Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYBORY
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 30 Gru 2012, 09:56    Temat postu: WYBORY Odpowiedz z cytatem

Szanowne Koleżanki i Koledzy .
Nowy nadchodzący rok 2013 jest dla naszej społeczności ważnym rokiem .
Będziemy wybierać naszych przedstawicieli na Zjazdy Okręgowe Izby .
Naszym obowiązkiem jest uczestnictwo w tych wyborach , bowiem od tego zależy przyszłość naszego zawodu , oraz prawidłowe funkcjonowanie organów naszego samorządu .

Jest w naszej społeczności wiele Koleżanek i Kolegów , którzy mają wiedzę i doświadczenie w pracy samorządowca . Wielu z nas jest lub było radnymi samorządów terytorialnych czy to na poziomie gminy , powiatu lub województwa . Wielu z nas piastowało kierownicze funkcje w tych samorządach na stanowisku wójta , burmistrza , starosty . Mamy wielu doświadczonych Kolegów jest z kogo wybierać .
Ponad 90% jesteśmy menadżerami , prowadzimy własny biznes na własną rękę i odpowiedzialność . Dobrze znane nam są zjawiska rządzące gospodarką , praw rynku i cała sfera gospodarcza .
Jest tylko jedno zasadnicze pytanie ? Dla czego w naszym zawodzie jest coraz gorzej , a będzie jeszcze coraz to gorzej .

Odpowiedz jest prosta a zarazem banalna . Do władz naszego samorządu wybieramy tych , którzy nie maja zielonego pojęcia co to jest samorząd i jaka jest jego rola w naszym zawodzie . Jest to nasza i tylko nasza wina ponieważ nie znajdujemy czasu raz na cztery lata by wziąć udział w wyborach delegatów na Zjazdy Okręgowe . Odpuszczamy sobie ten temat i mamy to co mamy . Na zebrania przychodzą nie liczni i ci co maja tak zwane parcie na władzę . Powiatowi zakładają dyscyplinę służbową i na zebraniu jest większość pracowników Inspekcji więc wyniki wyborów są przesądzone .
Tak więc zamiast samorządu zawodowego mamy kolejny Związek Zawodowy pracowników inspekcji . Później są narzekania i pretensje do garbatego , że ma proste dzieci , że samorząd nic nie robi w naszej sprawie . Bo jeżeli samorząd zostanie zdominowany przez inspekcję to wiadomo , że przez następne cztery lata będzie dbał o 5 % naszej populacji zawodowej , a istotne sprawy zawodowe zostaną wyrzucone na margines .
Taka sytuacja jest przez ostatnie trzy kadencje samorządu , najwyższa pora to zmienić . Jeżeli się nie zmobilizujemy to będziemy mieli powtórkę z rozrywki , tylko jak na tym wyjdziemy ?
Mamy do czynienia z dziwnym zjawiskiem w demokracji , gdzie mniejszość rządzi większością , pora to zmienić !!!!!
Jeżeli pragniesz poprawy wizerunku naszego zawodu , szacunku i lepszych dochodów to zmobilizuj się i weź udział w wyborach . Mam głęboką wiarę , że dokonasz właściwych wyborów , czego sobie i wam życzę.

Pozdrawiam Dziadek Olek czasami zwany oszołomem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Henryk ŁójDołączył: 14 Lip 2010
Posty: 126
Skąd: Biłgoraj

PostWysłany: 30 Gru 2012, 11:23    Temat postu: podziw Odpowiedz z cytatem

Podziwiam Pana Panie Olku. Podziwiam Pana Wiarę w "nasze" społeczeństwo (weterynaryjne). Nasza Izba, moim zdaniem, jest odpryskiem socjalizmy w najlepszym wydaniu. Wybory traktowane są jak zło konieczne. Nikogo nie obchodzi kto został wybrany a jeszcze mniej jak widzi przyszłość weterynarii. Do izby zwraca się dopiero wówczas gdy dotknie go coś złego, gdy potrzebuje pomocy.
W pracę izby zaangażowani są głownie tacy którzy którzy w niej widzą swoje "życie". Władza i profity. Niewielu jest społeczników którzy chcą pracować dla dobra izby. Oni to, ci społecznicy, nadają naszej izbowej władzy charakter ogólnozawodowy. Ale to tylko "charakter".
Dlatego, moim zdaniem, powinniśmy przeć do tego by izba w obecnym wydaniu uległa likwidacji. Składać powinna się z tych którzy chcą w niej pracować, a przynajmniej interesować się jej pracą. Byłoby to z korzyścią dla jej członków, a przez to dla całej społeczności weterynaryjnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 30 Gru 2012, 16:05    Temat postu: ....osoba prawna .... niekonstytucyjna ? Odpowiedz z cytatem

Samorząd zawodowy w świetle Konstytucji RP
dr hab. Halina Zięba-Załucka
Tekst pochodzi z numeru: 10/2005
Monitor Prawniczy

Autorka w niniejszym artykule przedstawia pozycję samorządu zawodowego w Polsce w świetle Konstytucji. W opracowaniu wyjaśniono pojęcia korporacji i zawodu zaufania publicznego oraz dokonano analizy pozycji samorządu zawodowego w świetle art. 17 Konstytucji, jednocześnie odwołując się do wypowiedzi doktryny w tym zakresie.
Pojęcie prawne samorządu zawodowego, jego cele i zadania oraz struktura organizacyjna

Samorząd zawodowy to organizacyjna forma zrzeszania się obywateli, ukształtowana na zasadzie więzi zawodowej, powstała celem reprezentowania ich interesów wobec instytucji państwa. Zasadniczym aktem prawnym, który przewiduje możliwość tworzenia samorządów zawodowych jest Konstytucja RP z 2.4.1997 r. Podstawę prawną stanowi art. 17 ust. l Konstytucji, który dopuszcza tworzenie samorządów zawodowych w drodze ustawy, jako podmiotów reprezentujących osoby wykonujące zawód zaufania publicznego i sprawujące pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony.

Z Konstytucji wynika, że samorząd zawodowy ma do spełnienia dwa podstawowe zadania:

- reprezentowanie osób wykonujących zawód zaufania publicznego,

- sprawowanie pieczy nad należytym wykonywaniem tego zawodu w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony.

Z treści art. 17 ust. l wynika również charakterystyka podmiotowej strony samorządów zawodowych. Są one jednostkami organizacyjnymi zrzeszającymi osoby wykonujące zawody zaufania publicznego. Samorząd taki jest zatem zrzeszeniem osób fizycznych wykonujących określoną działalność zawodową osobiście, co wyklucza skupienie w ramach samorządu OSÓB PRAWNYCH. Cechami osób wchodzących w skład samorządu zawodu zaufania publicznego są dwa rodzaje zdolności: zdolność zawodowa, tzn. przygotowanie do wykonywania tego samego, co inni członkowie korporacji zawodu i zdolność do wykonywania go na poziomie i w zakresie, który może być uznany za wystarczający, aby spełniał kryteria zaufania publicznego . Osoba prawna to jeden z rodzajów podmiotów prawa cywilnego. Osobę prawną definiuje się zazwyczaj jako trwałe zespolenie ludzi i środków materialnych w celu realizacji określonych zadań, wyodrębnione w postaci jednostki organizacyjnej wyposażonej przez prawo (przepisy prawa cywilnego) w osobowość prawną. Taka jednostka organizacyjna ma wtedy pełnię podmiotowości prawnej, w szczególności nabywa zdolność prawną oraz zdolność do czynności prawnych (atrybuty przysługujące osobom fizycznym z racji samego istnienia). Wśród osób prawnych nauka prawa (nie samo prawo!) rozróżnia dwa rodzaje: korporacje (związki osób) i fundacje (masy majątkowe). Osoba prawna jest tworem abstrakcyjnym - nie istnieje namacalnie. W związku z tym w nauce prawa istnieje kilka teorii wyjaśniających istotę osoby prawnej.
W Polsce kwestie wspólne dla wszystkich osób prawnych są regulowane przez kodeks cywilny, który też ustanawia jedną z tych osób, o specjalnym statusie - skarb państwa. Inne kategorie osób prawnych są ustanawiane przez ustawy szczególne. Do najważniejszych z nich należą:

spośród spółek handlowych (kodeks spółek handlowych):
spółka akcyjna,
spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
spółdzielnia (prawo spółdzielcze),
przedsiębiorstwo państwowe (ustawa o przedsiębiorstwach państwowych),
jednostki samorządu terytorialnego: gmina, powiat, województwo (ustawy o samorządzie gminnym, o samorządzie powiatowym i o samorządzie województwa),
kościół i poszczególne jego jednostki organizacyjne - diecezje, parafie itp. (ustawy regulujące status poszczególnych wyznań),
wyższa uczelnia (ustawa o szkolnictwie wyższym),
fundacja (ustawa o fundacjach),
partia polityczna (ustawa o partiach politycznych).

Istnieje wiele innych rodzajów osób prawnych, spośród których większość pojawiła się w polskim prawie cywilnym na fali gorączkowej legislacji ostatnich lat. Mają one raczej marginalne znaczenie.
Osobami prawnymi nie są m.in.:

spółki cywilne,
spółki osobowe,
organy władzy państwowej z aparatami towarzyszącymi,
oddziały osób prawnych.

Osoby prawnej nie należy równiez mylić z przedsiębiorcą i z zakładem pracy lub pracodawcą. Zakresy tych pojęć się krzyżują - można być przedsiębiorcą / pracodawcą / zakładem pracy nie będąc osobą prawną i odwrotnie.
Powstanie, ustrój i ustanie osób prawnych określają właściwe przepisy, tak więc osobami prawnymi są tylko takie jednostki organizacyjne, którym prawo wprost nadaje ten status; nie wolno więc tworzyć nowych rodzajów osób prawnych nie przewidzianych przez prawo. Prawo również określa organy osoby prawnej, za pomocą których osoba ta działa. Niekiedy dopuszczalna jest w tym zakresie pewna swoboda - wtedy trzeba określić sposób działania organów osoby prawnej w jej statucie (bądź umowie - akcie założycielskim). Jednostka organizacyjna uzyskuje osobowość prawną z chwilą jej wpisu do właściwego rejestru, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej - jest regułą, że osoba prawna musi zostać wpisana do właściwego rejestru (obecnie w Polsce najczęściej jest to Krajowy Rejestr Sądowy) prowadzonego przez właściwy organ (np. sąd rejestrowy). - http://www.naszawokanda.pl/orzeczenie/pbtr4/tk,K-37-00,niekonstytucyjnosc_przepisow_wprowadzajacych_obowiazek_przynaleznosci_lekarzy_weterynarii/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Henryk ŁójDołączył: 14 Lip 2010
Posty: 126
Skąd: Biłgoraj

PostWysłany: 30 Gru 2012, 22:28    Temat postu: moje zdanie Odpowiedz z cytatem

Jak wymusić zmianę ustawy? Wymyślić pretekst i każdemu Głównemu i jego zastępcom odbierać prawo wykonywania zawodu przez Izbę. Powiedzmy na 3 miesiące. Zobaczylibyśmy jak wówczas zachowa się minister władny pisaniu nowelizacji ustawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 1389
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: 31 Gru 2012, 06:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu o Inspekcjach. Tym razem o czternastu.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Urzednicy-administracji-rzadowej-w-terenie-straca-prace,wid,15213591,wiadomosc.html?ticaid=1fcc6&_ticrsn=3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 31 Gru 2012, 08:21    Temat postu: ....bez sanepidu ?...... Odpowiedz z cytatem

http://mac.bip.gov.pl/prawo-i-prace-legislacyjne/projekt-zalozen-projektu-ustawy-o-utworzeniu-wojewodzkich-centrow-uslug-wspolnych-oraz.html , - ale ...... http://www.bip.cuw.gov.pl/portal/cuw/652/2858/Grupowe_ubezpieczenie_na_zycie_oraz_ubezpieczenie_zdrowotne_pracownikow_Centrum_.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 31 Gru 2012, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Henryku nie trzeba zmieniać ustawy o Izbach .
Co należy zrobić by tych szkodników zawodu postawić przed sądem dyscyplinarnym . Odpowiedz jest prosta .
Na Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej wybrać Kolegę , który jest całkowicie nie zależny od inspekcji ( nie jest pracownikiem inspekcji , nie bierze zleceń od powiatowego , ma charakter i nie jest tchórzem podszytym wiatrem ) .
Tą samą czynność należy przeprowadzić w stosunku do prezesa sądu .
Jak do tej pory funkcje te były przejmowane przez inspekcję po to tylko byś nie mógł powiatowego , czy głównego postawić przed majestatem sądu koleżeńskiego .
Osobiście napisałem kilka wniosków o pociągnięcie do odpowiedzialności zawodowej w stosunku do powiatowego , głównego i jego zastępcy . Zawsze finał by jeden albo w ogóle nie podjęto działań , lub sprawę prowadzono tak długo aż się przedawniła .

Stąd mój apel idziemy na wybory i przejmujemy władzę w izbach po to tylko by nie śmiano nam się w twarz .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 1389
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: 03 Sty 2013, 02:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem "z terenu" krótki liścik odnoszący się do "Regulaminu wyborów". Wybory zbliżają się wielkimi krokami, a my jesteśmy nieco w lesie, nawet z takimi rzeczami jak regulamin. Ostatni "tekst jednolity" pochodzi z bodajże 2008 roku, http://www.wilw.waw.pl/ftp/regulamin_wyborow.pdf sporo się pozmieniało, a i ów jednolity tekst wzbudza pewne obiekcje. Podrzucam kilka uwag jednego z Kolegów, nasuwających się po uważnym przestudiowaniu naszych przepisów.

Zbliżają się wybory i nasza rada rozesłała zaproszenia i REGULAMIN wyborów do organów izb lekarsko-weterynaryjnych oraz trybu odwoływania członków tych organów (tekst jednolity), a nawet Prezes wystosował odrębne pismo zachęcające do udziału w tychże wyborach i wszystko by było właściwe i na miejscu, gdyby nie błędy jakie się znalazły w tych dokumentach.
Może brzmi to troszkę frywolnie że „każdy z nich jest uprawniony do udziału w drugiej rurze glosowania”, ale pomijanie paragrafu już tak nie śmieszy, bo nie wiemy czy tylko numeracja jest nieprawidłowa czy dany paragraf celowo został usunięty, lub coś innego.
W rozdziale 7 wybory uzupełniające po § 47 występuje § 49, a w starym regulaminie z 2000 r. był § 4Cool.

Ponadto brak protokołów które są wymieniane jako załączniki do regulaminu co budzi pewne domysły powinny być dołączone do regulaminu czy nie.
§ 6. pkt 4. Wzór karty do głosowania na zebraniu rejonu wyborczego określa załącznik nr 1 regulaminu.
§ 14. 43. Wzór protokołu komisji mandatowej stanowi załącznik nr 2 do regulaminu.
§ 15. 44 Wzór protokołu komisji wyborczej stanowi załącznik nr 3 do regulaminu.
§ 16. 45 Wzór protokołu komisji skrutacyjnej stanowi załącznik nr 4 do regulaminu
§ 20. 36 . Wzór protokołu z posiedzenia zebrania wyborczego stanowi załącznik nr 5 do regulaminu.

Nieprawidłowa numeracja ustępów w § 12 utrudnia zrozumienie który został tak naprawdę usunięty.
3. Brak takiego ustępu.
4. Nazwiska i imiona lekarzy weterynarii członków rejonu wyborczego sporządza się w porządku alfabetycznym nazwisk.
41) uchylony.

Nieprawidłowa numeracja paragrafów w przypisach.

2 § 12 ust 6 dodany przez § 1 pkt. 2 uchwały powołanej w przypisie 1. winno być w § 13 bo tak mówi uchwała 109/2008.

8 § 26 ust 2 pkt 3. uchylony przez § 1 pkt. 7 uchwały powołanej w przypisie 1. winno być w § 26 ust. 1 uchyla się pkt 3. bo tak mówi uchwała 109/2008.

§ 37. ust. 1 użyto określenia „mając” choć właściwsze zdaje się być „mające” wpływ na wynik wyborów.

W mojej ocenie tekst jednolity regulaminu nie powinien zawierać tylu błędów, ponieważ rodzi się wiele różnych domysłów kto i w jakim celu te błędy popełnił, jak również podstawowy czy taki regulamin może być podstawą do zwołania i przeprowadzenia wyborów.

Mam nadzieję że moje uwagi zostaną wykorzystane dla naszego wspólnego dobra.


A swoją drogą - trochę się naszukałem, żeby znaleźć "tekst jednolity" Regulaminu. Wybory za pasem, a w internecie można sobie szukać i szukać regulaminu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 03 Sty 2013, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Włodku i ja znalazłem kilka perełek w przygotowaniu wyborów .
Dziwnym trafem nagle znalazłem się w okręgu wyborczym oddalonym o 55 km. Próbowałem to wyjaśnić - tłumaczenie było mało zrozumiałe , domyśliłem się , że nie chodzi tu o regulamin wyborczy a raczej o skuteczne zniechęcenie mnie do udziału w akcie wyborczym .
Przesyłanie całego regulaminu wyborczego uważam za zbędne , ponieważ wystarczył by sam fragment dotyczący wyborów delegatów na Zjazd Okręgowy . Natomiast bardziej przydatna by była lista osób uprawnionych do głosowania w danym okręgu wyborczym . Taka lista jest konieczna ponieważ zdarzało się , że na zebraniu są osoby , których nikt wcześniej na oczy nie widział .
Uważam , że co jak co wybory winny być przejrzyste i w pełni transparentne , ponieważ to jest podstawą naszej demokracji .
Najwyższa pora skończyć z manipulacją przy wyborach . Nie którzy uważają , że wybory swoją drogą a wybranymi mają być tylko osoby z grona " kręgów władzy ". Jeżeli na starcie będziemy grali znaczonymi kartami to jakoś brak mi wiary , że nowy samorząd będzie pracował dla dobra wspólnego .
Pozdrawiam wszystkich i życzę wam i sobie oby nadchodzące wybory przebiegły bez przekrętów i zgodnie z prawem .
Dziadek Olek .
PS. Na stronie internetowej Izby jest brak podstawowych informacji o wyborach . Pytam się po co Izba kupiła sobie internet , skoro z niego nie korzysta .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 03 Sty 2013, 19:11    Temat postu: Dobrze zaplanuj swoją kampanię .... Odpowiedz z cytatem

"Przewodnik stanowi kompendium praktycznej wiedzy dotyczącej prowadzenia
kampanii wyborczej. Adresowany jest przede wszystkim do kandydat
ów startujących w wyborach parlamentarnych i samorządowych
wszystkich szczebli oraz szefów i członków sztabów wyborczych. Przydatny
jest równie¿ dla osób ubiegaj¹cych siê o wybieralne funkcje w organach
pañstwowych, związkach i samorządach zawodowych, organizacjach
społecznych i politycznych." - http://www.marketingwpolityce.zgora.pl/ksiazki/trzeciak3.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IncognitoDołączył: 22 Lut 2011
Posty: 267

PostWysłany: 04 Sty 2013, 01:33    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

Melduj Kubek!
- Jak tam zdrówko, Panie Prezesie?
- ............ Chu ...wo, Panie Doktorze.
- Rolling Eyes ?
_________________
incognito
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej WolańczykDołączył: 09 Sie 2004
Posty: 495
Skąd: Goleniów

PostWysłany: 05 Sty 2013, 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna farsa uniemożliwiająca uczestnictwo lekarzy wolnej praktyki w wyborach. TERMIN 18.01.2013 GODZ. 13. Niby jak mamy być skoro w tym czasie pracujemy? Pozamykać lecznice??? Ponownie przygotowywane jest pod czas pracy inspekcyjnych lekarzy. Gratuluję pomysłu - jak wykluczyć lekarzy wolnej praktyki. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 05 Sty 2013, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Andrzeju nic nowego pod słońcem . manipulowanie aktem wyborczym było od zawsze i powszechnie stosowane. Wybory były formalnością jak tylko sięgnę pamięcią . Zawsze wybory odbywały się w ciszy zamkniętych gabinetów . Kto ma być wybrany decydowało wąskie grono trzymających władzę .
Stąd wybory lokalizuje się w siedzibach powiatowego lekarza , w godzinach pracy inspekcji by zapewnić sobie przewagę . Tak być nie powinno !!! .
Pamiętam czasy kiedy w wyborach do władz Izby uczestniczyli wszyscy członkowie . Ale to było trudne do przeprowadzenia , ponieważ nie przewidywalny był wynik wyborów . Tak więc wprowadzono formę pośrednią czyli wybór delegatów na Zjazd Okręgowy . Przez taki zabieg socjotechniczny manipulacja wyborami stała się faktem powszechnie stosowanym .

Rodzi się pytanie ? Co zrobić by ten stan rzeczy zmienić . Lub zwyczajnie zignorować wybory ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej GańskiDołączył: 11 Sie 2007
Posty: 44
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05 Sty 2013, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej nic nie robić - zostać w domu - bo przecież jeszcze stracę 50PLN i na taką stratę nie mogę sobie pozwolić.
A potem jęczę że to nie tak ,źle , powinno być inaczej ,ONI nic nie robią - itd itd .

NIEOBECNI NIE MAJĄ PRAWA GŁOSU- moralnego do krytyki też.

Ale nie stracę 50PLN -
_________________
Gański
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Andrzej WolańczykDołączył: 09 Sie 2004
Posty: 495
Skąd: Goleniów

PostWysłany: 05 Sty 2013, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej przestań pisać pierdoły Evil or Very Mad Jakie 50 zł. Shocked Question W tym czasie jest ubój w rzeźni i muszę być w ubojni. O tym w powiecie wiedzą. Że nie wspomnę o lecznicy. Czemu nie można zrobić wyborów w dzień wolny od pracy Exclamation Exclamation Exclamation Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question I nie wkurzaj mnie, że nie chcę być na zebraniu czy wyborach. Inni w domu siedzieli a ja goniłem do Proszenia Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group