele już widziałem w naszym życiu zawodowym ale tak piramidalnej głupoty to jeszcze nie było. Komisja zamiast zająć się pomocą i usprawnieniem działalności zakładów leczniczych robi wszystko by maksymalnie nam zaszkodzić . Koledzy z krajówki chyba wam się wszystko pomieszało ze szczęści , że ktoś was wybrał do pełnienia tych zaszczytów. Stare przysłowie powiada " Najgorszy jest ptak , który we własne gniazdo sra "
Szanowni Koledzy z Rady Krajowej jak nie macie pomysłów na poprawę życia zawodowego to nic nie róbcie , to zapisze się wam to na plus bo szkód nie narobicie.
Mam cichą nadzieje , że ten popaprany projekt progów krajówki nie opuści i oby tak się stało bo bynajmniej wstydu się nie najemy.
A jeżeli Koledzy z tej komisji macie choć odrobinę honoru to zrezygnujcie z dalszych prac w tym gremium to choć odzyskacie twarz i będziecie mogli kolegom spojrzeć w twarz.
Pozdrawiam Aleksander Borowiecki.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 26 Sty 2018, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestię "projektu" omawialiśmy na posiedzeniu Okręgówki. Jest tam kilka propozycji, nad którymi warto by było się dalej zastanawiać. Niemniej większa część pomysłów jest niezgodna z rozmaitymi przepisami zawartymi w innych ustawach. Mowa tu o ograniczaniu wolności gospodarczej, nawet o niezgodności z Konstytucją. Czyli - w obecnej formie "projekt" nie nadaje się do konsultacji społecznych, lecz musi być gruntownie przemyślany.
Członkowie tego, co jeszcze zostało z Medicusa - są nieco zaintrygowani tym, że decyzje o zmianach dotyczących prywatnej działalności - Rada próbuje podejmować bez uprzedniej konsultacji z nami. Jeszcze bardziej dziwi, że sam Prezes Medicusa nie próbował z nami rozmawiać na ten temat.

Jeśli natomiast chodzi o opinię Piotra Kałużnego - to Piotr jest zaprzysięgłym legalistą. Nawet jak skręca na skrzyżowaniu - robi to pod kątem prostym, zamiast łukiem. Może to i dobre, ale jakże nieżyciowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Kałużny

PostWysłany: 26 Sty 2018, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: