Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe Stowarzyszenie .

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś zainteresowany działalnością nowego Stowarzyszenia
tak
100%
 100%  [ 4 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 4

Autor Wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 15 Paź 2013, 11:19    Temat postu: Nowe Stowarzyszenie . Odpowiedz z cytatem

Mimo trudnej sytuacji w naszym zawodzie Koledzy się nie podają .

Wczoraj Sąd zarejestrował nowe Stowarzyszenie .
Nazwa nowego Stowarzyszenia zostanie oficjalnie przyjęta na pierwszym Walnym Zebraniu .
Generalnie Stowarzyszenie ma zrzeszać Urzędowych Lekarzy weterynarii . Stąd problematyka i zakres działania głównie będzie dotyczył spraw związanych ze zlecaniem czynności urzędowych lekarzom weterynarii .
Mam nadzieje , że ten wąski zakres czynności uda się ucywilizować i skończyć z wolną amerykanką w tej dziedzinie .

Więcej o tym Stowarzyszeniu napiszę jak zostanie uzgodniony termin i miejsce I-go Zjazdu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 21 Paź 2013, 21:36    Temat postu: Cele nowego Stowarzyszenia Odpowiedz z cytatem

Cele stowarzyszenia.
1. Ochrona interesów lekarzy weterynarii wykonujących czynności zlecane .
2. reprezentowanie interesów członków wobec administracji rządowej , samorządowej oraz wobec samorządu zawodowego lekarzy weterynarii .
3. Negocjowanie umów i stawek za wykonywane czynności zlecane .
4. Oddziaływanie na kształtowanie ustawodawstwa dotyczącego lekarzy weterynarii wykonujących czynności zlecone .
5. Opiniowanie aktów prawnych dotyczących lekarzy weterynarii .
6. Integracja oraz ułatwianie wzajemnej współpracy oraz budowanie więzi pomiędzy członkami stowarzyszenia .
7Ochrona praw swych członków .
8. Nawiązywanie współpracy i wymiana doświadczeń z zagranicznymi stowarzyszeniami .
9. Budowanie i upowszechnianie zasady solidaryzmu ponadregionalnego w myśl zasady " jeden za wszystkich , wszyscy za jednego "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IncognitoDołączył: 22 Lut 2011
Posty: 267

PostWysłany: 22 Paź 2013, 11:43    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

Vox populi, vox Dei.

- Melduj Kubek, jak tam ankieta?
- Nikt się nie sprzeciwia, wszyscy są "za".
_________________
incognito
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 30 Paź 2013, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opinie o lekarzach weterynarii - sytuacja prawna

W internecie usługi weterynaryjne oraz sami lekarze weterynarii są dość często komentowani przez właściciel zwierząt. Często są to komentarze poniżej jakiegokolwiek poziomu, wraz z epitetami typu: morderca, niedouk itp, itd.

Jeśli ktoś z Państwa poczuł się urażony komentarzem - można wnosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, oczywiście po zasięgnięciu rady zaufanego prawnika.

Portal internetowy może zostać zwolniony przez prokuraturę z obowiązku zachowania tajemnicy służbowej. Mogą zażądać udostępnienia danych osobowych, czy też IP komputera osoby komentującej produkt lub usługę.

Takie zalecenia prokuratorzy otrzymali od Prokuratora Generalnego na podstawie wytycznych z 29 października 2012 w sprawie udziału prokuratora w sprawach prywatnoskargowych (PG VIIG021/24/12).


Dokonując ujemnej oceny, krytykując czyjś produkt, jego właściwości, sposób postępowania i czyniąc to za pomocą środków masowego komunikowania, internauci mogą dopuścić się - w ocenie krytykowanego - jego zniesławienia.

Przestępstwa stypizowanego w kodeksie karnym zagrożonego do 2 lat pozbawienia wolności. Ściganie tego występku odbywa się z oskarżenia prywatnego. Polskie przepisy przewidują możliwość objęcia każdego czynu ściganego z oskarżenia prywatnego przez prokuratora i prowadzenie postępowania z urzędu jeżeli wymaga tego interes społeczny.

Wewnętrzne uregulowania w prokuraturze (regulaminy, wytyczne, pragmatyka zawodowa) na przestrzeni szeregu lat nakazywały ocenę istnienia interesu społecznego poprzez pryzmat osoby pokrzywdzonego. Jego nieporadności życiowej z uwagi na wiek, chorobę, kalectwo.

Wytyczne Prokuratora Generalnego poszerzają ten krąg, nakazując objęciem ścigania z urzędu czynów popełnionych za pośrednictwem telefonu lub internetu, gdy istnieją obiektywne trudności w ustaleniu sprawcy przestępstwa, w tym wypadku sprawcy krytyki jakości leczenia i usługi.

Prokuratorzy korzystają z tych wytycznych i prowadzą postępowania karne, by ustalić internautów, którzy dali swój wyraz niezadowolenia w internecie.

Warto przypomnieć że internet wyrósł już na ważne medium i duże firmy wydają naprawdę duże pieniądze na utrzymanie swojego pozytywnego wizerunku w internecie.


Jedno jest pewne – żaden lekarz weterynarii nie musi znosić w internecie oszczerczych komentarzy na swój temat. - http://www.pg.gov.pl/upload_doc/000003263.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 31 Paź 2013, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego szarganie godności osobistej w internecie przez anonimowych twórców paszkwili są niczym w porównaniu z tym co wyczynia nasza inspekcja .
W ostatnim czasie po wygranej przez inspekcję wyborów do Izby mamy do czynienia z narastająca falą nie uzasadnionej agresji i nienawiści w stosunku do lekarz zajmujących się tylko lecznictwem . Cel jest jeden wprowadzić terror w naszych szeregach i pokazać siłę władzy inspekcji . Zastraszyć wszystkich w celu podporządkowania sobie ostatniej grupy zawodowej , która wykazała się daleko idącą samodzielnością . W tym celu inspekcja wyspecjalizowała specjalna jednostkę w swych strukturach utworzoną do nadzoru farmaceutycznego w aparat ucisku . Nic nie znaczące uchybienia stwierdzone w trakcie kontroli są natychmiast kierowane do Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej . Jak tak dalej pójdzie to Izba zostanie zawalona wnioskami do rzecznika .i nastąpi całkowity paraliż tego organu .
Podaję przykład najbardziej głupich wniosków do rzecznika . Wojewódzki z Warszawy skierował wniosek do rzecznika zarzucając Koledze , że wystawił zlecenie na na paszę leczniczą . Zarzut polega na potwierdzeniu nie prawdy ponieważ zlecenie było wystawione na partię zwierząt , gdzie liczba leczonych zwierząt była zawyżona o kilka sztuk co stanowi ułamek procenta leczonych zwierząt .
Ale to nic w porównaniu z przypadkiem z południowo - wschodniej Polski gdzie lekarza postawiono w stan oskarżenia za to tylko , że zajmował się lecznictwem a nie handelkiem lekami . Ponieważ w mniemaniu inspektora to on powinien mieć dokumentację rozchodu detalicznego . Stąd wniosek , że wszystko da się wykorzystać by osiągnąć zamierzony cel .
Ale najbardziej bulwersujący fakt pozostawiłem na koniec . Jak rude wiewiórki doniosły w minionym tygodniu w jednym z województw zaczynających się na literę "Ś" Wojewódzki Lekarz odbył naradę roboczą instruktażową z Wojewódzkim Prokuratorem w celu poinstruowania organów ścigania na jakie uchybienia mają zwracać baczna uwagę organy ścigania w przypadku kierowania wniosków przez inspekcję o ukaranie . Jak znam życie to w tej naradzie zostały pominięte istotne elementy tylko po to by organy ścigania wpuścić w przysłowiowe maliny . Przypuszczam , że prokuratura tak łatwo nie da się wystawić do wiatru .

Koledzy po tych doniesieniach nie mam żadnych obiekcji inspekcja wypowiedziała nam wojnę na wyniszczenie . O współpracy przez najbliższy okres nie ma mowy . Należy się przygotować na długotrwałe działania wojenne . Jedno jest pewne , że straty po obu stronach będą ogromne tak w wymiarze bezpośrednim jak i społecznym .

Jedno jest pocieszające , że nie my jesteśmy agresorami , ale do obrony trzeba się solidnie przygotować . Należy się zjednoczyć we wspólny front , ponieważ w pojedynkę nie stanowimy realnej siły , która może się im przeciwstawić .

Pozdrawiam i zachęcam do zastanowienia się co robić na przyszłość .

Olo oszołom z Kieleckiego .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 04 Lis 2013, 15:54    Temat postu: ...sami sobie ? ....... Odpowiedz z cytatem

- http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?documentId=140947F24B238F95C1257B7900370AEC - - http://www.vetpol.org.pl/aktualnosci/450-proces-legislacyjny-dotyczacy-rzadowego-projektu-ustawy-o-zmianie-ustawy-prawo-o-adwokaturze-oraz-niektorych-innych-ustaw-druk-sejmowy-1406?tmpl=component&print=1&layout=default&page= - Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 05 Lis 2013, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadałem sobie trud przeanalizowania uwag Krajowej Rady do rządowego projektu ustawy z sejmowego druku 1406 o zmianie ustawy dotyczącej części o zawodzie lekarza .
Stanowisko Krajowej Rady jest dla mnie osobiście jest nie zrozumiałe a w większości szkodliwe . Zastanawiam się jakimi przesłankami kierowała się rada by tak drastycznie zaostrzać przepisy , które ograniczają uprawnienia członków izby w prawie tak zarówno prawa wykonywania zawodu , jak i praw wyborczych do organów izby .
Za wręcz szkodliwe jest proponowanie zapisu , który daje uprawnienia by w drodze uchwały rady izby zawieszać prawo wykonywania zawodu bez sprecyzowania o którą radę chodzi ( czy okręgowa , czy krajowa ) zwłaszcza , że nie określono drogi odwoławczej od takiej uchwały .
O ile podpunkt 2 w punkcie drugim stanowiska jest jasny i zrozumiały ponieważ utrata prawa wykonywania zawodu następuje z mocy orzeczenia sądu powszechnego to podpunkt 3 uchwały jest wręcz szkodliwy , ponieważ prawo wykonywania zawodu można stracić za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych drobnych przestępstw lub przestępstwa karno skarbowego na przykład za wadliwe rozliczenie podatku o działalności gospodarczej lub innych zobowiązań podatkowych .
Moim zdaniem to są środki zbyt drastyczne by mogły mieć właściwe zastosowanie w naszym prawie korporacyjnym . W punkcie 4 stanowiska proponuje się by lekarz weterynarii tracił bierne prawo wyborcze ukarany kara najniższą karą to jest upomnieniem .
Przeraża mnie kierunek jaki i tok myślenia naszych przedstawicieli w
krajowej radzie . Szanowni Koledzy z krajówki zastanówcie się przez chwilę czy proponowane zmiany nie obrócą się bardzo szybko przeciw wam samym ???
Dla uzdrowienia sytuacji proponuję wprowadzić w trakcie obrad krajówki całkowity zakaz palenia zioła ,lub zakaz spożywania wszelkiej maści dragów bo to wam na dobre nie wychodzi .
Przedstawione stanowisko należy z całą surowością potępić jako szkodliwe dla naszego środowiska , a wręcz niebezpieczne .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 07 Lis 2013, 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOMUNIKAT

Szanowne Koleżanki i Koledzy .

W dniu 03.10.2013 r. Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego , pod nr. 000479339 zarejestrował OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE LEKARZY WETERYNARII WYKONUJĄCYCH URZĘDOWE CZYNNOŚCI ZLECONE .

I Walne Zebranie naszego Stowarzyszenia odbędzie się 16 listopada 2013 r. w hotelu WODNIK w miejscowości Słok koło Bełchatowa ( Ośrodek wypoczynkowy Elektrowni Bełchatów woj. Łódzkie ) . Początek spotkania przewidziany jest na godz . 14

W trakcie zebrania dokonamy wyboru zarządu oraz nakreślimy plan działania na 4 lata . Wspólnie zastanowimy się jak rozwiązać problemy z którymi borykają się lekarze w całej Polsce.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego .
Lek. wet. Artur Krakowiak .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 07 Lis 2013, 16:17    Temat postu: Wodnik Odpowiedz z cytatem

hotel Wodnik - http://hotel-wodnik.com.pl/pl/kontakt/dojazd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IncognitoDołączył: 22 Lut 2011
Posty: 267

PostWysłany: 07 Lis 2013, 23:28    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

Melduj Kubek!

- A, TO JE CO?................................Rolling Eyes
......................................................Exclamation
............................................ ....Arrow Exclamation Arrow Arrow
..................................................... Exclamation
....................................................Exclamation Exclamation
.............................................Arrow Exclamation .... Exclamation
- WODNIK Szuwarek...............................Arrow
_________________
incognito
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 15 Lis 2013, 19:59    Temat postu: w sobotę ! Odpowiedz z cytatem

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Wolnej Praktyki „Medicus Veterinarius” z siedzibą w Namysłowie z zadowoleniem postrzega powstanie nowego stowarzyszenia, które ma zrzeszać lekarzy (przede wszystkim higienistów), wykonujących głównie wyznaczenia Powiatowego Lekarza Weterynarii (przede wszystkim w zakresie badania zwierząt rzeźnych i mięsa). Zjazd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Wykonujących Czynności Urzędowe z Wyznaczenia odbędzie się wkrótce pod Bełchatowem i mamy nadzieję, że w sposób jasny i precyzyjny nakreśli oczekiwania tej grupy w naszym zawodzie oraz podejmie stosowne działania, aby lekarze higieniści czynnie włączyli się w proces powstrzymywania ekspansji nadzoru właścicielskiego w zakładach ubojowych i przetwórczych. W obliczu zagrożenia likwidacją badania poubojowego w rzeźniach wielu kolegów może stracić dotychczasowe miejsca pracy, a tym samym pogorszyć jeszcze trudną sytuację na rynku usług lekarsko-weterynaryjnych. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Wolnej Praktyki „Medicus Veterinarius” deklaruje gotowość współpracy z demokratycznie wyłonionymi strukturami nowego stowarzyszenia lekarzy urzędowych- higienistów w zakresie obrony rynku pracy lekarzy weterynarii i zachowania obecnego kształtu nadzoru nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego. Stowarzyszenie „Medicus Veterinarius” będzie dalej podejmować próby integracji całego środowiska weterynaryjnego wraz z Izbą Lekarsko-Weterynaryjną i Inspekcją Weterynaryjną celem powstrzymania niekorzystnych dla zawodu zmian w nadzorze nad produkcją żywności pochodzenia zwierzęcego, które prowadzą do pauperyzacji roli urzędowego lekarza i stwarzają zagrożenie dla zdrowia publicznego, jak też powstrzymania bardzo złych propozycji zmian struktury Inspekcji Weterynaryjnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 17 Lis 2013, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj zgodnie z zapowiedzią odbyło się Walne Zgromadzenie nowego Stowarzyszenia .
Powstanie nowego Stowarzyszenia zostało przyjęte pozytywnie przez Koleżanki i Kolegów z całej Polski . Wyrazem tego pozytywnego odzewu była obecność lekarzy ze Szczecina po Kraków Od zachodniej po wschodnią Polskę. Wybrano władze Stowarzyszenia , przyjęto ramowy program pracy .
Zawiązano porozumienie współpracy pomiędzy nowym Stowarzyszeniem a Medikusem . Od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiona strona internetowa stowarzyszenia na której szeroko zostaną omówione wszystkie aspekty działania stowarzyszenia oraz zostaną zaprezentowane jego władze .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 28 Sty 2014, 14:39    Temat postu: ... już dzisiaj ..... Odpowiedz z cytatem

- ..... " Witamy na stronie internetowej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Wykonujących Urzędowe Czynności Zlecone
Jesteśmy grupą zawodową zajmującą się w głównej mierze nadzorem nad badaniem zwierząt rzeźnych i mięsa .

3 października 2013 r. Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrował nasze Stowarzyszenie pod numerem KRS 0000479339.

16 listopada 2013 r. w miejscowości Słok koło Bełchatowa odbyło się I Walne Zebranie, na którym dokonano wyboru władz oraz nakreślono plan działania Stowarzyszenia na I kadencję.

W naszym Stowarzyszeniu znaleźli się lekarze z województw zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Główne cele Stowarzyszenia określone zostały w Statucie. ...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 29 Sty 2014, 15:34    Temat postu: KOLEDZY JEDYNE WOLNE FORUM !!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Szanowne Koleżanki i KoledzyDnia 3.10.2013 r. zarejestrowane zostało oficjalnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Wykonujących Urzędowe Czynności Zlecone. Pierwszy Walny Zjazd odbył się w miejscowości Słok koło Bełchatowa, na którym dokonano wyboru władz i zatwierdzono statut Stowarzyszenia.Wielu sceptycznie nastawionych zada pytanie: po co kolejna organizacja, czy musiało dojść do jej powstania?Musiało!

Przypomnijmy sobie. Przełom lat 90. powszechna prywatyzacja. Powstają prywatne podmioty także te produkujące żywność: ubojnie , przetwórnie itd. Przestają istnieć PZLZ, WIS i inne skostniałe struktury postkomunistyczne. Pojawia się potrzeba nadzoru nad wyrastającymi jak grzyby po deszczu zakładami produkującymi żywność pochodzenia zwierzęcego i nadzór taki powstaje. W imię solidarności, w imię dobrego wizerunku weterynarii, Koleżanki i Koledzy prowadzący prywatne praktyki, przyjmują nowe wyzwania, staja na straży dobrego imienia państwowej służby weterynaryjnej stawiając na szali byt swoich prywatnych praktyk weterynaryjnych. I nie zawodzą. Zapewniają pełną kontrolę i nadzór w imieniu państwa polskiego nad produkcją żywności zwierzęcego pochodzenia. Czas płynie, wymagania rosną, zmieniają się przepisy. Nie wystarcza czasu na wszystko. O ile monitoringi chorób zakaźnych wymagające zaplecza zakładów leczniczych staja się integralną częścią usług weterynaryjnych, to czynności związane z badaniem zwierząt rzeźnych i mięsa wymagają często takiego zaangażowania czasowego, że trzeba wybierać, albo prywatna praktyka albo dobre wykonywanie czynności urzędowych. Ile razy skuszeni obietnicami i prośbami decydują się na poświecenie swojej dotychczasowych działalności w ramach zakładów leczniczych? Ilu z nas zawierzyło obietnicom lekarzy rejonowych (powiatowych) ufając, że zapewni to godne, dostatnie życie nam i naszym rodzinom. W międzyczasie powstaje Inspekcja Weterynaryjna, producenci muszą się dostosować do przepisów unijnych, a lekarze wyznaczeni są traktowani coraz bardziej po macoszemu. Nie maja już praktyk, a z czegoś trzeba przecież żyć. Pętla się zaciska. Wyznaczenia stają się czymś bardzo lukratywnym o czym decydują powiatowi lekarze weterynarii, a lekarze wyznaczeni zaczynają być traktowani jak wyrobnicy bez prawa do urlopu i osłon socjalnych, którym można, ale niekoniecznie, rzucić jakiś ochłap. Chcesz wykonywać te czynności to oprócz dyplomu wykaż się specjalizacją, szkoleniami, stażem, zaświadczeniami lekarskimi, okulistycznymi, BHP, niekaralnością no i oczywiście ubezpieczeniem ZUS z innego źródła bo nikt za Ciebie tego płacił nie będzie. Jeśli nie spełnisz tych warunków, ślepo nie wykonujesz poleceń, lub przeprowadzona kontrola wykaże jakieś uchybienia (może i nawet przez Ciebie niezawinione) to fora ze dwora. Na Twoje miejsce jest tylu innych chętnych.

Właśnie dlatego musiało powstać to Stowarzyszenie. Czas powiedzieć dość! Czas również wskazać, gdzie naprawdę leży przyczyna tego co stało się kanwą doniesień medialnych o rzekomych zaniedbaniach lekarzy urzędowych w nadzorze nad produkcja żywności. Owszem jeśli takowe zaniedbania są, należy wyciągać konsekwencje, ale lwia część nieprawidłowości wynika z nieuczciwych praktyk producentów żywności. I nie pomogą tutaj pozorowane działania decydentów służące uspokojeniu opinii publicznej. Tu potrzebne są rozwiązania systemowe. My lekarze urzędowi wiemy najlepiej co trzeba zrobić aby taki system stworzyć. Widzimy to od dołu, od źródła. Dlatego Stowarzyszenie ma za zadanie nie tylko bronić interesów lekarzy wyznaczonych, ale także wskazywać działania zapewniające rzeczywiste bezpieczeństwo żywnościowe konsumentów.Działania te powinny się skupić na:Stworzenie jednej silnej inspekcji zapewniającej nadzór od pola stołu.

Opanowanie w 100% przemieszczeń zwierząt – oznakowanie trzody chlewnej oraz uwiarygodnienie tzw. informacji dotyczących łańcucha żywnościowego zwierząt kierowanych do uboju, poprzez lekarzy opiekujących się stadem.

Zahamowanie dalszego procedowania pakietu higienicznego poprzez uświadamianie konsumentom czym grozi nadmierna liberalizacja prawa żywnościowego i wprowadzenie tzw. nadzorów właścicielskich. Konsekwencja tego będzie upadek drobnych gospodarstw hodowlanych, które nie będą w stanie spełnić statusu „stada zdrowego” oraz niekontrolowany rozwój „szarej strefy” w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego.

Kontrolę IRZ należy zlecić lekarzom terenowym, którzy podczas pobytu w gospodarstwie są w stanie w każdej chwili, bez uprzedzenia skontrolować pozostałości w paszach, którymi skarmia się zwierzęta.

Należy bezwzględnie wszelkimi możliwymi sposobami tępić nielegalny handel preparatami leczniczymi weterynaryjnymi organizując "policję farmaceutyczną", a nie marnować sił i środków własnych i organów ścigania organizując bez większych sukcesów kontrolę gabinetów weterynaryjnych.

Biorąc pod uwagę nadmierne obciążenie powiatowych inspektoratów weterynarii należy dążyć do uproszczenia systemu rozliczeń lekarzy wykonujących czynności z wyznaczenia, można to osiągnąć poprzez wprowadzenie rozliczeń w ramach zakładu leczniczego (zmiana art.16 ust. o inspekcji wet) lub rozliczanie w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej „badanie zwierząt rzeźnych i mięsa” – 71.20A.Z innych bardzo ważnych spraw dla naszego środowiska należy uznać:- Urealnienie tzw instrukcji 500 która mimo powszechnej krytyki została wprowadzona, ale teraz wymaga poprawek i aktualizacji do bieżących potrzeb.

- Zmiana rozporządzenia o opłatach i wynagrodzeniach dla osób wykonujących czynności urzędowe. Wprowadzenie w życie wspomnianej instrukcji 500 przyczyniło się do znacznego obniżenia przychodów lekarzy wykonujących te czynności, nie mówiąc już o tzw. monitoringu, gdzie za obecne stawki wykonuje się te czynności dosłownie „z łapanki”.

- Przy współpracy z hodowcami oraz przedstawicielami producentów rozwiązać problem eliminacji zwierząt chorych (dawne tzw. uboje sanitarne).

- Należy pilnie opracować kryteria wyznaczeń do czynności urzędowych: dążyć do ich transparentności oraz opracowania katalogu ewentualnych kar za uchybienia w pełnionych czynnościach przy jednoczesnym egzekwowaniu obowiązków inspekcji, np. w ramach art. 17 ust. o Inspekcji Weterynaryjnej.Jednak sprawą najważniejszą jest umiejętne zorganizowanie się w określonej grupie osób. Wystąpienia poszczególnych osób mimo, że będą najlepsze, nic nie dadzą. W jedności, w organizacji siła. Wiemy, że utrzymanie obecnego systemu nadzoru z pewnymi modyfikacjami jest właściwe. Wiemy także co zrobić aby go jeszcze udoskonalić. Zjednoczmy się w tym dążeniu. Mamy nadzieje, że będzie nas coraz więcej i sami potrafimy zawalczyć o własny byt i godność. Nikt nam niczego na tacy nie poda.Zapraszamy do współpracy! - http://www.ogolnopolskie.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej WolańczykDołączył: 09 Sie 2004
Posty: 495
Skąd: Goleniów

PostWysłany: 03 Lut 2014, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to bardzo smutne, że trzeba było rejestrować i tworzyć Stowarzyszenie, które w programie ma działania należące do podstawowych zadań Izby Lek. Wet. Świadczy to tylko o fatalnym działaniu Izby jako samorządu zawodowego. Warto Koledzy z władz Izby na wszystkich szczeblach zastanowić się nad swoim działaniem.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group