Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odblokowanie Forum.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krowi Doctor
Gość

PostWysłany: 03 Lut 2016, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram odblokowanie forum! Nie jestesmy anonimowi w sieci, a szczególnie na Medicusie...dlatego czasami serce sie rwie ale rozum mówi...nie pisz
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 03 Lut 2016, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krowi Doctor
Gość

PostWysłany: 03 Lut 2016, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śledze Medicusa od wielu lat, a szczególnie Pana wpisy Panie Włodku. Klasa, erudycja, humor. Czy ktos wie co dalej bedzie z Porozumieniem Wielkopolskim? Moim zdaniem nie ma innej metody na wyrwanie sie z MinRolu niz generalny strajk. A mozna podpiac tez pod to "porzadkowanie naszego Grajdołu", czyli przekierowanie Inspekcji Farmaceutycznej na tych którzy handluja nielegalnie, a nie na tych którzy sa w ich wykazie do kontroli, dostosowanie liczby i poziomu studentów do potrzeb rynku. Praktykuje na wsi lecze krowy, konie psy i koty, przyjmuje studentów na staż....jest coraz gorzej. Student kończy 6 lat wyzszych studiów i nie umie NIC!!!!!Nastepnie ucze go tego wszystkiego, pracuje u mnie 1,5 roku po czym zakłada gabinet 600m dalej. Za 10 lat w mojej okolicy zostanie 10 obór i 6 gabinetów... Taka piguła mysli-ale zostałem odblokowany:-)
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 03 Lut 2016, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi "Krowi Doktorze" - expresem: Porozumienie tkwi "z bronią u nogi", aż sytuacja się deczko ustabilizuje. W naszym PIW jest oflagowanie, transparent na ścianie szczytowej (ostatecznie kuj-pom to województwo Bachurskiego).
Przekierowanie Inspekcji uff! Uff! Ciężki temat. Widzę, że będę musiał do tego znowu wrócić, bo i nad moją osobą wisi miecz Damoklesa. Oczywiście, ów miecz co wisi na końskim włosie wyzwala we mnie wyłącznie pokłady frustracji... Mam zamiar ponownie zająć się tematem, tymczasem patrzę, żeby ten włosek nie pękł i nie spadło mi to tatałajstwo na łeb.
Studenci... Byłem w te wakacje w pięknym Lublinie. Widziałem piękną klinikę. Czy boję się młodych? No tak, boję, ale jakoś moja wiocha nie jest nękana. Gorzej z mieścinami, gdzie pcha się każdy, kto może. Jedni plajtują po kilku miesiącach, inni trwają na głodowej tej, no pensji? Ja więcej zapomniałem, niż niektórzy z nich umieją, ale ja z wiekiem stałem się leniwy i jeżeli taki młody ma bodziec do roboty - to mnie wygryza. Nawet niech robi byki jak diabli, ale gdy tylko ma parcie na przypadki - jedzie, gdzie ja nie pojadę i wygrywa nowych klientów. Klientów, których ja nie podejmę, bo nie.
Pogadamy jeszcze...
Powrót do góry
Krowi Doctor
Gość

PostWysłany: 03 Lut 2016, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwuje to wszystko z pozycji gościa w gumowcach, który stara sie byc na bieżąco z aktualna wiedzą i trendami i myślę że ryba psuje się od głowy....skończyłem specjalizację, jeżdże na konferencje, szkolenia, kongresy. Co mnie uderza to to że nikt nie uczy juz lekarzy weterynarii szacunku dla drugiego lekarza. Nie slychac nic o etyce, deontologi, honorze, szacunku. Nic nie mówi sie o tym jaką katastrofa jest dumping cenowy.Mówi sie za to o wygryzaniu konkurencji. Kiedyś zootechnika to byli pastuchy a my bylismy elita i wyznaczalismy trendy. Teraz sam jesli mam iść na wykład jakiegos weterynaryjnego prof.dr.hab albo prof. Kowalskiego z AR w Krakowie ide na wykład pana od zywienia bo on jest o 100 lat do przodu. Nasi profesorowie zatrzymali sie na pewnym pojmowaniu naszego zawodu, który juz sie skończyl. Młody lekarz który wysysa z Alma Mater pewne wartości, ma je gdzies z tyłu głowy. czyż nie?
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 03 Lut 2016, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że duże obory opanowali absolwenci rolnego, zootechnicznego i weterynaryjnego. Mają małe doświadczenie, duże aspiracje i - co najważniejsze - pełnię władzy w oborze. Kudy nam, chałturnikom ze skromnych gabinecików startować do właścicieli ferm? Oni mają większą moc sprawczą, a to, przynajmniej tymczasem jest aż nadto żeby nie posługiwać się maleńkimi, bidnymi doktorkami. Można powiedzieć, że specjalizacje, kursy dobre, ale gdy majątku staje. Powiadają - przed gospodarza nie leź. Właśnie karty zostały rozdane. pozostało nam zaopatrywanie lepiej zlokalizowanych absolwentów uczelni, absolwentów z mocą sprawczą, przekonanych o swojej wiedzy i nieomylności. Ostatecznie - kto jest tym lepszym specjalistą - ten co ma sto ogonów, czy ten, co nie ma żadnego, najmarniejszego nawet ogonka, a weterynarii uczył się nie z praktyki i uzupełniał studiami, lecz z papierowych książeczek, suchych wykładów niepopartych praktycznymi pokazami?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 04 Cze 2016, 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum odblokowane.
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Ciut wszystkich przytkało.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 04 Cze 2016, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin czuwa Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Cool
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 05 Cze 2016, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuj, czuj, czuwaj!
Cool Very Happy
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 05 Cze 2016, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki sukces, nie można anonimowo edytować nie swoich wypowiedzi.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 05 Cze 2016, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poproszę o podpowiedź, kto jest autorem tej wypowiedzi, wtedy zacytuję i podam źródło.
Powrót do góry
Szymon Moniuszko

PostWysłany: 08 Cze 2016, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 09 Cze 2016, 07:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PUCU PUCU - mroczny żart, czy to wyraz empatii Panie Doktorze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 20 Cze 2016, 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co komu to forum?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20 Cze 2016, 08:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak myślisz?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: