Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYBORY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KarolinaFigiel
Gość

PostWysłany: 27 Cze 2017, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Jako, że zawitałam tu przed zjazdem, zamelduję się i po zjeździe.
Był to mój pierwszy zjazd krajowy. Muszę przyznać, że to bardzo cenne doświadczenie. Jeśli będzie mi dane uczestniczyć w kolejnym, przygotuję się do niego jeszcze lepiej.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Jako osoba dla większości nieznana i nowa "w środowisku" spotkałam się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Nie udało mi się dostać do rady, ale całość wydarzenia bardzo mnie zmotywowała do działania.
Jeśli rada będzie potrzebowała wsparcie z mojego obszaru weterynarii, wie już gdzie mnie szukać...

ps.
Włodku,
miło było Cię poznać. Następnym razem musimy siąść na spokojnie przy kawie
Powrót do góry
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 27 Cze 2017, 13:27    Temat postu: Wybory Odpowiedz z cytatem

Gratuluję nowo wybranej Radzie. Sądząc po osobach, które weszły tchnął we mnie niewielki optymizm Smile
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 27 Cze 2017, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Doktor,
Mocno ściskałem kciuki. Tyle u Pani jest animuszu, że serce rośnie. Patrząc jednak na chłodno, właściwie nie było szans, by dostać się do Rady ot tak, „z przypadku”, przebojem. Ponad 2/3 składu Rady to osoby, które już w Radzie zasiadały. Do „ rozdania” było zaledwie kilka miejsc. Ważne, jak te „nowe organy” będą pracowały. Poczekajmy na uchwały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 28 Cze 2017, 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż trochę żal, że nie weszły osoby, które są dynamiczne z olbrzymią wiedzą nie tylko weterynaryjną i wykazały się wielkim zaangażowaniem w kształtowanie nowoczesnej weterynarii. Ot taki niedosyt.
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 28 Cze 2017, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzajemnie, Karolino sprawiła mi dużą przyjemność obecność na Zjeździe młodej, kompetentnej osoby w Twoim wydaniu.

Co do ocen Włodka Sławeckiego i Andrzeja Wolańczyka - podzielam Wasze uwagi. Jeden z kolegów zwrócił mi uwagę na fakt, że ilości punktów zdobytych przez tych, co weszli do organów Rady w porównaniu do punktów zdobytych przez osoby, które odpadły - różniły się zasadniczo. W większości wypadków wyglądało to tak, że ostatni ze zwycięzców miał powiedzmy 113 punktów, a pierwszy z tych, co nie dostali się do Rady - powiedzmy 80. Taki gwałtowny przeskok wziął się z samej techniki głosowania, albowiem poszczególne Izby pozawierały między sobą pakty, na kogo mają głosować. Delegaci mieli w rękach listy z osobami "zalecanymi" przez własne i zaprzyjaźnione okręgówki - i głównie na te nazwiska głosowali. Najłatwiej było więc być wybranym, należąc do dużej izby okręgowej, która zawarła kilka paktów z podobnymi sobie.

Jesteśmy właściwie wolnym zawodem, ale podczas wyborów ulegamy pokusie patrzenia na to, jak głosują sąsiedzi. Takiemu połączonemu głosowaniu delegatów sprzyja też sposób usadzenia na sali zjazdowej. Poszczególne izby są zgrupowane ze sobą, co ułatwia wygranie wyborów osobom rekomendowanym przez prezesów największych okręgówek. Przysłowiowe stało się głosowanie delegatów jednej z izb, gdzie delegaci podnosili grupowo mandaty na sygnał swojego prezesa i uważnie patrzyli, kto się spóźnia. Dodatkowo są porozumienia pomiędzy izbami, które powodują, że członkowie jednej izby głosują na swoich i dodatkowo na kandydatów z innych izb, z którymi zawarły pakt.

Mamy niby wolną wolę i możemy głosować na kogo nam się podoba, ale najlepiej na osoby wskazane przez swojego prezesa. Jest parę bardzo przydatnych naszemu samorządowi osób, które przegrały, gdyż ich izby (czytaj - prezesi) nie umiały, nie chciały we właściwym czasie (w noc przed wyborami) zawrzeć odpowiednich układów.

Bardzo gratuluję Karolinie Figiel, która nieco nieświadoma koteryjnych układów panujących na Zjeździe - próbowała przedstawić swoją osobę poprzez próbę kampanii wyborczej prowadzoną na stronach naszego podumierającego portalu. Taki, nieco wydawałoby się tradycyjny, doskonale znany całemu społeczeństwu sposób wabienia głosów wyborczych wydaje mi się jakiś chyba uczciwszy, bardziej demokratyczny, niż wybory oparte o koterie, mimo że mamy wolną wolność wyboru, to wszystkie kurczaki, podobnie jak i lemingi wykazują skłonność do zachowań stadnych, jakąś bezmyślną jednomyślność, której absolutnie nie sprzyja nieznajomość zgłaszanych moment przed głosowaniem kandydatów.

Te nasze wybory są takie trochę dziwne i chętnie zasięgnąłbym opinii Państwa, co sądzicie o tak prowadzonych wyborach. Oskarżenia, że wybierani są "znajomi królika" mają bowiem w naszym wydaniu wyborów jakoweś uzasadnienie. Prezes rekomenduje swoim delegatom z okręgu - kogo by widział w organach Rady Krajowej i delegaci tych właśnie pomazańców wybierają. I - muszę przyznać, że niejednokrotnie te propozycje są całkiem rozsądne, lecz przez sito wyborów odsiewani są kandydaci ze słabszych, niestowarzyszonych izb.

Natomiast kandydaci popularni wśród wszystkich, medialni jak to się dziś mówi - niekoniecznie muszą posiadać talent polityków samorządowych, niekoniecznie okażą się pracowici w organizacji. Są też zapewne i inne powiązania społeczne, ale czy akurat nasz, całkiem maleńki zdoła je wychwycić i zablokować, albo wręcz przeciwnie - faworyzować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 28 Cze 2017, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle Włodeczku trafna ocena. Zobaczymy co zdziała ta ekipa Question
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 28 Cze 2017, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Włodku!
Otwartym tekstem opisałeś nieformalną procedurę wyborów na Zjeździe. O tym, jak „ odsiewani są kandydaci ze słabszych, niezrzeszonych izb.” Aż prosiłoby się się zaśpiewać: - Jeszcze forum nie umarło, póki my żyjemy.
Wszystko przebija jednak owa „ bezmyślna jednomyślność."........ Laughing Laughing Laughing Razz.... Po prostu śmiech!
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 28 Cze 2017, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

że też Rzecznika nie gryzie sumienie ?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 29 Cze 2017, 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wycięli nam figla?
Powrót do góry
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 29 Cze 2017, 07:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być wybranym to jedno a pracować i wykazać się to drugie. W Polsce mamy już jedną ekipę, która została wybrany łącznie z prezydentem. Ale jakoś ich "praca" nie zachwyca Laughing
Gość

PostWysłany: 29 Cze 2017, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle wybory zostały roztrzygnięte przy kielichu i w pokoju hotelowym.
Dla mnie to jest farsa a nie wybory gdzie dwu lub trzech starych zmurszałych lemingów decyduje o składzie osobowym rady. Zastanawiam się jakim cudem wybraliśmy delegatów na zjazd tak zwanych bezkręgowców. W ten sposób mamy stary - nowy układ , który nic sensownego nie zrobi tylko bezwładnie będzie trwał przez całą kadencje. Jak zwykle chodzi o prywatne interesy garstki pseudo działaczy.
Nic dobrego się nie spodziewam po tym akcie wyborczym . Widzę tam dwu lub trzech Kolegów , którzy wiedzą po co tam poszli , ale pozostali postarają się by ich dokładnie zneutralizować bo po co się wysilać , trzeba zadbać o swoje.
A tak na marginesie wybory na prezesa izby zostały dokonane z rażącym naruszeniem regulaminu i w trybie pilnym należy je powtórzyć .
Koleś prezesunio został wybrany po raz trzeci na to stanowisko.
Pytam się czy choć jeden delegat temu się sprzeciwił.
Włodku proszę byś odpowiedział na to pytanie, będę Ci szczerze zobowiązany.
Pozdrawiam Oszołom z Kieleckiego
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 29 Cze 2017, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przypominam sobie takiego protestu, lecz kandydatura Jacka Łukaszewicza była znana już od dość dawna, co najmniej od jesieni ubiegłego roku i - jakoś nikt przeciw temu nie protestował. Pierwsza kadencja Jacka trwała, o ile pamiętam - miesiąc, czy dwa. Trudno w takim wypadku mówić o kadencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 30 Cze 2017, 00:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Świętokrzyskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej www.silvet.pl , zamieszczona jest piękna relacja fotograficzna z obrad XI Zjazdu. Polecam. Obejrzałem chyba wszystkich delegatów i od razu stali mi się bliżsi. Niektóre osoby udało mi się nawet rozpoznać.
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 30 Cze 2017, 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też oglądałem. Nikogo nie poznałem. Całe show skradły te nogi spod zielonej sukienki. Razz
Powrót do góry
Gość
Gość

PostWysłany: 30 Cze 2017, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz czekamy aż szanowna nowa rada zajmie się na poważnie Powiatowym Lekarzem z Kutna, bo to co tam się wyprawia zaczyna przypominać farsę, a pan powiatowy czuje się jak Bóg - nie do ruszenia, czegokolwiek by nie zrobił
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach