Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skrzynka z informacjami niepomyślnymi...
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 09 Maj 2012, 13:34    Temat postu: Skrzynka z informacjami niepomyślnymi... Odpowiedz z cytatem

Tu, zgodnie z sugestią Stefana - piszemy co złego słychać w weterynarii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 09 Maj 2012, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jest coś dobrego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 09 Maj 2012, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Imienniku .
Faktycznie masz rację -wojewódzki nie jest przełożonym powiatowego tylko starosta.
Coś tam w kilku sprawach wojewodzki może ale byc moze nie musi nakazać powiatowemu.
Natomiast powiadomiony o możliwości popełnienia uszczuplenia państwowej kasy z grzeczności z której słyną prawie wszyscy wojewódzcy mógłby cuś próbować skorygować jak mniemam.
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - opisana na interii -chyba powiatowy z bodaj Lublina zarekwirował ok 100 ton ryby i oświadczył dziennikarce ,że utylizacja ich pochłonie podatnika jak mi się wydaje kilka lub nawet kilkanaście mln zl.
Czy pomijając oczywista lub deko naginając paragrafy jakiesik tam nie lepiej by było zatrudnić na umowę o dzielo kilku np studentow biedaków nieby uwędzili je w naturze i np zawieżli do schroniska dla głodnych zawsze psów.
A może coś wymyślam?
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 09 Maj 2012, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co złego ?
W GIW ostro myślą jak lekarzom zabrać zabawki . Jakiś debil z urodzenia wpadł na pomysł , że lekarzom należy zabrać leki bo :
1 apteki mają słabe obroty ,
2 rolnik nie ma dostępu do leków ,
3 wzrasta liczba prób badanego mięsa gdzie się stwierdza wysoką ilość środków hamujących .
Dzięki tej prostej operacji wszyscy będą zadowoleni a chyba najbardziej zjadacz mięcha bo wtedy każdy kilogram mięsa będzie zawierał tyle antybiotyków , że żadna zaraz nas już nie ruszy .

Panowie doszedłem do wniosku , że praca w GIW jest cholernie stresująca ponieważ ile trzeba wysiłku by wymyślić takową głupotę .

A nasz kochana izba śpi i myśli jak podnieść składki .
Powrót do góry
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 10 Maj 2012, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście widzę dużo złych rzeczy dziejących się w wecie -Ty też -podobnie mój Imiennik.
Tak sobie wydumałem ,że może piszmy na tych właśnie stronach .
Nie że jakis tam bojkot czy cuś w tym temacie -po prostu celem zobaczenia na tych pozytywnych stronach - co jest fajnego w wecie.
Kiedyś sobie pomyślałem jak ułomne byłoby forum bez Imiennika-dowodem jego wyjazd na ładowanie akumulatorów - przez ok 2 tyg - calkowita klapa i padaczka.
Podobnie gdy zachorowałeś i pisać nie mogłeś - brak wiadomości od rudych wiewiór-w/g mnie okaleczone forum zostało zdecydowanie.
Gdyby jeszcze zechciał Kolega Dąbrowski złe lub kontrowersyjne posty - tu zamieszczać byloby po ptakach.
Dziwnym dla mnie ,że Szanowny Admin zgodził się z Wielce Szanownym Doktorem Stefanem- który jak widać za wiele tych dobroci w wecie raczej nie zamieszcza.
Olo odpowiadam na Twój post.
1 - chcialbym kasę jaką trzepią najmniej zarabiajace apteki.
2 -rolnicy maja wiecej leków niż hurtownie wet.
3 - tak wzrasta ilosć prób z pochodną po antybiotykach z powodu 2 .

Co do izby to ja kocham inaczej.
Powrót do góry
DĄBROWSKI

PostWysłany: 10 Maj 2012, 14:33    Temat postu: Biurokracja - szkolenie - z polecenia.... Odpowiedz z cytatem

http://www.gdansk.wiw.gov.pl/index.php?view=article&catid=38:aktualnosci&id=261:wymogi-wzajemniej-zgodnoci-w-gospodarstwach-utrzymujcych-bydo-mleczne&tmpl=component&print=1&layout=default&page=
Powrót do góry
Incognito

PostWysłany: 10 Maj 2012, 23:30    Temat postu: Smutki?` Odpowiedz z cytatem

Czyż legioniści tańczą inaczej?

Ostatnio zmieniony przez Incognito dnia 28 Lut 2017, 20:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
DĄBROWSKI

PostWysłany: 12 Maj 2012, 07:49    Temat postu: ...5,2 %... Odpowiedz z cytatem

GUS: wynagrodzenie w I kwartale 2012 r. wzrosło o 5,2 proc.
Przeciętne wynagrodzenie w I kwartale 2012 roku wyniosło 3.646,09 zł, czyli wzrosło o 5,2 proc. w ujęciu rocznym - podał Główny Urząd Statystyczny.

W ujęciu kwartalnym przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 1,7 proc. (PAP)
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 14 Maj 2012, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam szanowne Koleżanki i Kolegów .
Wionie nudą na naszej stronie więc dla poprawy nastrojów mam wspaniałą nowinkę . Powoli nasz kochana inspekcja zaczyna pachnieć padliną . Pytacie skąd ten miły i wspaniały smrodek ? Odpowiadam .
Nasz wspaniała instytucja zwana ZUSem zaczyna dobierać się do zadka niedouczonym w piśmie powiatowym lekarzom za umowy zlecenia zawarte z emerytami i rencistami . I tak po kontroli PIW w Kłobucku ZUS naliczył od tych umów skromne kwoty do zapłacenia za zaległe składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne sięgające średnio po około 100 000 zł od jednego emeryta , oczywista ZUS na razie naliczył składki za lata od 2006 roku , ale wedle prawa może się cofnąć do 2004 r i wtedy będą jeszcze większe jaja .
Stąd moje samo zadowolenie , ponieważ wiedziałem , że na tych stanowiskach nie są zatrudnieni ludzie znający prawo a zwykli pieniacze , którzy uważali , że im wszystko wolno a oni są ponad prawem .
W tej oto sytuacji mamy wspaniałą pozycję , już nie musimy się kopać z koniem . Teraz administracja sama z sobą zrobi porządek przy czym nie trzeba być znawca tematu by wiedzieć , że inspekcja jest na straconej pozycji .
Właśnie tą wspaniałą nowiną pragnę się podzielić z wami .
Pozdrawiam Olek Oszołom z Kieleckiego .
Powrót do góry
Stefan Maciejewski

PostWysłany: 15 Maj 2012, 08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mój post tu pasuje.Bo u drobiu np. naprawdę mało się wykrywa antybiotyków.A oni najwięcej niby sypią.Osobiście uważam że oprócz środków ochrony roślin na drugim miejscu to fałszuje się leki, antybiotyki oczywiście też. Znajomy sadownik a zarazem hodowca drobiu stwierdził całkowity brak skuteczności stosowanych środków. Szacunkowo ok 15 % środków czy leków to podróby.Podobnie jak oleje do aut....
Powrót do góry
Szymon Moniuszko

PostWysłany: 15 Maj 2012, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u drobiu mało wykrywa się antybiotyków, bo to zbyt poważna działka przemysłowej produkcji mięcha, żeby ktoś niedopatrzył 24-72 godzinnej karencji. Oddzielną kwestią jest fakt, że u "chodofcuf" antybiotyk idzie średnio przez połowę 5,5tygodniowego tuczu. I najczęściej jest to "antybiotyk" rozwożony przez przedstawicieli firm paszowych - 100% substancja "mejd in czajna" lub antybiotyki z czech/litwy rozwożone przez krajowych przedstawicieli firm. A leczenie "na oko", "profilaktycznie", na wszelki wypadek, na lepsze przyrosty, nie zaś na podstawie sekcji i antybiogramu to wymysł hodowców a nie lekarzy.

Ten Twój znajomy sadownik-drobiarz pewnie nie raz używał "antybiotyków" sprowadzonych w beczce jako środka ochrony roślin... np. amoksycylina na kolibakteriozę - i zdziwiony, że nie działa.
DĄBROWSKI

PostWysłany: 15 Maj 2012, 10:37    Temat postu: ...De Mono... Odpowiedz z cytatem

http://www.minrol.gov.pl/pol/layout/set/print/content/view/full/34605
Powrót do góry
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 15 Maj 2012, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Ty Olo myślisz że tylko na Śląsku powiatowi podpisywali takie umowy z biedotą ktora chciala uskubac trochę grosza - oczywiście biedota w sensie pozytywnym.
A na Podkarpaciu to co - tak samo bylo - tylko jeszcze ZUS nie posprawdzał tego a szkoda.
A to bylo proste - umowy na gabinety i spoko ale - nie nie niech biedota placi opłaty - może ktoś się za to w końcu weżmie i u nas na zadupiu.
Już widzę te miny tych farbowanych lisów.
A wojewódzcy to tu co są bez winy ?
Co sami powiatowi to wymyslili?
Daj Boże żeby to było tzw rozwojowe i powiatowi dostali po dupie - bo to cieszy -bardzo cieszy.
Powrót do góry
Szymon Moniuszko

PostWysłany: 15 Maj 2012, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzejwetpodkarpacie napisał:
A
A na Podkarpaciu to co - tak samo bylo - tylko jeszcze ZUS nie posprawdzał tego a szkoda.

"Uprzejmie donoszę...", i niech się sypie domek z kart
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 15 Maj 2012, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Szymon Moniuszko napisał: ten Twoj sadownik-drobiarz itd .
Szanowny doktorze to nie tylko sadownik-drobiarz ale i hodowcy lub raczej pseudo-hodowcy na swoich zawalistych fermach-zawalistych bo 20-50 sztuk bydła to na Podkarpaciu to w/g mnie zawaliste fermy-posiłkują się w podobny sposób często -nie zawsze-w podobny sposób-często - nie zawsze- przy pomocy opiekunów z mleczarni i związków hodowców wszelkiej masci.
Następnie czytamy w np Życiu Wet o etyce, moralności i deontologii-w wykonaniu uczonych w weterynarii ale papierowej a życie biegnie swoim torem -oczywiście życie deptacza-zasuwacza za czapkę śliwek do tego jak się okazuje baz mała na czarno.No i na ten temat nic czarna dziura.Sam Doktor Górski chorej weterynarii nie naprawi -patrz życie wet nr 5- 19-ste posiedzenie krl-wet 5 -tej kadencji. A gdy nas na nasze życzenie zdewauluje minister rolnictwa będziemy kwiatkiem do kożucha bonzów ziemskich i sługusem od korekcji racic i wachlowania bykom worów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach