Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skrzynka z informacjami niepomyślnymi...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej Gański

PostWysłany: 18 Paź 2012, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obstawiam błędy proceduralne popełnione przez sąd I instancji - któe odwołujący wytknął- sam przerabiałem- standart w postępowaniu
Aleksander B.

PostWysłany: 18 Paź 2012, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to chodzi o świętokrzyską izbę to muszę stwierdzić , że orłami w sprawach procedury sadowniczej to oni nie są . Sam miałem tą przyjemność bycia podsądnym .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 19 Paź 2012, 08:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może założymy klub podsądnych Question Mr. Green Też to przerabiałem Wink
Aleksander B.

PostWysłany: 21 Lis 2012, 20:50    Temat postu: Z ostaniej chwilii Odpowiedz z cytatem

Kolejny powiatowy inspektorat padł ofiara głupoty inspekcji .
Tym razem chodzi o powiat Pruszków w woj. Mazowieckim . Ten wredny ZUS napadł biednego powiatowego i nalicza zaległe składki od umów zleceń zawartych z lekarzami weterynarii na czynności zlecane przez powiatowego.
Najgorsze jest to , że ZUS ma rację i domaga się tego co mu się należy.
ZUS te umowy potraktował jak umowy o pracę mając ku temu pełne prawo , ponieważ zgodnie z Kodeksem Cywilnym umowy te należy traktować jak umowy o pracę a nie jak to sobie wymyśliła inspekcja , że są to umowy zlecenia . Każda umowa zlecenie , która jest zawarta na ta samą czynność trzeci raz z mocy prawa staje się umową o pracę i bez znaczenia jest jak taką umowę nazwiemy . Kodeks Cywilny zawiera jeszcze więcej obostrzeń umów zleceń , które z mocy prawa stają się umowami o pracę np. Umowa zlecenie , która jest wykonywana pod bezpośrednim nadzorem zleceniodawcy , na czynności powtarzające się itd. z mocy praw jest umową o pracę .
Tak inspekcja chciała nam zaszkodzić tylko dla tego , żeby uszczuplić nasze dochody uparła się , że nasze umowy muszą być zawarte z osobą fizyczną a nie z podmiotem gospodarczym . Ich głupota teraz drogo będzie kosztować . Doprowadzili się do tego , że ZUS zabierze im wszystko i nie zostawi nawet na papier toaletowy nie mówiąc o kasiorze na płace dla inspekcji .
Jak mówiłem wiele razy , że z art. 16 należy wykreślić decyzje administracyjne to zostałem okrzyknięty oszołomem nie tylko przez tych z inspekcji ale i przez kol. z Izby Krajowej . Gdyby nie ciemnogród i brak wiedzy oraz ośli upór to problem ten bym dawno załatwił w Komisji Palikota , a tak teraz mają wszyscy za swoje a zwłaszcza powiatowi .
Sprawa jest prosta i oczywista jeśli chodzi o zlecanie czynność to sprawy te reguluje wyczerpująco Kodeks Cywilny , a zatem zbędne było w to mieszać kodeks postępowania administracyjnego . Zrobiono to tylko z pobudek politycznych tylko dla tego by powiatowemu w tym zakresie dać nieograniczoną władzę oraz czerpanie nie należnych korzyści . Jet to akademicki przykład na wpisanie korupcji do obowiązujący system prawa .Do puki będzie zapis w art. 16 , że powiatowy w drodze decyzji administracyjne wyznacz to wszystkie umowy zlecenia ZUS będzie traktował jak umowy o pracę i żaden prawnik nie będzie w stanie obronić tego , że są toi umowy zlecenia .
Nie znajdziecie nigdzie drugiego przykładu , gdzie w jeden artykuł jest podporządkowany dwom kodeksom , taki dziwoląg jest tylko u nas .
Kto teraz będzie pił to piwo , ano wypić musi powiatowy` ponieważ co by nie zrobił to złamie prawo . Jest tylko wybór mniejszego zła . Jeżeli podpisze umowy na mięcho z lecznicą to złamie przepis art. 16 za który nie poniesie żadnej kary ponieważ prawo tego nie przewiduje jedynie może narazić się tym z GIW , ale to mała pikuś z tym co zrobi z nim ZUS jak podpisze umowy z osobą fizyczną. Dla wielu powiatowych sytuacja jest krytyczna ponieważ zaległości dla ZUS zapłacić musi Wojewoda z własnych środków i tu kończą się śmichy chichy Wojewoda nie muszę mówić co zrobi z takim urzędnikiem .

Jeszcze jedno bardzo ważne powiatowi będą namawiali was byście sami te zaległości zapłacili w imię ratowania dupy powiatowemu . Ostrzegam was nie róbcie tego ponieważ to nie są wsze obciążenia a powiatowy nie jest w stanie wygrać w sądzie tej sprawy . Znam osobiście przypadek z Kłobucka gdzie Kol wpłacił część zaległości to w dowód wdzięczności powiatowa zabrała mu wszystkie zlecenia . Po za tym jest jeszcze jedno co nie co to są należności liczone w setkach tysięcy złotych , ponieważ ZUS cofa się o 9 lat wstecz i do tego wszystkiego nalicza jeszcze odsetki za zwłokę .
Tak Panowie powiatowi skakali , fikali aż się teraz pos...li .
Wiem , że tę stronę czytają też powiatowi . Panowie jeżeli was nie odwiedzili inspektorzy ZUS to na pewno to uczynią na dniach , ponieważ chodzi tu o wielkie pieniądze dla ZUS i premie dla ich pracowników , a zwłaszcza ,że spraw jest prosta i rozpracowana przez inspektorów kontroli ZUS . Oni też między sobą na naradach wymieniają się tak smakowitymi kąskami .

Pozdrawia was Dziadek Oszołom i życzy dobrej nocy .
Powrót do góry
Cezary Bogusz

PostWysłany: 23 Sie 2013, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę minęło czasu od wpisu osoby poprzedzającej to co piszę ale ...
Właśnie dostałem maila od tego cytuję poprzednika "biednego powiatowego" który zgodnie z wiedzą najmądrzejszego poprzednika "padł ofiarą głupoty inspekcji". PLW z Pruszkowa (mój długoletni przyjaciel) po przeczytaniu wpisu poprzednika prawie osiwiał bo przeczytał stek bzdur o sobie. Wysłał pismo do zusu bo nawet nie wiedział że ma jakieś zaległości. W dniu 5 lipca 2013 otrzymał odpowiedź z której wynika, że nie ma żadnych zaległości w składkach a nawet jest nadpłata. Zainteresowanych odsyłam na telefoniczną rozmowę z powiatowym z Pruszkowa. Oczywiście zachęcam poprzednika, żeby zadzwonił ale pewnie nie będzie miał odwagi. Dowiedziałby się że żaden z wyznaczonych nie był namawiany przez PLW aby ratować "dupę powiatowego" (z reszta na marginesie wcale nie tak trudno byłoby to zrobić bo powiatowy z Pruszkowa chudzina i dupka wąska). Tak więc sito przychodzi czasem później ale przychodzi. W swojej zajadliwości i nienawiści do ludzi ze szczególnym uwzględnieniem ludzi pracujących w inspekcji niektóre osoby idą za daleko, tak daleko że z siebie robią ......
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 02 Wrz 2013, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto dzięki protestom związków zawodowych - ZUS postanowił porządnie opodatkować umowy-zlecenia. Zdaje się, że doliczą do składki element emerytalno-rentowy.
Strona:
http://finanse.wp.pl/kat,,title,Umowa-zlecenie-koniec-niskich-skladek,wid,15945727,wiadomosc.html?ticaid=1113c2
- pobieżnie informuje o wynikach finansowych tej ciężko wywalczonej przez związki zawodowe zdobyczy. Ma to niby wejść od 1 stycznia.

Na ubezpieczenie emerytalne odprowadzana jest składka w wysokości 19,52 proc. podstawy wymiaru składki. Składka naliczana jest od podstawy nieprzekraczającej w roku kalendarzowym trzydziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia. W momencie, gdy podstawa wymiaru składki osoby ubezpieczonej przekroczy w danym roku kalendarzowym wysokość trzydziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia, w kolejnych miesiącach tego roku nie pobiera się składki z tytułu ubezpieczenia emerytalnego.

Składka na ubezpieczenie rentowe wynosi obecnie 8% kwoty bazowej (zmienia się corocznie).

Ciekawostka dla niezaangażowanych - część tych składek płaci pracodawca, część pracownik. Ciekawe, skąd inspekcje wezmą pieniążki na opłacanie za nas części składek ( 9,76% składki emerytalnej i 6,5% składki rentowej - odsetek jest ustalany corocznie), bo jak do tej pory dzięki pewnym "mykom" - uchroniły się od tego obowiązku.

Czyli z moich wstępnych wyliczeń - w wypadku przekroczenia po 1stycznia kwoty bazowej wynagrodzenia ( 1680zł ) składka na ubezpieczenie wzrośnie o 461zł, natomiast do chwili osiągnięcia tej wysokości - wyniesie ona 27,52% wynagrodzenia brutto.
Trzeba jeszcze uwzględnić odpis na podatek dochodowy, coś tam i cośtam - i wtedy przy zarobku brutto = 2000zł otrzymamy "na rękę" = 1313zł zamiast dotychczasowej kwoty = 1687zł. Daje to nam 374zł miesięcznie na rzecz zwycięstwa związków zawodowych! Hurrra!!!

Co? - Nie cieszycie się? Czemu, a?

Tak, jest to projekt o który ciężkie boje toczą związki zawodowe. Zwycięstwo związków zawodowych zaowocuje nam podwyższeniem składek emerytalnych. W zasadzie nic straconego, niby zwrócą nam to w postaci emerytur... Ale... część tej składki idzie na OFE, a na tej części stara się położyć swoją rękę minister od finansów .

Ratować by nas mogły faktury za wykonywane czynności, ale...
Ale - to kwestia tego, że Inspekcja coś kosym okiem na te faktury spogląda
Ale - część lekarzy pracuje na rozmaitych "lipnych" etatach, żeby mieć tylko zapłacone niezbędne składki i oni pewnie nie wejdą tak od razu w wystawianie faktur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stefan Maciejewski

PostWysłany: 03 Wrz 2013, 08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale się nie martwię.Zaskoczony ?
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 03 Wrz 2013, 08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku ZUS jest naszym sprzymierzeńcem . Pamiętam jak kilka lat temu oskładkował umowy zlecenia zawierane z pracodawcą i natychmiast pracownicy inspekcji przestali badać mięcho .
Toczymy boje od wielu lat by wszystkie prace zlecane były na firmę i co i nic .
Ale teraz jak będzie trzeba zapłacić składki ZUS od oślego uporu i piramidalnej głupoty Inspekcji to szybciutko szkodnicy weterynarii natychmiast zmienią zdanie i wszystko wróci do normy .
To ,że nowa regulacja wejdzie szybko w życie nie mam złudzeń . To jedyny sposób by ucywilizować rynek pracy a co najważniejsze będą dodatkowe grajcary dla ZUS .
Pytam się czym będzie teraz powiatowy jak ten ostatni przywilej jaki mieli wytrącą im z łapki ?
Skończą się co dla niektórych sowite profity a co najgorsze trzeba będzie zlecenia rozdzielać zgodnie z obowiązującymi przepisami . Pamiętam jak przegrałem batalie o normalność w naszym grajdole z krajówką , która nie poparła moich zmian w komisji Palikota . Ale tak czy siak na moje teraz wyszło .
Te zmiany dla nas są korzystne . Zmniejszy się obciążenie za badanie mięcha o 9% z tytułu dodatkowej składki na ubezpieczenie zdrowotne .
Tak na marginesie powiatowym od zaraz zalecał bym studiowanie przepisów o zamówieniach publicznych . Brak wiedzy w tym zakresie może drogo kosztować Inspekcję . Wystarczy by został złożony jeden protest z tytułu zlecenia prac w powiecie by doprowadzić do całkowitej rozpierduchy na dwa lub trzy miesiące .
Teraz TO INSPEKCJA będzie się niziutko kłaniać i na kolankach przyjmować nasze postulaty odnośnie wykonania poszczególnych czynności .
Nareszcie nie będziemy petentami w inspekcji ale równoprawnymi podmiotami , tym samym odzyskamy godność osobistą . Czego sobie i wam Koledzy życzę .
Olo Oszołom .
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 03 Wrz 2013, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, Olo, Olo!
Jakoś nie widzę, żeby miało być lepiej. Dołożą te 27%, ale wcale nic nie ujmą, jak powiadasz - 9%. Inna rzecz, nikogo z naszych to nie interesuje, aż do chwili kiedy poczuje płótno w kieszeni. Wtedy zaczyna się krzyk i zgrzytanie zębami, a jest za późno.
Ja wczoraj liczyłem i liczyłem, ale żadnego konsensusu z nadchodzącymi przepisami nie osiągnąłem.
Owszem, Inspekcja będzie miała problem ze zdobyciem pieniędzy na opłacanie składek ZUS płaconych przez pracodawcę, ale siedzą tam bardzo tęgie głowy i jakoś sobie z tym problemem poradzą.
Kwestia faktur? No, tu jest problem, bo stawka za usługi weterynaryjne wynosi 8% i korzyść wynikająca z tego, że unika się podwójnego opłacania ZUS - staje się iluzoryczna, a jednocześnie trudna do obliczenia. W każdej lecznicy takie rozliczenie będzie dawało nieco inny efekt. Trzeba niestety poczekać, aż sytuacja z przepisami się nieco przejaśni i dopiero zacząć działać. Warto by było, żeby Rada Krajowa podjęła jakieś działania w tym kierunku, ale czy podejmie? Czy będzie skuteczna? Większość jej członków nie jest żywotnie zainteresowana kwestiami podatkowymi, ba nie ma o tych sprawach jakiegokolwiek pojęcia...
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 03 Wrz 2013, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku Rada Krajowa nic nie zrobi ponieważ są tam w większości Koledzy z Inspekcji więc trudno od nich wymagać by w ich mniemaniu działali na własną szkodę .
Ale za to bardzo są zainteresowani poprawieniem wizerunku medialnego Inspekcji . W tym temacie tak są mocno zdesperowani , że postanowili zatrudnić specjalistów od naprawy wizerunku . Nawet znaleźli na to kasiorę .
KRAJÓWKA na ten cel zażądała od Okręgowych Izb przekazania po 4 zł od łebka .
Jeżeli takimi rzeczami będą się dalej zajmować to ja przestaję płacić składki .
Nie będę wyrzucał kasy w błotko tylko po to by jakaś zaprzyjaźniona firma za nic zebrała kasę . Po co to działanie , skoro nie ma tygodnia by Inspekcja nie zaliczyła wpadki . W tym tygodniu mamy wpadkę u naszych wschodnich sąsiadów tyle tylko , że z serem a nie z mięchem . Ale to praktycznie jest to samo .
Ale śmieszności dodaje fakt , że minister nie wie jak się z tego wytłumaczyć tylko wmawia wszem i wobec POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO .
Powrót do góry
K.Majerski

PostWysłany: 04 Wrz 2013, 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek Szczerbiak napisał:

Ja wczoraj liczyłem i liczyłem, ale żadnego konsensusu z nadchodzącymi przepisami nie osiągnąłem.

Włodku.
W sytuacji w jakiej się znaleźliśmy będziemy na wszystkie sposoby szukać korzystnych dla nas rozwiązań i takich nie znajdziemy dopóki będzie obowiązywać obecny cennik.
Należy doprowadzić do urealnienia naszych wynagrodzeń i wprowadzić ceny netto w cenniku.Nikt wtedy nie będzie przeliczać, czy opłaca się mu wystawiać faktury VAT. Jest to dla nas najwygodniejsza i najbezpieczniejsza forma rozliczania się z PIW , która załatwia wszystkie opisywane przez Ciebie wątpliwości.
Powrót do góry
Incognito

PostWysłany: 04 Wrz 2013, 11:59    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

Melduj Kubek!

- Nu, i w czym problem?
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 04 Wrz 2013, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof! Piszesz o marzeniu, o jaskółce, skowronku. A ja tymczasem wiarę tracę, ateuszem się staję... Ile to lat można wciąż o tym, samym?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach