Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowy cennik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
.......
Gość

PostWysłany: 13 Lis 2016, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bu hahahahahahahahahhhhhaaaaaaaaa , Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Mr. Green
Powrót do góry
A.P
Gość

PostWysłany: 14 Lis 2016, 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ja p......le ale poszli po bandzie. już widzę radość na twarzy ministrów rolnictwa i finansów z powodu otrzymania takiej bzdury
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 15 Lis 2016, 02:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę usystematyzuję bo naprawdę pogubić się można i nie wiadomo nad czym ubolewać, a z czego się śmiać. Wątek zaczął Gość A.P:
Wysłany: 21 Paź 2016, 14:25    Temat postu: nowy cennik
"Chciałem się trochę pośmiać z uchwały nr 90/2016/VI a właściwie z załącznika do niej ale niestety izba krajowa utajniła załącznik i dlatego pozostanę smutny."
Następnie Krzysztof Majerski napisał:
"Propozycja zmiany cennika: http://www.vetpol.org.pl/attachments/article/857/zal%20do%20uchwaly%20nr%2090-2016-VI%20dot%20proj%20zmiany%20rozp%20ws%20wynagrodz%20lek%20wet%20wyznacz.pdf"

Jak dotąd były dwa komentarze, jak rozumiem krytyczne. Wprawdzie o zdanie nikt się mnie nie pyta, ale po to jest forum, żeby każdy mógł napisać co myśli. Z komentarzami się nie zgadzam. Propozycja cennika, jak dla mnie jest budująca, chociaż sam z czynnościami zleconymi dawno nie mam już nic wspólnego. Cennik opracowała Rada, korzystając z profesjonalnej ekspertyzy. Dodam, ta Rada zdominowana przez Inspekcję, ta na którą tak często psioczymy ( i tu biję się w piersi). Jeśli mam jakieś uwagi to takie, że nikt z Rady swojej pracy wcześniej nam nie przedstawił, że nie ośmielił się i nie podjął dyskusji na forum, gdzie dostęp mają „zwykli deptacze zawodu”. Nie każdy z nas systematycznie zagląda na strony krajówki, nie każdy ma bezpośredni kontakt z członkami Rady.
- Odnośnie samej uchwały zdań kilka napiszę już trochę później…. ( obecny czas to 01:5Cool - superpełnia?)

Ostatnio zmieniony przez Włodzimierz Sławecki dnia 08 Gru 2016, 18:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
///
Gość

PostWysłany: 15 Lis 2016, 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tylu latach pisania Dr. Włodzimierz Sławecki już prawie zrozumiał - o co chodzi - ? Nie..... to ta pełnia. ? - Wierzymy . Idea
Powrót do góry
,,,,,
Gość

PostWysłany: 15 Lis 2016, 08:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.... wszystko jasne.... http://www.lilw.pl/index.php/multimedia/category/2-poswiecenie-sztandaru-lubelskiej-izby-lekarsko-weterynaryjnej
Powrót do góry
Częsty Gosc
Gość

PostWysłany: 15 Lis 2016, 17:20    Temat postu: Wreszcie Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra propozycja zmian!!!!Tylko niestety to tylko propozycja. Ciekawe co nasza Izba zrobi z tym tematem dalej. Trzymam kciuki!
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 18 Lis 2016, 01:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w Lublinie, odwiedziłem stare kąty i trochę czasu mi zeszło. Na forum jacyś Goście: - gdy duży „Grzebyczek” zapalił żarówkę, małemu wszystko się rozjaśniło. Przecież samorządem może interesować się każdy, niekoniecznie trzeba być wielkim działaczem.
Jak donosi „Życie Weterynaryjne”, Pan prezes do Pana Ministra „wystosował” pismo przekazujące uchwałę nr 90/2016/VI i tym samym odpowiedział Częstemu Gościowi, co Izba zrobić może. A właśnie! Miałem coś napisać o tej uchwale. Tym razem w kontekście dbałości o wizerunek samorządu i zawodu. Może ten język prawniczy, może urzędniczy, a może wynika to z wygodnictwa piszących, że uchwała ta, (ale nie tylko ta), jest dla mnie trochę dziwna w odbiorze. http://www.vetpol.org.pl/attachments/article/842/uchwala%20nr%2090-2016-VI%20dot%20proj%20zmiany%20rozp%20ws%20wynagrodz%20lek%20wet%20wyznacz.PDF
Tytuł, jak trzeba, podpisy jak się patrzy, tylko treść taka nijaka, jakby podmiotu nie było. Bezosobowo - samo „się uchwala”, samo „się przyjmuje”, a Rada gdzie jest w tym czasie? Nie można prosto, po polsku napisać, że to „Rada uchwala projekt”? Wizerunek samorządu wymaga by wzmocnić znaczenie podmiotu, jakim jest Rada Izby. Niech uchwała Rady będzie uchwałą, a w zestawie z jej załącznikiem, nie może być przez ten załącznik zdominowana. Panie Prezesie, Pani Sekretarz, myślę, że z uchwały ma emanować moc, a nie ma być ona li tylko listkiem figowym.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 19 Lis 2016, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STANOWISKO

2016/11/19 17:17:45

Pobierz stanowisko...>

Namysłów 08.11.2016

O.S.L.Wet.W.P.
Medicusveterinarius

Pan Wojciech Jurgiel
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

STANOWISKO

Lekarze weterynarii wolnej praktyki wykonujący czynności urzędowe na rzecz Inspekcji Weterynaryjnej z zadowoleniem przyjmują Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 25 października 2016 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, którego konsekwencją jest przywrócenie świadectw zdrowia dla świń. Wystawiane przez urzędowych lekarzy weterynarii świadectwa ,na podstawie badania klinicznego przeprowadzanego nie wcześniej niż 24 godziny przed przemieszczeniem tych zwierząt, niewątpliwie sformalizują i uszczelnią obrót trzodą chlewną na terenie całego kraju a tym samym wydatnie zmniejszą ryzyko przeniesienia się choroby poza wytyczone już obszary zapowietrzone i zagrożone . Świadomi powagi sytuacji, wyrażamy gotowość wykonywania tych badań klinicznych a także kontroli oznakowania zwierząt i bioasekuracji w siedzibach stada aby nie dopuścić do kolejnych zakażeń wirusem ASF u trzody chlewnej co wiązałoby się z gigantycznymi stratami gospodarczymi. Apelujemy jednak do Pana Ministra o pilne podjęcie działań nad nowelizacją Rozporządzenia z 2 sierpnia 2004r. w sprawie warunków i wysokości wynagradzania lekarzy weterynarii, zwłaszcza w kwestii wspomnianych już badań trzody chlewnej w siedzibach stada zakończonych wystawieniem urzędowych świadectw zdrowia. Dotychczasowa stawka podstawowa za wspomniane badanie z wystawieniem świadectwa zdrowia ( dziesięć złotych brutto ) jest żenująco niska , co przy dużym rozdrobnieniu hodowli, nie odzwierciedla poświęconego czasu pracy urzędowego lekarza weterynarii, poniesionych kosztów oraz konieczności pracy również w soboty i niedziele. Tak skromne wynagradzanie lekarza za wizytę w gospodarstwie, zbadanie kliniczne świń, sprawdzenie poprawności oznakowania i warunków bioasekuracji oraz kontrolę poprawności danych zawartych w druku łańcucha żywnościowego nie gwarantuje właściwego wykonania wszystkich tych zadań. Lekarze urzędowi wykonując rzetelnie te czynności osiągają bowiem dochody kilkakrotnie niższe niż stawka godzinowa pracy lekarza w zakładzie leczniczym dla zwierząt a tym samym działają na szkodę prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Jeśli resort nie podejmie niezwłocznie koniecznych działań w kwestii urealnienia stawek za czynności wykonywane przez urzędowych lekarzy weterynarii zgodnie z propozycją zawartą w uchwale 90/2016/VI Krajowej Rady Lekarsko Weterynaryjnej, to będziemy zmuszeni zarekomendować koleżankom i kolegom nie podpisywanie umów na wystawianie świadectw zdrowia dla trzody chlewnej w 2017 roku.

Z poważaniem
Jacek Sośnicki
Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Lekarzy Wolnej Praktyki
Z siedzibą w Namysłowie
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 19 Lis 2016, 23:38    Temat postu: mój komentarz: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać, nic ująć.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 28 Lis 2016, 07:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, dobrze, ale czy jest już jakaś odpowiedź Pana Ministra? Czy resort poczynił już jakieś starania? Czy dowiemy się czegoś przed nadejściem pory snu zimowego?…. Żeby na końcu nie wyszło tak, jak w kawale „o zajączku i patelni pani lisicy”: - Odpowie. - Nie odpowie. - Odpowie. - Nie odpowie………, a niech se Pani lisica……...
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 04 Gru 2016, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POCZYTAJ - "na zielonej stronie"!!!

2016/12/02 12:33:02

Odpowiedź Ministra na nasze pismo
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 04 Gru 2016, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
POCZYTAJ - "na zielonej stronie"!!!

2016/12/02 12:33:02

Odpowiedź Ministra na nasze pismo

Co rozumieć przez "na zielonej stronie"?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 04 Gru 2016, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez podtekstów - na oficjalnej, tam gdzie są artykuły.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 05 Gru 2016, 01:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Równoprawnienie zadań" i takie tam.
Czego skurwysyny się dziwicie, skoro sami dopuszczacie techników na własnych "kwitach" do "zastępstwa" w rzeźni?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 05 Gru 2016, 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kysz! A kysz!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach