Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wojna o leki .....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksander B.

PostWysłany: 13 Maj 2013, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy nowa władza nowe pomysły . To że inspekcja wygrała w naszym województwie w 100 % wybory to może i dobrze .
Wszystkiego mogłem się spodziewać po tych wyborach tylko nie tak totalnej głupoty . Szanowna Pani Prezes , oraz szanowny dr Lis sprawa szczepienia psów jest już dawno załatwiona i pragnę wam przypomnieć kilka faktów .
Dawniej była to domena powiatowego , trzeba było mieć stosowne zasługi by dostąpić zaszczytu szczepienia psów . Ale na szczęście tę marchewkę byłemu prezesowi Jakubowskiemu udało się wyrwać z łap inspekcji . Szczepienie stało się normalną usługą lekarską i tak ma pozostać . Wara komu kolwiek mieszać tam swoje brudne paluchy . Panie Lis widzę , że marzy się Panu ręczne sterowanie podmiotami gospodarczymi i teraz to Pan będzie decydował kto jet godny a kto nie szczepić psy . Niech się Pan zastanowi przez sekundę co pan wyprawia .
Powiem jedno Szanowny Panie gdyby głupota potrafiła fruwać to po tym co dokonał Pan na pewno już by Pan rezydował na Księżycu .
Serdecznie pozdrawiam nową radę i czekam na dalsze świetlane pomysły .
Oby były również na tym samym poziomie co ten to będzie o czym pisać na tej stronie .

Jak znam życie to mogę się teraz spodziewać lada dzień super kontroli w wykonaniu v-c prezesa Izby .

Pozdrawiam Dziadek Olek .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 13 Maj 2013, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ma szczepienie psów do "Wojna o leki...." to tego nie wiem Question Shocked A jak koleżanki, koledzy z tej izby chcą być w zgodzie z prawem to proszę uprzejmie napisać, że szczepienie odbywa się tylko w zakładach leczniczych dla zwierząt. Skończy się Wam problem z rejonami szczepień i wędrownymi "szczypaczami" Wink przestrzegajcie tego prawa, które już jest a nie wymyślacie "nowe". Przykład typowo polskiej wizji świata. Aż się pcha pod palce stare powiedzenie - szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie -.
Cezary Bogusz

PostWysłany: 14 Maj 2013, 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Na podstawie zgłoszenia posiadacza zwierzęcia zakład leczniczy dla zwierząt może świadczyć usługi weterynaryjne poza swoją siedzibą" cytat pochodzi z obowiązującego aktu prawnego, jakim jest Ustawa o zakładach leczniczych dla zwierząt z dnia 18 grudnia 2003r. (Dz.U.2004.11.95 z późn.zm.) art. 25, ust.2. Wydaje się, że ten zapis umożliwia wędrowanie i szczypanie, i wcale nie jest się poza prawem, wręcz przeciwnie to jest właśnie prawo! Czy przedmówca ma jakieś inne zdanie?
Marcin Sendal

PostWysłany: 14 Maj 2013, 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podstawie zgłoszenia posiadacza zwierzęcia
Powrót do góry
Cezary Bogusz

PostWysłany: 14 Maj 2013, 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie jeden zgłasza a szczepionych jest cała wioska! Oczywiście że powinno być zgłoszenie! Chodzi mi o to, że szczepienie nie musi się odbywać tylko i wyłącznie w zakładach leczniczych!
Andrzej Gański

PostWysłany: 14 Maj 2013, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary Bogusz napisał:
No właśnie jeden zgłasza a szczepionych jest cała wioska! Oczywiście że powinno być zgłoszenie! Chodzi mi o to, że szczepienie nie musi się odbywać tylko i wyłącznie w zakładach leczniczych!

Szanowny Panie Doktorze-wypadało by wiedzieć , że tz szczepienie ze stolików jest w tym kraju no nie zabronione ale obwarowane takimi przepisami ,że właściwie nie możliwymi do spełnienia dla przeciętnego lekarza weterynarii- np trzeba mieć specjalistyczny samochód i rejestrację u Marszałka i wiele jeszcze innych ciekawych problemików

I na 100% są takie przepisy- proszę sobie poszukać i poczytać[/list]
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 14 Maj 2013, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary Bogusz napisał:
Czy przedmówca ma jakieś inne zdanie?
To jest typowo polskie podejście. Najpierw szukamy jak można obejść przepis a nie jak się do niego zastosować. Idea jaka była w tym przepisie to szczepienie zwierzęcia zgodne z zasadami lekarskimi; badanie, wywiad, szczepienie, wypisanie dokumentu, wprowadzenie do bazy danych. A jak wygląda szczepienie na wsi; tłum kotłujących się właścicieli, pełno szczekających i gryzących psów, krążący pomiędzy nimi szczypacz, tłum przy stoliku gdzie zapisuje się na kartkach dane psów podawane przez właścicieli lub prawie właścicieli. Gratuluję takiego podejścia. Inaczej to wygląda jeżeli właściciel wzywa mnie do zaszczepienia psa czy kilku w swoim obejściu. Można to wtedy zrobić zgodnie z zasadami lekarskimi. Dotyczy to wszystkiego od badania poprzez podanie szczepionki na wypisaniu dokumentów skończywszy. Czy precyzyjnie wyjaśniłem Question Question Question
Cezary Bogusz

PostWysłany: 14 Maj 2013, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kant d..y z takimi dyskutantami! Napisałem tylko że można szczepić poza gabinetem! Ale widać, że niektórzy tylko czekają aby dowalić! Uff ależ ciężko z niektórymi osobami się rozmawia!
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 14 Maj 2013, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary Bogusz napisał:
O kant d..y z takimi dyskutantami! Napisałem tylko że można szczepić poza gabinetem! Ale widać, że niektórzy tylko czekają aby dowalić! Uff ależ ciężko z niektórymi osobami się rozmawia!

Kolego Cezary ja napisałem to nie "z chęci dowalenia" tylko gwoli wyjaśnienia. Tym bardziej, że szczepienie poza gabinetem a szczypanie wioskowe to dwie odległe od siebie sprawy. Traktowanie dyskutantów jak wrogów nie jest najlepszym punktem wyjścia do dyskusji.
Proszę uprzejmie bez urazy ale ja nie miałem złych intencji. Chciałem tylko wykazać różnice. Czy teraz jest to czytelne Question
Andrzej Gański

PostWysłany: 14 Maj 2013, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezary Bogusz napisał:

A ja bardzo ale to bardzo poważnie będę polemizował czy MOŻNA - nikt nikomu nie chce dowalić bo nie ma za co - każdy ma prawo czytać przepisy i każdy powinien się do nich stosować.
Szczególnie te zawodowe ale i okołozawodowe.
Cezary Bogusz

PostWysłany: 14 Maj 2013, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Andrzeju! Znam opinię o Panu i Pańskiej pracy. Jak to powiedziały mi osoby (na szczęście nie są lek. wet.) trudno Panu coś zarzucić. Cieszę się że napisał Pan o idei tego zapisu. Z mojego doświadczenia wynika, że wiele zapisów miało piękne i zacne przesłania. Mówię teraz szeroko! Ale co z tego, skoro trafiają te zapisy do naszego zawodu i mam wrażenie, że pierwsze co robią niektóre osoby to szukają sposobu jak to obejść.
DĄBROWSKI

PostWysłany: 14 Maj 2013, 14:18    Temat postu: Całkowita bezsilność ... Odpowiedz z cytatem

- http://www.up.wroc.pl/konferencje/18072/konferencja_pt_przyczyny_i_poszukiwanie_drogi_wyjscia_z_sytuacji_kryzysowych_w_samorzadzie_lekarsko_weterynaryjnym_oraz_inspekcji_weterynaryjnej.html
Powrót do góry
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 14 Maj 2013, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W swoim poście napisałem, że jest to typowe polskie podejście. My Polacy czytając przepis czy inny akt najpierw sprawdzamy jak można go obejść. Szukamy luk. Z wręcz rozkoszą w chwili znalezienia "nieszczelności" wykorzystujemy ją do maksimum. Nie jest to więc przywara lekarzy weterynarii. Jest to NASZE POLSKIE. A ze względu na to, że jesteśmy ludźmi wykształconymi i myślącymi przychodzi nam to tzw. mimochodem Wink Czytamy przepis ze zrozumieniem i podkreślamy wszelkie "niuanse". Ale też od nas samych zależy czy mamy swojego prawa, które doskonale rozumiemy przestrzegać, czy mieć je w d...e Mr. Green Mr. Green Każdy ma wybór Cool
Aleksander B.

PostWysłany: 14 Maj 2013, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w temacie konferencji . Temat i zagadnienia są godne zwrócenia uwagi .
Obawiam się jednego , że cała konferencja będzie mocno ocenzurowana przez organizatorów . Nie widzę szansy na swobodna wypowiedz , tylko ocenzurowane wystąpienia .
Tak moje zainteresowanie tym spotkanie jest bliskie zera , zwłaszcza ,że jednym z organizatorów jest Pan Rudy tylko nie wiem czy senior , czy junior Rudy z resztą jest to obojętne obaj panowie mają pokaźny wkład totalnego marazmu z jakim teraz boryka się samorząd zawodowy i obaj po równo przyczynili się do nędzy i biedy lekarzy urzędowych .
Uważam to przedsięwzięcie za czysta hipokryzję w wydaniu tych Panów .
Sam byłem uczestnikiem kilku spotkań , gdzie po przeciwnej stronie zasiadali Ci Panowie . Tak wiem co im zawdzięczamy i co po tej konferencji dobrego można się spodziewać .
Przydomek Oszołom z Kieleckiego jest autorstwa seniora Rudego .
Pozdrawiam dziadek Olek .
Powrót do góry
Katarzyna WET

PostWysłany: 30 Maj 2013, 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/85B47735D2
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach