Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYBORY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: 21 Cze 2017, 07:35    Temat postu: Figiel ? ????????????????????????????????????????????? Odpowiedz z cytatem

lek. wet. Karolina Figiel - http://www.goldenline.pl/karolina-wozniak4/wypowiedzi/s/3 - poznajemy naszych przedstawicieli .
Powrót do góry
KarolinaFigiel
Gość

PostWysłany: 21 Cze 2017, 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wklejony link jest linkiem do moich wypowiedzi z 2011-2012r.
Powrót do góry
KarolinaFigiel
Gość

PostWysłany: 21 Cze 2017, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodzimierz Sławecki napisał:
Szanowna Pani Doktor,
brawo za kreatywność, ale mam do Pani następujące pytanie testowe:
W materiałach na XI Zjazd możemy przeczytać o próbie legislacyjnej inicjatywy ze strony naszego samorządu. Oto fragment tekstu z IX posiedzenia Krajowej Rady - Warszawa 16 czerwca 2915r.
"Na wniosek Senatu nowelizacja Ustawy o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych wróciła do Sejmu z projektem zamiany kasacji na apelację w odwołaniach od decyzji Krajowego Sądu Lekarsko-Weterynaryjnego. Korzystając z tego, prezes wystosował pismo, w którym zaproponowano wprowadzenie zmian wynikających z uchwały Krajowego Zjazdu Lekarzy Weterynarii w odniesieniu do kworum na wyborach delegatów w obwodach, zniesienia obowiązku głosowania nad pozbawieniem prawa wykonywania zawodu zmarłych lekarzy weterynarii oraz zastosowania postępowania karnego w postępowaniu rzecznikowskim."
Zatem, czy możliwość pozbawiania zmarłych lekarzy weterynarii prawa wykonywania zawodu jest moralnie dopuszczalna? Czy nie jest to pośmiertne odzieranie ich z godności ludzkiej?
(W razie trudności z odpowiedzią, istnieje jak sądzę, możliwość konsultacji z duszpasterzem polskich lekarzy weterynarii, o.Jerzym Brusiło.)

Zapytam inaczej
Czy to znaczy, że w chwili obecnej jest obowiązek głosowania nad pozbawieniem prawa wykonywania zawodu zmarłych lekarzy weterynarii?
Czy to znaczy, że zmarłym lekarzom weterynarii odbierane jest prawo wykonywania zawodu?
Jeśli tak - jaki jest cel odbierania prawa zawodu w/w przypadku?
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 21 Cze 2017, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani Doktor,
wiedziałem, że będą trudności. Przedłużyła Pani moje pytanie. Proszę je zadać na Zjeździe.
Serdecznie trzymam kciuki i życzę rozumnej pracy w Radzie. Zwłaszcza nad ustawą o zawodzie. Od podstaw, bo tam tkwią błędy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 21 Cze 2017, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starałam się doprecyzować, wierząc iż może Pan Doktor wie coś więcej w temacie. Pisma nie widziałam. Idea odbierania prawa wykonywania zawodu zmarłym kolegom jest dla mnie, przyznam szczerze, zaskakująca.
Dlatego też moje zdziwienie czy tak się zaiste dzieje? A jeśli tak to w jakim celu i na jakiej podstawie?
Z mojego rozumienia ustawy, w przypadku śmierci Rada Okręgowa skreśla lekarza z rejestru członków. I dla mnie temat się kończy w tym momencie. Nie pomyślałabym o odbieraniu prawa wykonywania zawodu. Chyba, że czegoś nie widzę to proszę o objaśnienie.

A z innej beczki:
Strona 24 tychże materiałów i zapis:
"Zmiany prawa poprzez wprowadzenie dodatkowych kategorii dostępności produktów leczniczych weterynaryjnych."
Czy ktoś ma pojęcie co autor miał na myśli?
Powrót do góry
KarolinaFigiel
Gość

PostWysłany: 21 Cze 2017, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie podpisałam sie powyżej
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 21 Cze 2017, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Doktor, staram się unikać niestosownych słów, ale w przytaczanych wyżej legislacyjnych działaniach samorządu, jawi się zwykłe d.......o. Nie o tym mówiła uchwała X Zjazdu, co przedstawiono do legislacji. Władza nie rozróżnia pojęć.
Inny fakt to taki, że w ustawie, w ”jednym worku” umieszczono pojęcie „prawa wykonywania zawodu” i pojęcie „członkostwa w samorządzie.” Stąd bywa, że wykreślenie z rejestru członków pociąga za sobą utratę prawa wykonywania zawodu. Długo, by o tym pisać. Tyle już napisałem, że proponuję formę pw, bo na forum, czuję, że wszyscy już mają dosyć. Ja, chyba też.
Pozdrawiam, jadę na zgłoszenie
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 24 Cze 2017, 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybory na Prezesa wygrał -

Jacek Łukaszewicz

Andrzej Czerniawski - 100 głosów
Krzysztof Matras - 26 głosów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 26 Cze 2017, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku,
Czy widzisz w tym szansę na lepsze jutro?
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 26 Cze 2017, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku!
Ja z natury jestem optymistą. Fakt, niekiedy optymizm musi być ostrożny, ale - podobno nadzieja umiera ostatnia.
W Radzie jest sporo bardzo wartościowych przedstawicieli naszego zawodu. Od dłuższego już czasu Rada gra nasze tango i robi to, jak może najskuteczniej. Są też i kłody rzucane pod nogi, ale...
Inna sprawa, że podczas plenum Rady Krajowej (najważniejsze przedstawicielstwo wszystkich lekarzy weterynarii) nie pojawiła się pani minister Ewa Lech i główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk (przyjechali zastępcy). Niezależnie od tłumaczeń - wyszło, jak wyszło.
Nie zaszczyciła Zjazdu też swoją obecnością telewizja i inne media. Dużo się podczas spotkania mówiło o konieczności właściwego kształtowania naszego wizerunku, a tymczasem to spotkanie, w przeciwieństwie do poprzednich miało zerowy udział mediów...
Niemniej, jak mówię - jestem optymistą.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 26 Cze 2017, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek Szczerbiak napisał:

W Radzie jest sporo bardzo wartościowych przedstawicieli naszego zawodu.

Dodałeś mi ducha.OK
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 26 Cze 2017, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się cieszę, niemniej zadanie mają trudne, bo działania naszej Rady są przez ministerstwo traktowane z pewną - powiedzmy - dezynwolturą...
Powrót do góry
gosc
Gość

PostWysłany: 26 Cze 2017, 13:10    Temat postu: bezwartościowy? Odpowiedz z cytatem

[quote="Włodzimierz Sławecki"][quote="Włodek Szczerbiak"]
W Radzie jest sporo bardzo wartościowych przedstawicieli naszego zawodu.
Panie Szczerbak czemu obraża pan legalnie wybranych przedstawicieli ? Czemu sam pan nie kandydował popierając ten wybór ? To jet obleśne panie Szczerbak .
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 26 Cze 2017, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szlachetny i przeodważny anonimowy hejterze!
Skąd to się wziął aksjomat, że nie kandydowałem? Weszli ci, których Zjazd wybrał. Wybrani reprezentują naszą wolę, zawsze gdy tylko wsłuchują się w nasze postulaty. Kandydujący lekarze zostali zarekomendowani przez swoje izby okręgowe, a następnie stanęli do egzaminu. Wygrali ci, których chciała większość. Uważam, że Rada stanowi dość dobrą reprezentację naszego zawodu i przynajmniej wstępnie możemy im zaufać. Oczywiście, to tylko moje zdanie - "gosc", zawsze możesz mieć inne.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 27 Cze 2017, 06:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam Gościu, że do końca nie wiem, co Ciebie tak bardzo dotknęło. Myślę, że ataki personalne nie są rozwiązaniem najlepszym. Żeby nikogo nie urażać, proponuję uznać, że wszyscy przedstawiciele naszego zawodu wybrani do Rady Krajowej Izby są bardzo wartościowi. OK ?
Włodek napisał: - „ Wygrali ci, których chciała większość”. - Bo w demokracji tak jest. Rzecz jednak w tym, że logika demokracji, podobnie jak np. fizyka, ma swoje prawa. Chodzi o to, żeby w samorządowym działaniu kierować się istotnymi i wspólnymi dla nas, lekarzy weterynarii wartościami. Nie swoimi interesami, interesami poszczególnych grup, czy interesem większości w Radzie, a interesem zawodu, WETERYNARII. Pytanie tylko, kto dzisiaj tak myśli?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 15 z 17

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach