Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uporządkujmy własny grajdołek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksander B
Gość

PostWysłany: 07 Mar 2016, 10:39    Temat postu: Re. Włodek. Odpowiedz z cytatem

Włodku jakoś przez tyle lat nie zauważyłem większej różnicy w poglądach jakie prezentujemy. Powiedział by , że są raczej zbieżne .
Tylko jakoś nie mogę się przekonać , że inspekcja to nasz dobry przyjaciel przez tyle lat jakoś nigdy mi się nie udało spotkać choć jednego z kierownictwa tej zacnej instytucji bym mógł rzec , że to jakiś rozsądny facet. Oni czy tego chcą czy nie strukturalnie dla nas są wilkami i tego już chyba nie zmienimy. Pozostało mam tylko olewać gości i ich nie zauważać .
Nie radził bym wchodzić z nimi w układy ponieważ są to osobnicy, którzy mają rozdwojony język.
Uważam , że należy robić swoje a na nich się nie oglądać . Proponuję taktować ich tak jak na to zasługują - czyli nie zauważać , że w ogóle istnieją . Wykluczenie ich z środowiska zawodowego będzie dla nich największą karą.
Pozdrawiam i do zobaczenia na demonstracji K O D .
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 07 Mar 2016, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olku! Właśnie może tu tkwi pewna różnica naszych poglądów. Ty - nie masz podstaw do wybaczania, a ja z kolei jestem cholerykiem, cholernym cholerykiem i jak już się wykrzyczę, to mogę spokojnie rozmawiać.
Odnośnie demonstracji KOD. Nie obiecam Ci w ej chwili, kiedy pojadę. Ale pojadę, spokojnie, niech się tylko obrobię z wiosennym wyrzucaniem obornika po moich wiochach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 07 Mar 2016, 16:57    Temat postu: fan Odpowiedz z cytatem

- Jest gorzej niż myślałem - .

http://bi.gazeta.pl/im/5/9401/z9401535O.jpg
Powrót do góry
gość
Gość

PostWysłany: 07 Mar 2016, 22:57    Temat postu: uporządkujmy własny grajdołek Odpowiedz z cytatem

No nie ,jeszcze KODu nam brakuje - litości. Embarassed
Powrót do góry
gość
Gość

PostWysłany: 08 Mar 2016, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przecież Olek tęsknił za nowym ministrem....hahaha.Dajmy sobie spokój z popieraniem wszelkich polityków.Nie warci nawet splunięcia.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 09 Mar 2016, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff!!! Zdecydowanie, już nie te lata. Dziś ogarnąłem 3 gospodarstwa TBC, EEB i Bruc x ok. 160szt (część luzem). Mam dosyć. Po tąd! Chciałem sobie wieczorkiem spokojnie usiąść, spisać moją wczorajszą rozmowę z GLW W.Skorupskim, ale jakoś zabrakło mi siły. Spróbuję to zrobić jutro. Może nie będzie to regularny wywiad, bo te zapewne rządzą się określonymi prawami, które są mi obce. Ot, będzie to taka rozmowa faceta z pierwszej linii z najwyższym wodzem naszego wojska. Mogę zapewnić, że padnie pod nóż nieco arcyciekawych donosów pochodzących od "rudych wiewiórów". Cierpliwości, niech odzyskam siły, siądę do kompa i poklepię w klawiaturę, bo krówsk naklepałem się chwilowo dosyć.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 09 Mar 2016, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W klawiaturę?… No, dobrze, żarty na bok.
Włodeczku, nim zaczniesz klepać - moja prośba: wyjaśnij, kogo lub co nazywasz „naszym wojskiem”? Bo, jak tu z Tobą polemizować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 09 Mar 2016, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze mną polemizować się nie da. W pierwszym szeregu stoją deptacze wszelkiego autoramentu. To MY! Ci, którzy coś tam coś tam.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 09 Mar 2016, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, nie da się. Widzę ciemność.

Ostatnio zmieniony przez Włodzimierz Sławecki dnia 09 Mar 2016, 23:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 09 Mar 2016, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję naukowego podejścia do tematu! Niczym w Seksmisji!
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 09 Mar 2016, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba dalej nie mam jasności.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11 Mar 2016, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow! 160 sztuk na raz. Gratuluje wyznaczenia. Ja przez caly rok tylu nie uzbieram.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Mar 2016, 07:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem.
Wywiad, jak wywiad ale skąd taka konkluzja?

" Zdecydowanie okazuje się, że zadaniem GLW jest nie tylko kierowanie Inspekcją."

Włodku, gdybyś mógł odpowiedzieć.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 17 Mar 2016, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku!
Chciałem ten temat przekazać w sposób "podprogowy". Mając takich czytelników, jak Ty - miałem nadzieję, że mi się to uda. I - wyszło nawet lepiej niż myślałem.
Rzecz jest w tym, że same czynności związane z merytoryczną stroną zawodu - na opisywanym poziomie władzy - są tylko jednym z elementów. Żeby móc czegokolwiek dokonać w kierowaniu weterynarią (pomijam właśnie kwestie merytoryczno-zawodowe w których świetnie pomagają gremia profesorów), trzeba spełnić coś takiego, jak wpasowanie się w potrzeby społeczeństwa. Jeżeli społeczeństwu coś jest niepotrzebne, to nowinki naukowe, wizjonerskie projekty można - włożyć sobie do szafy. Trzeba znaleźć zapotrzebowanie, ba - niekiedy wypracować takie zapotrzebowanie, żeby następnie wykorzystać możliwości jakie daje wiedza zawodowa.
Poza znalezieniem tego rynku na naszą pracę - trzeba też umiejętnie zachęcić lud pracujący w zawodzie do wykonywania takiej pracy. Choroby Aujeszki - nikt zwalczać nie chciał, nadal zresztą nikt tecgo robić nie chce. Ale robimy - pojawiła się wypracowana przez polityków nisza, wepchnęli w to naszych lekarzy i - robimy!
Czyli wiedza wiedzą, ale musi być na nią zapotrzebowanie, a także chęć (konieczność) wykorzystania tej wiedzy przez lekarzy. Czyli jedną z ról lekarza głównego jest szukanie rynków dla naszego zawodu.
Następny punkt - to zwyczajne utrzymanie się na stanowisku, żeby możliwe stało się wdrożenie pomysłu. Tutaj prozaiczna walka o "stołek" staje się także walką o realizację określonej drogi (o ile taka istnieje), także walką o jakąś pracę dla nas.
Główny - daje pracę inspektorom i wyznaczonym, musi tą pracę wyszukać, załatwić (sprawić, żeby ktoś uznał ją za potrzebną społeczeństwu). Tak ja widzę tą funkcję z - powiedzmy - filozoficznego punktu widzenia.
Reasumując - Główny musi mieć wizję obciążenia swoich ludzi jakimiś zadaniami, musi też mieć czas na realizację tych zamierzeń.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Mar 2016, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. To, takie wykorzystanie filozofii w praktyce. Widocznie, jak się jedzie windą pionowo a patrzy horyzontalnie, to możliwe jest dostrzeżenie odpowiedniej płaszczyzny porozumienia. Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach