Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

List do Profesora Frymusa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 30 Sty 2012, 17:51    Temat postu: List do Profesora Frymusa Odpowiedz z cytatem

Forum internetowe
lekarzy weterynarii prywatnej praktyki
Medicusveterinarius

http://medicusveterinarius.pl/forum/viewtopic.php?p=7152#7152

Prof. dr Tadeusz Frymus
Kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych
Katedry Chorób Małych Zwierząt SGGW

Szanowny Panie Profesorze!

Forum internetowe lekarzy prywatnej praktyki ma zwyczaj gościć na swoich łamach lekarzy nie tylko parających się leczeniem zwierząt, ale także higieną, administracją weterynaryjną, i innymi działami związanymi z naszym zawodem. Stajemy się szczególnie poczytni w chwilach w rozmaity sposób przełomowych dla naszego zawodu. Niestety nie zawsze panuje tu „wersal”, o sobie niekiedy z przesadną skromnością mówimy – „deptacze gnoju”. Na forum niekiedy bardzo mocno ścierają się nasze poglądy, bywa, że wypracowujemy linię postępowania dla Stowarzyszenia, a nawet Izby. Nazywają nasz portal opiniotwórczym, lecz jest on w podobnym zakresie i opinioodtwórczy, nawet nieparlamentarny.

Mamy za sobą lata praktyki w trudnym wiejskim terenie. Borykamy się w walce o utrzymanie swoich zakładów leczniczych, o utrzymanie statusu lekarza weterynarii. Zawsze niczym sztandar błyszczały w naszych oczach takie sławy, jak Pan Profesorze. Nie wszyscy jesteśmy Pana studentami, ale mało jest wśród nas takich, co o Panu nie słyszeli, albo Pana nie znają. Szczególnie cenimy sobie Pańską konsekwencję i przestrzeganie wpajanych nam zasad. Ze szczególnym szacunkiem kłonimy przed Panem głowy w tych trudnych chwilach, jakie stały się Pańskim, ale i pośrednio – naszym udziałem.

Stanął Pan w obronie zawodu, tytułu lekarza weterynarii. Dziś to może i niezbyt popularne zachowanie, niemniej świadczy o poszanowaniu przez Pana swojej, ale i naszej pracy. Dziękujemy Panu, Profesorze i życzymy wszystkiego najlepszego.

Pozostajemy w gotowości, gdybyśmy się mogli na coś przydać – lekarze ze Stowarzyszenia, z portalu Medicusveterinarius.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleksander B.

PostWysłany: 30 Sty 2012, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Profesorze Frymus .

Chylę przed Panem głowę w dowód uznania za Pana osobistą odwagę w walce o godność naszego zawodu . Należy Pan do bardzo wąskiego grona osób , którzy w otwarty sposób zdecydowali się stanąć w obronie wizerunku i prestiżu lekarza weterynarii . Panie Profesorze pragnę Pana zapewnić , że w tej nierównej walce ma Pan zwolenników nie jest Pan sam .
Przypadek synka ministra Sawickiego wywołał olbrzymie oburzenie w naszym środowisku zawodowym .
Niech te słowa wsparcia będą dla Pana orężem w walce o wartości , które nam były przewodnią siłą w naszej codziennej pracy .

Z wyrazami szacunku
Lekarz weterynarii
Aleksander Borowiecki .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K.Majerski

PostWysłany: 31 Sty 2012, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Profesorze Frymus .

Pana szlachetna postawa jest zgodna z odczuciami społeczności weterynaryjnej, przywraca godność zawodu lekarza weterynarii i buduje wspólnotę zawodową.

Z wyrazami szacunku
Lekarz weterynarii
Krzysztof Majerski
Powrót do góry
Malgorzata Zimnoch

PostWysłany: 31 Sty 2012, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do moich poprzedników i gratuluję konsekwencji i nieugiętej postawy w starciu z układowcami. Jestem podbudowana, że istnieją jeszcze ludzie, którzy potrafią walczyć o godność lekarza weterynarii, mimo wszystko. Dodam, że w chwili obecnej jest mi wstyd, że jestem absolwentką wydziału weterynarii w Warszawie, choć do tej pory uważałam to za zaszczyt. Mam nadzieję, że nasze władze weterynaryjne, zareagują na ten precedens w sposób, który pozwoli uwierzyć mi, że tytuł "lekarz weterynarii" znów zabrzmi dumnie.
Z całego serca pozdrawiam z głębokiego terenu.
Małgorzata Zimnoch - absolwentka z 1993r.
Zbigniew Kowalski

PostWysłany: 31 Sty 2012, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedna forma wyrażenia poparcia dla profesora Frymusa, dla tych którzy maja kłopoty z zalogowaniem się na stronę Medicusa.
Wystarczy złożyć podpis pod listem napisanym przez Włodka!

http://www.petycje.pl/petycja/8385/list_poparcia_dla_prof.tadeusza_frymusa.html

Zbliżają się terminy Zjazdów Sprawozdawczych, pomyślmy o apelach, stanowiskach w tej sprawie, popartych przez delegatów!
Trzeba powiedzieć stanowcze NIE dla dalszej deprecjacji zawodu lekarza weterynarii!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Malgorzata Zimnoch

PostWysłany: 31 Sty 2012, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że wielu z lekarzy weterynarii, nie słyszało o sprawie "młodego", ani o petycji z tym związanej. Trzeba tą sprawę nagłośnić w naszych kręgach, zeby jak najwięcej sie o tym dowiedziało i mogło wypowiedzieć. Ja, ze swojej strony rozesłałam maile z linkami do wszystkich lekarzy weterynarii, do których miałam adresy, wstawiłam też linki na facebooku. Jeśli inni też tak zrobią dowie się o tym więcej ludzi, każdy ma przecież w kontaktach wielu "wetów" prawda?
Zbigniew Kowalski

PostWysłany: 31 Sty 2012, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wielka radością donoszę, że na stronie Medicusa zarejestrował się dzisiaj Pan profesor Frymus!
Serdecznie witamy w naszym gronie!
Powrót do góry
Malgorzata Zimnoch

PostWysłany: 31 Sty 2012, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam Smile)))
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 31 Sty 2012, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olbrzymi szacunek i uznanie dla postawy Pana Profesora Frymusa. Cieszę się, że wśród luminarzy naszego zawodu są ludzie zachowujący GODNOŚĆ. Dziękuję Panie Profesorze.

Andrzej Wolańczyk
Absolwent Wrocławia 1978
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 31 Sty 2012, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy Panie Profesorze!
Jesteśmy zaszczyceni, że zechciał się Pan zarejestrować na naszym forum. Przepraszam, że jako admin dopiero po 20 min. zorientowałem się, kogo gościmy i - otworzyłem dla Pana forum.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 31 Sty 2012, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak na marginesie - chłopaki z Veterinariusa zapodali taki filmik (w temacie egzaminów):

http://www.youtube.com/watch?v=6W4whEytGoI

Aż się prosi cytat: "Wykształcenie nie piwo! Nie musi być pełne!" Laughing
Powrót do góry
Krzysztof Pigla

PostWysłany: 31 Sty 2012, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłałem link do mojej izby,z pytaniem,czy Prezes pozwoli rozpowszechnić przez Izbę do wszystkich na e-maile.
I teraz dostałe maila z izby z linkiem do protestu.Znaczy - pozwolił i zasięg jest duży.
Może spróbujcie tak ze swoimi izbami?
(zachodniopomorskie już działa)
Powrót do góry
Tadeusz Frymus

PostWysłany: 31 Sty 2012, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy Koledzy,

Bardzo dziękuję za wyrazy poparcia.

Są one szczególnie cenne, jako że pochodzą od przedstawicieli naszego wspaniałego zawodu.

Otrzymuję także dość liczne e-maile z poparciem od innych osób, również nieznajomych. Jest to budujące, gdyż potwierdza, że w Polsce jest dużo ludzi, dla których uczciwa i rzetelna praca oraz sprawiedliwość i równe traktowanie wszystkich nie są pustymi hasłami.

Dziękuję Wam Wszystkim za to i pozdrawiam

Tadeusz Frymus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Malgorzata Zimnoch

PostWysłany: 31 Sty 2012, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy z Panem Profesorze Smile
Zbigniew Kowalski

PostWysłany: 01 Lut 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Profesorze.
Oprócz forum Medicusa istnieje nie mniej liczne forum Veterinariusa, skupiające ponad tysiąc koleżanek i kolegów specjalizujących się głównie w leczeniu zwierząt domowych i nie tylko.
Wszyscy serdecznie zapraszamy do naszego grona, byłoby nam niezmiernie miło, gdyby Pan Profesor zechciał nas zaszczycić swoją obecnością.
Jest to forum udostępniane tylko lekarzom weterynarii po uprzednim zarejestrowaniu i zalogowaniu.
Nasz admin od wczoraj oczekuje na Pana!
Serdecznie zapraszamy!

Link do naszego forum:

http://www.lancet.pl/forum/index.php
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach