Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Za tydzień wybory!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Cze 2013, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i zaczęło się. Otrzymaliśmy, skierowany na ręce Ojca Jerzego Brusiło list od Papieża Franciszka! Tymczasem mamy przemówienia gości. Obecnie o dobrostanie mówi prof. Kołacz.
Nie potwierdzam braku klimatyzacji - na sali obrad jak najbardziej działa i jest dosyć skuteczna. Z medalami - prawda. Bałagan? Jeszcze się nie zaczął. Tymczasem są realizowane punkt po punkcie kolejne etapy spotkania.

Ostatnio zmieniony przez Włodek Szczerbiak dnia 23 Cze 2013, 02:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleksander B.

PostWysłany: 21 Cze 2013, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku wszystko pięknie , tylko czy nie szkoda czasu na słuchanie pieprzenia o dobrostanie zwierząt ? Zjazd powinien się przede wszystkim zająć problemami naszego zawodu i sposobem ich rozwiązania a zwierzaczki mogą poczekać na inną okazję .
Coś mi się wydaje , że Zjazd będzie zajmował się tematami zastępczymi by nie poruszać spraw zasadniczych bo te mogą zacząć brzydko pachnieć a to może być nie na łapę Związkowi .
Mam nadzieje , że zachowasz się godnie i Januszkowi dokopiesz pająków do dup... .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKI

PostWysłany: 21 Cze 2013, 13:58    Temat postu: ,,,,,Robią to wszyscy, których znam...... Odpowiedz z cytatem

Pół tysiąca lecznic weterynaryjnych do kontroli
Foto: Uwaga TVN Janusz Związek zapowiedział kontrole w lecznictwach weterynaryjnych
Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek poinformował w piątek na antenie TVN24, że złożył doniesienie w sprawie procederu szprycowania zwierząt nielegalnymi antybiotykami, ujawnionego przez "Uwagę" TVN. Zapowiedział również, że w 500 lecznicach weterynaryjnych, które stosują największe ilości antybiotyków, zostanie przeprowadzona kontrola.

W środę reporterka programu "Uwaga!" TVN ujawniła, że w trakcie trwającego ponad pół roku śledztwa dziennikarskiego udokumentowała proceder związany z faszerowaniem zwierząt przez hodowców nielegalnymi antybiotykami, o których pochodzeniu często nic nie wiadomo. WIĘCEJ O PROCEDERZE NA UWAGA TVN

- Złożyłem w tym zakresie stosowne zawiadomienie do prokuratury, w tej chwili na bieżąco współpracujemy i z policją, i z prokuraturą w zakresie wykrycia tych osób, sprawców tych przestępstw - powiedział Janusz Związek.

Zlecił również kontrolę 500 lecznic weterynaryjnych, w których stosuje się najwięcej antybiotyków.
Problemy z nadzorem

Główny Lekarz Weterynarii podkreślał, że jeśli chodzi o nadzór nad prywatnymi weterynarzami w tej kwestii, to sprawuje ją tylko w zakresie nadzoru nad obrotem lekami. I, że w tym momencie tego typu nadzór jest w rękach 26 państwowych lekarzy weterynaryjnych. - To nie jest potężna grupa - tłumaczył Związek, podkreślając trudności w kontroli każdego weterynarza z osobna.

Zwierzęta szprycowane antybiotykami. Weterynarz: Robią to wszyscy, których znam
- To robią...
czytaj dalej »
Zapewnił również, że zabiegał o zmiany w obecnej strukturze nadzoru, który w tym momencie odbywa się na poziomie wojewódzkim. - W zakresie nadzoru farmaceutycznego Główny Inspektorat Weterynarii wnioskował, żeby przenieść nadzór na poziom powiatowy, żeby łatwiej było wykryć takie sytuacje - wyjaśniał.

"Wzajemnie odpowiadamy za siebie"

W ocenie Związka, "nadzór weterynaryjny nie istnieje, żeby pilnować każdego", ale ten obowiązek należy do każdego obywatela, który powinien zgłaszać zaobserwowane nielegalne działania. - Tu jest odpowiedzialność osobowa i tutaj musimy uświadomić społeczeństwo, że to my wzajemnie odpowiadamy za siebie - argumentował.

Główny Lekarz Weterynarii tłumaczył również, że kontrola w Polsce jest bardzo utrudniona ze względu na bardzo dużą liczbę gospodarstw, w których używa się antybiotyków. - Polska posiadając ponad 570 tys. gospodarstw jest liderem. Tyle samo gospodarstw ma stara cała 15-stka
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 21 Cze 2013, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy jest sukces nareszcie po kilku godzinach został wybrany Przewodniczący Zjazdu .
Został nim Kol. Perskiewicz ze Szczecina lekarz wolnej praktyki .
Obecnie są wybierane komisje zjazdowe .

Jak rude wiewiórki donoszą wszelkie negocjacje i koalicje przedwyborcze nie odniosły żadnego skutku , tak więc brak faworytów na fotel prezesa . Zamiast wyborów tym razem będziemy mieli Reality Szoł .
Tak jak przewidział Jacek Sośnicki będziemy wybierali mniejsze zło .
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Cze 2013, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to ciekawy jestem Olu, kto Twoim zdaniem nie jest złem.
Już jest po wybraniu wszystkich komisji zjazdowych, po uchwaleniu regulaminu i - po obiedzie. Zaraz sprawozdania i wybory Prezesa i Rzecznika...
Powrót do góry
Zbigniew Kowalski

PostWysłany: 21 Cze 2013, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzy mi się aby Prezesem został Doktor Marek Kubica, Prezes Zachodniopomorskiej Izby... kto wie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Cze 2013, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kandydaci na Prezesa:
Konopa Michał
Łukaszewicz Jacek
Mastalerek Marek

Kandydaci na Rzecznika:
Czerski Marian
Judek Jacek
Sankiewicz Marek

Obrady nabrały kolorów, gdy Tomasz Górski na 10 minut przed zgłaszaniem kandydatów - wycofał się z kandydowania. Nie podał powodu, ale bardzo przeprosił zainteresowanych za nagłą zmianę decyzji.
Rozpadły się wszelkie koalicje i koalicyjki, a nowe nie zdążą powstać...
Za parędziesiąt minut kolejne informacje.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Cze 2013, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konopa Michał 32
Łukaszewicz Jacek 177
Mastalerek Marek 78

Czerski Marian 60
Judek Jacek 159
Sankiewicz Marek 64

Bez dogrywki!
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 22 Cze 2013, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktycznie jest już po wyborach. Jeszcze wprawdzie Komisja Skrutacyjna nie ogłosiła wyników głosowania na Sąd i zastępców Rzecznika, niemniej można pokusić się o wstępne podsumowanie.

W skład Rady weszło trzech profesorów, ośmiu lekarzy wolnej praktyki, a pozostali (dwadzieścia dwie osoby) - są pracownikami Inspekcji. Mamy więc nową jakość, nowe spojrzenie na weterynarię.

Podczas przedstawiania kandydatów nadal obowiązywała opcja rozliczeniowa i kandydaci byli odpytywani z tego jak głosowali podczas pamiętnego strajku. Wywiązała się - powiedzmy "ożywiona wymiana poglądów", którą przerwała Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej słowami; (nie zacytuję dokładnie, nie zapisywałem) "Jestem jeszcze z tej grupy lekarzy weterynarii, kiedy postanowiono dla łagodzenia obyczajów dopuścić do studiów dziesięć procent kobiet. Dlatego też proszę kandydatki na radnych o przedstawienie się głosującym." Dzięki temu wejściu zapanował mir na sali, Panie przedstawiły się wyborcom i - w pewnej mierze dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskały mandaty do Rady. Gratulacje!

Trudno cokolwiek spekulować, nowy samorząd ocenimy po czynach, osiągnięciach. Życzymy najlepszego!
Powrót do góry
DĄBROWSKI

PostWysłany: 22 Cze 2013, 16:45    Temat postu: Gratulujemy Odpowiedz z cytatem

Wybrani : Białowąs Józef , Dąbrowska Jolanta ,Dorobek Jan, Grupiński Tomasz, Juchniewicz Andrzej ,Lisowski Andrzej ,Pawlicka-Stefanko Danuta , Perskiewicz Tadeusz ,Piotrowski Paweł , Radzikowski Marek , Radzimski Jan , Różański Andrzej , Strokoń Roman , Wierzbinka Katarzyna , Winiarczyk Stanisław , Wysocki Marek , Ziomek-Opalińska Ewa .

*)Korekta admina - dr Jan Radzimski nie wszedł do Rady.
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 22 Cze 2013, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I już po wyborach .
Życzę nowej Radzi i Panu Prezesowi sukcesów w walce ze skostniałą administracją .
Powodzenia .
Dziadek Olek
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 23 Cze 2013, 02:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reminiscencje?

Nie umiem dziś powiedzieć, jak widzę nową Radę. Jedno jest pewne, teraz pracownicy Inspekcji nie będą w żaden sposób mogli powiedzieć, że Izba nie dba o ich sprawy. Wzięli je w swoje ręce! Osobiście trochę czarno widzę oddziaływanie Rady Krajowej na wysokość wynagrodzeń w budżetówce, ale nigdy nie wiadomo. Może w chwili, kiedy lekarze wolnej praktyki będą mieli marniutkie przebicie – inspektorom łatwiej będzie zawalczyć o własne sprawy. Do tej pory było tak, że Izba nie zajmowała się zbyt intensywnie kwestiami płacowymi urzędników wychodząc z założenia, że głową muru się nie przebije. Moce sprawcze Izby odnosiły się raczej do kwestii związanych z pracą lekarzy warzących na własnych garnuszkach. Nie twierdzę a’priori, że nie uda się nic zrobić. Niemniej w poprzedniej Radzie było więcej lekarzy żywotnie zainteresowanych wprowadzaniem przez Izbę zmian, niż ma to miejsce obecnie.

Sytuacja zdaje się być taka, że działania jakie by były podejmowane na niwie możliwej do podjęcia przez Izbę - będą sygnowane przez naszych dobrych wujków. Nie mam też pewności, że wujkowie dla zoptymalizowania swojej i naszej pracy – nie podejmą decyzji z których nie będziemy zadowoleni. Osobiście jestem taki, że posiadam głęboką atawistycznie nieufność, gdy ktokolwiek troszczy się o mnie za mnie, a ja jestem całkiem duży chłopczyk i w wielu wypadkach doskonale radzę sobie sam.

Weterynaria została zaatakowana przez media i jest bezpardonowo bita w kaczy kuper. Za stare kiełbasy, za zdechłe krowy, wyjące do księżyca psy. Mam nadzieję, że lekarze zobligowani służbą – będą umieli uderzyć pięścią w stół, gdy przyjdzie pora. Poprzednia Rada była skora do walki o lekarzy utrzymujących się z działalności gospodarczej. Hamulcowymi okazywali się lekarze powiązani zależnościami służbowymi z kiesą u Ministra Rolnictwa. Pamiętny protest zimowy toczył się niczym samochód wyposażony w ABS. Jakieś efekty z tego były, ale zostały w krótkim czasie zdyskontowane przez urzędników zamartwiających się o swoich braci mniejszych, tych w gumiaczkach. Jakże iluzoryczne z dzisiejszego punktu widzenia są podwyżki w rzeźniach, wobec obsadzenia każdego jednego stanowiska pracy kilkoma lekarzami. Korzyść to niewątpliwa dla nadprodukcji uczelnianej, dla kadry naukowej, ale jaką korzyść mamy my, prości zjadacze względnie świeżych kiełbas?

Toczy się rozgrywka o to, czy wejdzie do gry nadzór właścicielski, czy pracę stracą lekarze wyznaczeni. Czy Izba składająca się obecnie z 25 lekarzy platonicznie zainteresowanych problemem i ośmiu czujących temat z autopsji - będzie miała potencjał wystarczający do walki o nasze racje?

Rozmawiałem we Wrocławiu z lekarzem państwowym z Izby Warszawskiej o mojej propozycji wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń dla zwierząt gospodarskich. (Zainteresowanych odsyłam kilka postów wyżej, gdzie jest mój mail sygnowany datą 18 Cze 2013, 12:47). Doktor Jarosław Naze najwidoczniej doszedł do wniosku, że rozmawia z kimś komu Bozia zrobiła krzywdę umysłową. Moja propozycja rzeczywiście wymaga myślenia po przekątnej, typowego dla osób obdarzonych autyzmem, niemniej są dość liczni lekarze pamiętający dawne czasy, kiedy owe rozwiązanie doskonale się sprawdzało. Zgadzam się, bo co mają ubezpieczenia do utylizacji padliny? Moich paraleli nie potrafił tego zrozumieć nawet profesor Antoni Schollenberger z Komisji Uchwał i Wniosków. Nie pozwolił mi nawet wyjaśnić zgromadzonym, jak działają na jakość mięsa takie ubezpieczenia. Myślę jednak, że rację mają ci, co w pierwszym odruchu odrzucili pomysł. Co bowiem weterynarza obchodzą ubezpieczenia bydła czy świń? To nie nasza broszka. Nas za to tylko biją.

Nie chodzi mi o brak zainteresowania projektem, co mnie w końcu obchodzi nie mój problem? Martwi mnie jednak niezrozumienie. Tak, jak głodny nie rozumie sytego, tak urzędnicy nowej generacji nie wiedzą co to są obowiązkowe ubezpieczenia. Zresztą – kogo tak naprawdę obchodzi ta padlina? Może mnie, co? Ja mam to w zanadrzu! Przepisy zrealizowane? Tabelki wypełnione? To niech się idą paść! Na tej zasadzie cała weterynaria dostaje po uszach za padlinę, a dróg rozwiązań szuka się jedynie w zaostrzonym na „zero” reżymie administracyjnym.

Jeszcze teraz słyszę w lewym uchu głos Tadeusza Perskiewicza przewodniczącego wyborom. Mieliśmy bowiem do dyspozycji elektroniczne terminale do głosowania, ale liczenie głosów „za” najczęściej opierało się na wiedzy kosmologicznej wyrażonej pojęciem – „widzę optyczną większość”. Zgadza się, była ta optyczna większość, a głosy przeciwne i wstrzymujące się liczono dokładnie, palcami. Potem w protokole pewnie napisali, że "za" - było „optycznie więcej”, a przeciw - osiemnaście. Po co się tak działo? Ano chyba po to, że na sali byli głównie tacy, jak ja - dziadkowie i babcie, którzy do włączania telewizora używają zamiast transpondera – wnusia. Ogólnie biorąc liczenie elektroniczne się sprawdziło, ale Przewodniczący nie umiał korzystać z tego sprzętu i wolał metody trącące myszką.

Podobało mi się za to rozliczeniowe podejście do członków starej Rady. Każdy z byłych członków Rady chciał być w klubie - tych, co głosowali za kontynuacją protestu mięsnego. Dzięki temu klub „dwunastu” sprawiedliwych - nieoczekiwanie rozrósł się do bodajże piętnastu. Niemniej ubocznym efektem takiego podejścia wyborców stała się duża wymiana pogłowia w przedsięwzięciu z Alei Przyjaciół 1. Zresztą z chwilą nieoczekiwanej decyzji Tomasza Górskiego o rezygnacji z kandydowania na stanowisko prezesa – posypały się wszelkie kalkulacje. Na ten gambit rzeczywiście nikt nie był przygotowany. Stało się, jak się stało. A mówili, żeby zrobić grubą kreskę i odpuścić tym, co za najważniejsze uważali zgodność z paragrafami.

Czarnym koniem wyborów do Rady okazał się będący właśnie na medialnym topie z powodu zagłodzonych gdzieś tam krów - doktor Józef Białowąs, który zaledwie o dwa głosy ustąpił liderowi, doktorowi Tomaszowi Grupińskiemu. (Zwróćcie ewentualni czytelnicy uwagę na to, jak potwierdza się zasada popularności medialnej – „najważniejsze, że jednak mówią”!). Osobiście poczuwam niedosyt, że w rankingu zająłem jedno z ostatnich miejsc. Natomiast pocieszam się, że nie będę się czuł osobiście powiązany z osobami i decyzjami, o których przyjdzie opowiadać. Nie jest dobrze, kiedy znajomi podchodzą gdzieś w kuluarach i mówią co i jak mam napisać. Zazwyczaj w takich układach zrezygnuję z tematu, żeby być w zgodzie ze swoją opinią, a nie z sugestiami.

Bardzo mi się spodobała wypowiedź jednej z Koleżanek, która weszła do Rady. Powiedziała, że będzie walczyć o zmiany w przepisach administracyjnych związanych z czymś o czym ja nie mam pojęcia, a co bardzo inspektorom przeszkadza w nadzorze. Jak do tej pory Główny Lekarz Weterynarii prawie natychmiast reagował na wszelkie sugestie Rady zazwyczaj stwierdzając, że to nie są jej kompetencje. Może zmieni się to, gdy otrzyma głos od Koleżanki, która weszła do Rady w ramach dbałości delegatów o właściwy parytet płciowy. Rzeczywiście, może tak być, że zmienią się teraz priorytety GLW i głos Rady będzie wysłuchiwany. Parytet płciowy zastosowano. A parytet zatrudnieniowy? - Ten poszedł się czochrać.
Czy to będzie nasza Rada? Życzę sobie i Radzie, żeby taką była.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 23 Cze 2013, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś też mamy dzień roboczy. Delegaci i całe Izby, które opuściły Zjazd przed czasem zostaną za czas nieobecności obciążone kosztami hotelu, wyżywienia.
Komisja Regulaminowa stwierdziła, że liczenie głosów "większością optyczną" jest dopuszczalne gdy nikt nie złoży wniosku o zakazanie takiego procederu. Wniosku nikt nie złożył, a technika optyczna znacznie przyśpieszyła liczenie głosów poprzez ich nieliczenie.
Dyskusja bardzo szeroka, głosowane są uchwały, stanowiska. Opis szczegółowy tej masy dokumentacji pozostawię jednak odpowiednim agendom zjazdowym, sam nie jestem w stanie wszystkiego spamiętać, sory...
Powrót do góry
Zbigniew Kowalski

PostWysłany: 23 Cze 2013, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie z naszych składek... Piękne perspektywy na przyszłość! Skandal!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Aleksander B.

PostWysłany: 23 Cze 2013, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek nie ma się co podniecać !!! .
Wybory się odbyły mamy to co mamy na własne życzenie . Cały samorząd jest w rękach Inspekcji . Więc niech teraz pokarzą co potrafią zrobić ci co zawsze mieli najwięcej do powiedzenia , którzy zawsze uważali się za mędrców i wyrocznię w naszej sprawie . Ja im w rządzeniu nie będę przeszkadzał niech się teraz wykażą na co ich stać .
Teoretycznie teraz inspekcja powinna w luksusach opływać . Pożyjemy zobaczymy ich miny za dwa lub trzy lata .
Na pewno lepiej nie będzie , ale za to będzie śmieszniej .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: