Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie na temat.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 09 Sie 2017, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no! Inna sprawa, że taki objaw wyklucza nie tylko wszystkie choroby, ale i wszelakie życie! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 09 Sie 2017, 19:58    Temat postu: HIPOTERMIA Odpowiedz z cytatem

https://www.pfm.pl/images/artykuly/895.jpg Mr. Green
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 11 Sie 2017, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu ASF.
Nasze kochane ministerstwo zdecydowało się na niespotykane działanie! Mięso ze świń pochodzących ze stref zarażonych ASF będzie przetwarzane i skarmiane ludźmi z więzień, wojska, szpitali i chyba - szkół.
Skarmiani ludzie ASF się nie zarażą, ale mogą być nosicielami. Co z gwarancjami bezpieczeństwa przy przetwarzaniu? Był problem z przewożeniem, utylizacją materiału ze stref objętych ASF, teraz będą wozić żywe świnie! Po co mu stawiamy jakiekolwiek bariery, piszemy świadectwa zdrowia, skoro ministerstwo ma własny pogląd na sprawę? Ciekawe, czy klepnęła to UE? Jak to wpłynie na eksport naszej wieprzowiny?
Walczymy z chorobą Aujeszki, świnie dodatnie i całe stada towarzyszące idą do ognia, a choroba dziesiątkująca stada nie podlega podobnym zasadom? Po co my robimy monitoringi?

https://wiadomosci.wp.pl/przepchneli-to-szydlo-i-jurgiel-przekonali-firmy-do-produkcji-konserw-z-asf-6154049166276225a

Myślę, że w takim wypadku należy głęboko przemyśleć apel naszego GLW w sprawie pomocy przy badaniach na ASF.

P.s. Unia to - zdaje się, klepnęła.

Ostatnio zmieniony przez Włodek Szczerbiak dnia 12 Sie 2017, 03:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
SMon
Gość

PostWysłany: 12 Sie 2017, 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek Szczerbiak napisał:
Wracając do tematu ASF.
Nasze kochane ministerstwo zdecydowało się na niespotykane działanie! Mięso ze świń pochodzących ze stref zarażonych ASF będzie przetwarzane i skarmiane ludźmi z więzień, wojska, szpitali i chyba - szkół.
Skarmiani ludzie ASF się nie zarażą, ale mogą być nosicielami. Co z gwarancjami bezpieczeństwa przy przetwarzaniu? Był problem z przewożeniem, utylizacją materiału ze stref objętych ASF, teraz będą wozić żywe świnie! Po co mu stawiamy jakiekolwiek bariery, piszemy świadectwa zdrowia, skoro ministerstwo ma własny pogląd na sprawę? Ciekawe, czy klepnęła to UE? Jak to wpłynie na eksport naszej wieprzowiny?
Walczymy z chorobą Aujeszki, świnie dodatnie i całe stada towarzyszące idą do ognia, a choroba dziesiątkująca stada nie podlega podobnym zasadom? Po co my robimy monitoringi?

https://wiadomosci.wp.pl/przepchneli-to-szydlo-i-jurgiel-przekonali-firmy-do-produkcji-konserw-z-asf-6154049166276225a

Myślę, że w takim wypadku należy głęboko przemyśleć apel naszego GLW w sprawie pomocy przy badaniach na ASF.

Biorąc pod uwagę stopień marnotrawstwa środków przy zwalczaniu ASF, to już dawno rząd mógł postawić zakład w niebieskiej strefie i robić konserwy (uwaga: trudne słowo-klucz) sterylizowane*, do skarmiania odbiorców wymienionych w artykule, bez łaski prywatnych mięsarzy, i na tym stopień marnotrawstwa by zasadniczo nie wzrósł, a być może zmalał.
Informowanie o pochodzeniu mięsa ze stref niebieskich jakie niby miało by mieć uzasadnienie? Nie są to przypadkiem tzw. problemy pierwszego świata, gdzie konsumentom z dobrobytu w dupach się poprzewracało? A co z informowaniem o pochodzeniu mięsa z uboju halal?
Nie widzę też informacji o wożeniu żywych świń poza strefę niebieską, jedynie jest informacja o przetwórstwie mięsa ze świń z niebieskiej, ale nie gospodarstw zakażonych.
Z ASFem trzeba się nauczyć żyć - skoro Hiszpania wmówiła otoczeniu, że nie ma u nich pomoru, to może i u nas się uda Question
No i proszę pamiętać, że w niebieskiej strefie jest przynajmniej jeden zakład produkujący konserwy, także nihil novi sub sole.

* - jak można zostać nosicielem po spożyciu sterylnego/jałowego produktu?
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 12 Sie 2017, 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszna szkoda, że tak samo nie można zrobić przy Aujeszki. Widocznie jest to choroba znacznie groźniejsza dla świń i gospodarki niż ASF.
Powrót do góry
SMon
Gość

PostWysłany: 12 Sie 2017, 01:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek Szczerbiak napisał:
Straszna szkoda, że tak samo nie można zrobić przy Aujeszki. Widocznie jest to choroba znacznie groźniejsza dla świń i gospodarki niż ASF.

cyrk z Aujeszką miał na celu blokadę eksportu wieprzowiny na Zachód, toż to typowa choroba polityczna.
Chcieliśta IV rzeszę ełropejską, to mata.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 12 Sie 2017, 01:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ów "cyrk z Aujeszką" miał na celu blokadę eksportu, to jakoś to nie do końca wyszło. Natomiast ewentualny cyrk z ASF - może być zdecydowanie skuteczniejszy, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej.
Ponadto sposób reklamowania tej sytuacji, tajność postępowań sprawiają, że istnieje niebezpieczeństwo wywołania paniki w społeczeństwie.
Wystarczy spojrzeć na błędy związane z informowaniem o obecności fipronilu w jajkach. Prawie nikt nie mówi, że fipronil jest zakazany ze względu na masowe trucie pszczół, a nie - śladową wręcz toksyczność dla ludzi.
Pytanie, jak publikatory przedstawią kwestię puszek z terenów objętych restrykcjami ASF, puszek przeznaczonych dla więźniów, żołnierzy i chorych w szpitalach. Tak na marginesie - czy to jakiś określony sort naszych obywateli? myślę, że jest to zwyczajny ruch wobec przedsiębiorstw budżetowych, które dostały polecenie robienia zaopatrzenia w wieprzowinę, (za którą płaci państwo) - ze wskazanych przez rząd źródeł. Jakże łatwo takiemu ruchowi nadać znamiona polityki, prawda?
Sytuacja jest o tyle nieszczególna, że jakiekolwiek zbożne cele by nie przyświecały ministerialnym decyzjom, przy takim wsparciu mediów, z jakim spotykają się sprawy żywności. Przy tendencyjnym naświetleniu faktów - nigdy nie wiadomo w jakim kierunku potoczy się dyskusja nad pomysłem ministerstwa. Możliwe, że obecna dyskusja gawiedzi na temat fipronilu przyćmi problemy z ASF.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 12 Sie 2017, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku czego ty się spodziewasz po twardogłowych z ministerstwa.
Przecież tam im większa głupota to ma większy poklask . Zobacz jacy specjaliści tam pracują - włos się jeży na głowie. Ludzie z doświadczeniem i wiedzą nie mają tam nic do powiedzenia liczą się tylko Misisewicze i Pisiewicze.
Jedno jest pewne ci wielcy specjaliści z PIS zaorają nasze rolnictwo i weterynarje tak przy okazji jako wypadek przy pracy.
Pozdrawiam Oszołom z Kieleckiego
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 13 Sie 2017, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weterynarię to raczej zaorzą !
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 15 Sie 2017, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień się zaczął
Telefon zadzwonił o 6.10. Wezwanie do leżącej na pastwisku krowy, która ocieliła się w nocy. Jeszcze toaleta i muszę się ubrać, pobrać z lecznicy potrzebne leki i zapas strzykawek, bo po wczorajszym dniu niewiele zostało. Straciłem na to 22 minuty. Jadę. Dojechać trzeba około osiemnastu kilometrów, częściowo przez teren zabudowany z ograniczeniem prędkości do 50km/ godz. Policyjne kontrole na tej trasie są dość regularne, często patrole nieoznakowanymi samochodami. Nie przeszkadza mi to specjalnie, bo moja stara Vitara toczy się zwykle równym tempem max. 70km/ godz. No, w porywach 80. Nie jestem zresztą Kubicą. O 6.47 rolnik dzwoni ponownie i pyta się ,czy przyjadę. - Bo, ile można czekać! - wykrzykuje do słuchawki. Wtrąciłem tylko, żeby zachowywał się przyzwoicie. Na miejscu byłem o 6,50, przy rolniku odczytałem godzinę. Nieopodal leżała krowa, porażenie poporodowe ewidentne, ale nie jest źle. Ciepła woda, leki podgrzane, podałem co trzeba. Wypisałem kartę leczenia z dokładnymi godzinami zgłoszenia i wykonania usługi. Rolnik został przy krowie, nie przyszedł. Rachunek zapłaciła gospodyni. Poprosiłem, żeby przekazała mężowi, aby głosu więcej na mnie nie podnosił. Odjeżdżając spojrzałem na pastwisko, krowa wstała i poszła do obory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
w
Gość

PostWysłany: 16 Sie 2017, 07:30    Temat postu: m Odpowiedz z cytatem

Czyby to był ewidentny przykład wypalenia zawodowego ? Shocked Jeśli tak
to konieczna leżanka u psychologa
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Sie 2017, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę Kolego, że sytuacja, którą opisałem, to powszechny przykład z naszego zawodowego życia. Co, do mojej reakcji - po prostu nie akceptuję tego, żeby rolnik na mnie pokrzykiwał. Jeśli widzisz w tym zawodowe wypalenie, to twoja ocena. Jeśli sam, opisaną sytuację przyjmujesz z entuzjazmem za normę, to gratuluję. Zaś „dobre rady” najlepiej zachowaj dla siebie. Mogą się kiedyś przydać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
W
Gość

PostWysłany: 17 Sie 2017, 13:15    Temat postu: w Odpowiedz z cytatem

Idea
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 17 Sie 2017, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami jesteśmy szybsi niż pogotowie ratunkowe a i tak jest nie dobrze, ale nie wolno sobie wejść na głowę .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach