Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IZBY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Incognito

PostWysłany: 26 Wrz 2013, 07:32    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

Melduj Kubek!
- No, to se posiedzieli. I co?
- I,.....Rolling Eyes Rolling Eyes ?
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 26 Wrz 2013, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiewiórki powiadają, że domek dla Rady został zakupiony z hipoteką razem. Wygląda to tak, że te dodatkowe 60m2 za które zapłaciła Rada - jest obciążone hipoteką 230.000zł - za którą Rada jeszcze nie zapłaciła, ale pewnie będzie musiała zapłacić, bo tego chce miasto W-wa. Radcy Izby twierdzą, że Rada nie musi płacić za tą hipotekę. W chwili podpisywania aktu notarialnego - było wiadome o hipotece...
Niewtajemniczonych informuje się, że chodzi o dokupienie majątku, powiększenie powierzchni w jakiej gnieździ się Rada. Ciasnawo tam rzeczywiście jest, praktycznie jeden duży pokój, gdzie odbywają się zebrania i mały, pewnie dawna kuchnia, gdzie jest sekretariat. Do tego dochodzą kanciapa po - chyba łazience i klitki na ubikacje, spiżarkę.
Dyrektorem biura Rady został tymczasem dr Mastalerek (umowa na 7 miesięcy).
Podczas ostatniego zebrania Rady - dwunastu jej członków musiało nocować na dworcu, bo zabrakło poduszek w noclegowni. Mówili, że noclegi odbywają się w wytypowanym hotelu, który jest własnością kogoś z rodziny członka Rady. Najwyraźniej to nie może być prawda, bo przecież w takim układzie - nie wywalili by na perony aż tylu naszych przedstawicieli.
Zdaje się, że został rozliczony były Prezes Jakubowski! Ktoś coś przesunął, schował, wyciągnął - i jest dobrze! Ciekawe, ile Rada za to zapłaci? Może to i dobrze, że we Wrocławiu obcięliśmy budżet Rady o 2 zł miesięcznie na głowę członka Izby? Niemniej natura z próżnią jest na bakier i Rada zawinszowała sobie od poszczególnych Okręgówek jednorazowo po 4zł od głowy lekarza na agencję PR. Chyba te pieniądze dostaną, bo większość Rad podjęła decyzje, że zapłacą, jeżeli wszyscy będą płacić...
Jasny parasol, jak to niedobrze słuchać wiewiórek! Gadają one sobie i gadają, a oficjalne czynniki trzymają wodę w ustach! Muszę przyznać, że nieszczególnie wyszczekanych mamy radnych! A może mają kłódki na wargach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleksander B.

PostWysłany: 27 Wrz 2013, 07:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku rada czy chce czy nie za hipotekę wybuli kasiore , bo takie jest prawo .
Wydaj mi się , że obniżka składki na krajówkę była zbyt niska bo i tak mają taką kasę , że nam szaraczkom się nie marzy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cezary Bogusz

PostWysłany: 27 Wrz 2013, 08:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie umowę z hipoteką podpisali członkowie rady którzy pracują w inspekcji. Inaczej być nie mogło, bo przecież Ci z inspekcji to najgorsi członkowie rady. A o tym hotelu to wiadomość pewnie wyssana z palca bo aż trudno uwierzyć że ktoś mógłby tak nieuczciwie postąpić, chyba że jest też z inspekcji!!! Tak, inspekcje należy rozwiązać bo przecież same nieudaczniki ....
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 27 Wrz 2013, 09:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiłem, Doktorze - informacje pochodzą od stworzonek które uwielbiają orzeszki, szczególnie laskowe. Natomiast o noclegu na dworcu - ździebko przesadziłem, o tyle, że owe osoby musiały na własną rękę szukać noclegów. (Pewnie niedługo na zebrania Rady trzeba będzie jeździć z własną poduszką!) Możliwe, że zbyt późno zgłosiły zapotrzebowanie na poduszki. Nie znam szczegółów, bo wiewiórki są bardzo zajęte robieniem zapasów na zimę i mogły w ferworze przygotowań coś zniekształcić. Wiadomości te są nieoficjalne, więc nie zawsze udaje mi się uzyskać potwierdzenie. Niemniej prawie zawsze staram się, żeby uzyskać przynajmniej zbliżone wiadomości z dwóch źródeł...
Oczywiście wyłącznie oficjalne informacje stanowią źródło wiedzy, jaką chciałaby nam przekazać nasza Rada, ale w związku z niekiedy i trzymiesięcznym cyklem wydawniczym "Życia" - pojawiają się najrozmaitsze plotki, choćby tylko w celu zapchania próżni informacyjnej. Zresztą wspomniany, nieco zamierzchły cykl wydawniczy, w połączeniu z uważnym wysłuchiwaniem plotek - niekiedy przyczyniają się do wprowadzania drobnych korekt w działania naszego Samorządu. Zresztą - voce di popolo - voce di Dio!

Kolega Cezary Bogusz najwyraźniej popadł w przesadną samokrytykę. Ja tam, aż takim wrogiem Inspekcji nigdy nie byłem. Ot, czasem powieszę na niej jakiegoś psa. Owszem, muszę przyznać, że wygodnie jest mieć takiego dyżurnego psa do bicia, albo i Inspekcję, niemniej tak się nie godzi! A dobrostan to gdzie? Gdzie są ZIELONI?

A tak z odrobinę poważniejszej beczki - działania TVN Uwaga spowodowały, że "nasi" mają pewne kłopoty przy ewentualnych próbach walki o przyszłość Inspekcji. Każde odezwanie w obronie Inspekcji gotowe jest skutkować natychmiastową kontrą strony rządowej. Co wy potraficie, pokazuje telewizja, teraz więc "my" sami, bez waszej pomocy zastanowimy się nad odpowiednim umiejscowieniem Inspekcji. Wy jesteście wrogami naszego ministerstwa, chcecie uciec pod skrzydła innej mamy!
Podobno powstają nowe projekty ustawy o Inspekcji, ale tym razem bez nas, bo... No właśnie - bo!

Wspomniałem, że Izba chce walczyć o poprawę wizerunku weterynarii w mediach. Uważam, że Inspekcja powinna mieć opłacanego z państwowych pieniędzy, czyli na etacie - rzecznika prasowego, eksperta od PR, który będzie umiał rozmawiać z dziennikarzami. Niestety - prowincjonalni, ale i nie tylko prowincjonalni lekarze - nie umieją oprzeć się manipulacjom TVN Uwaga. Telewizja działa najwyraźniej na czyjeś zamówienie, podkłada nam świnię za świnią. Nie przejmuje prawdą prowadząc montaż swoich "demaskatorskich" programów. Potrafią w jednym programie pokazywać informacje sprzed paru lat jako poparcie swoich obecnych tez, rozmaite przebitki, fotomontaże. To są fachowcy od manipulacji (wyłącznie z tego żyją), walka z nimi dla zwykłych profanów nie jest rzeczą łatwą. Dziwię się, że "nasze" ministerstwo nic z tym nie robi. Reportaże biją w markę polskiej żywności, są tendencyjne i aż proszą się o pozew do sądu. Kedyś nadużywano pojęcia - "racja stanu" - diś się tego pojęcia zupełnie nie używa. Minister, któremu w zasadzie powinno zależeć na promocji polskiej żywności - zwyczajnie śpi. Może więc to wszystko się dzieje na wniosek ministerstwa? Niby trochę jak strzał w stopę, ale czego się nie robi, żeby zniszczyć weterynarzy, prawda?
Może podejmiemy wspólną akcję nierozmawiania z dziennikarzami? Ot, wszystkie dzioby na klucz, niech swoje opowiastki tworzą sobie sami!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cezary Bogusz

PostWysłany: 27 Wrz 2013, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Włodku, bardzo żałuję że moim kolegom dałem słowo honoru, że nie będę przekazywał na forum MV informacji które mi opowiadają. Niech mi Pan wierzy, że te nieliczne włosy które gdzie nie gdzie mi wyrastają stoją tak dęba że aż strach. Każde możliwe miejsce aby wyciągnąć pieniądze z krajówki jest już zajęte i tak pilnowane że strach. Mam tylko nadzieję, że przyjdzie chwila, gdy to wszystko wyjdzie!!!
Stefan Maciejewski

PostWysłany: 27 Wrz 2013, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupio to się chyba skończy, żeby obronić eksport i spożycie krajowe producenci dadzą odpór medialny.Czyli nasze dobre imię ocaleje dzięki naszym nieprzyjaciołom.Takie rzeczy już były w historii...Pozdrawiam Kolegów z Inspekcji. Trzymajcie się. Na pohybel hienom z tvhien
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 28 Wrz 2013, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecna pozycja inspekcji jest mi tak obojętna jak zeszłoroczny śnieg .
Prawda jest jedna , że mocno sobie zapracowali na to co mają . Szkoda tylko , że to psuje wizerunek całego zawodu . Kiedy walczyliśmy o poprawę tego wizerunku z Kolegami z Medikusa i paru kolegów z Inspekcji cała reszta stała z boku i się z nas śmiała . Rozwiązania przez nas proponowane , które by przyniosły pozytywy z reguły były torpedowane lub cynicznie wyśmiewane . Koledzy jest zbyt późno kopać studnię kiedy już płonie dom .
Pozostało mi tylko stanąć z boku i się przyglądać . Jestem zbyt stary i zmęczony by dalej toczyć boje o sprawę , która jest już na starcie przegrana .
Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych .
Olo Oszołom z Kieleckiego .
Powrót do góry
Paweł Henryk Łój

PostWysłany: 06 Paź 2013, 20:20    Temat postu: ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem

Nikt nie pisze!?.
Piszę o sobie. W związku ze skierowaniem przeciwko mnie do rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Po przesłuchaniu mnie przez rzecznika LILW, i postawienie mi zarzutów, napisałem zażalenie. Cytuję: " Składam zażalenie na "Postanowienie o postawieniu zarzutów" z dnia 01.08.2013r mojej osobie t.j. .................. przez Zastępcę Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej LILW Pana lek. wet. ............... . Zażalenie dotyczy: 1/ przyjęcia zawiadomienia od....................... . Wg Art. 40 pkt 2 Kodeksu Etyki Lekarza Weterynarii "lekarz weterynarii wszelkie uwagi o dostrzeżonych błędach w postępowaniu innego lekarza weterynarii przekazuje bezpośrednio zainteresowanemu.............." . Nie otrzymałem żadnej informacji od w.w.. 2/Pan lek wet.............. swoje postanowienie o postawieniu zarzutów napisał przed wysłuchaniem mnie jako strony.
Na powyższe zawiadomienie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Otrzymałem natomiast Postanowienie R OZ Lubelskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej: .......................postanowił zamknąć postępowanie wyjaśniające sygn. akt6/13 w sprawie p-ko .................... . Niedopełnienie obowiązku dbania o godność zawodu lekarza weterynarii. t.j o przewinienie zawodowe przewidziane w art.3 Kodeksu etyki lekarza weterynarii w związku z art. 45 ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko weterynaryjnych.
Cytuję tylko najważniejsze elementy w.w. pism.
Następnie otrzymałem:
"Zawiadomienie o skierowaniu wniosku o ukaranie do sdu lekarsko-weterynaryjnego
Na podstawie art.par 24 ust 3 Rozporządzenia M R i G Ż z dnia 29 lipca 1993r w sprawie postępowania dotyczącego odpowiedzialności zawodowej lekarzy weterynarii/.../ zawiadamiam, że w sprawie skargi Lubelskiego Powiatowego Lekarza Weterynarii...............został skierowany do Sądu Lekarsko-Weterynaryjnego Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Lublinie wniosek o ukaranie lekarza weterynarii ..................
A teraz moje zastrzeżenia. Piszę publicznie ponieważ rzecznik nie raczył mi odpowiedzieć.
Zarzuty stawiane stawiane mi dotyczą części ogólnej Kodeksu.... Dopiero część szczegółowa przedstawia spis 'zasad postępowania lekarza weterynarii wobec zwierząt i ich właścicieli i opiekunów". Świadczy to o nieznajomości zasad korzystania z prawa.
Art 19 Rozporządzenia Rady Europy Nr1099/2009 z 24 września 2009r w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania. Brzmi "Uśmiercanie z konieczności
W przypadku uśmiercania z konieczności posiadacz danych zwierząt podejmuje wszelkie konieczne działania aby jak najszybciej uśmiercić zwierzę.
Tyle co dotyczy części prawnej.
Powrót do góry
Andrzej Sokołowski

PostWysłany: 07 Paź 2013, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izby to jeden wielki burdel !
Powrót do góry
Incognito

PostWysłany: 08 Paź 2013, 08:19    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

Melduj Kubek!

- "Tańczą panowie, tańczą panie...", od razu na duchu lżej.
Aleksander B.

PostWysłany: 08 Paź 2013, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł widzę z tego co piszesz to polowanie na czarownice się rozpoczęło . Dla pocieszenia mogę dodać , że nie jesteś jedyny .
Inspekcja od zawsze marzyła o tym by nas lekarzy grilować na stosie , uważają , że teraz nadeszło ich chwila , ale są w błędzie . Na swych siepaczy lub jak kto woli katów wybrali oprawców , których wiedza prawnicza można powiedzieć , że jest żadna .
Ale do rzeczy w tej sytuacji nasz dwa proste wyjścia :
1. Złożyć wniosek do Krajowego Rzecznika o przeniesienie postępowania do innego Okręgowego Rzecznika pod zarzutem braku dostatecznej wiedzy w tym zakresie przez rzecznika , łamania przepisów prawa i najważniejsze tendencyjnego prowadzenia postępowania w sprawie . Masz ku temu wszelkie przesłanki .
2. Lub bardziej proste przenieś się do innej Izby , wtedy brudne łapska rzecznika będą zbyt krótkie by dalej umilać Ci życie .

A co najważniejsze twój osobisty " przyjaciel " powiatowy będzie Ci mógł skoczyć i pozostanie mu jedno ze złości zjadać własny ogon .
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 15 Paź 2013, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krajowa Rada próbuje zawracać kijem bieg Wisły . Szalony pomysł na przywrócenie konta dochodów własnych w powiatach . Pismo skierowane do Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie odniesie taki sam skutek jak by było zaadresowane na Berdyczów . Panowie wiem , że likwidacja tego konta była dla was ciosem w plecy . Utraciliście sporą kasę na własne zachcianki zapominając o tym , że tak naprawdę okradaliście nas lekarzy urzędowych .
Ale krajówka teraz jest po to by dbać o interesy wybranych a nie całej społeczności , to jeszcze jestem w stanie zrozumieć , ale , że przy tym zachowujecie się jak stado niedouczonych ciwoków tego zrozumieć jakoś nie mogę .
Tego nie da się już przywrócić z kilku powodów:
1. Trzeba zmienić ustawę o finansach publicznych - życzę powodzenia w tym dziele .
2. Minister finansów na pewno dla was nie zrobi wyjątku .
3. Trzeba by zmienić politykę rządu w dziedzinie oszczędności , a przy takim deficycie trudno jest o zgodę na takie marnotrawstwo jakie było za waszych rządów .
Koniec kropka nic nie uzyskacie szkoda papieru i atramentu na pisane takich tekstów bo nikt tego w kancelarii premiera nawet nie przeczyta .
Zamiast tego należy skopać zadek Januszkowi by środki na wynagradzanie lekarzy urzędowych były wpisane do Inspekcji , a nie w rezerwie budżetowej wojewody to wszystko co możecie zrobić dobrego w tym temacie .
Powrót do góry
Incognito

PostWysłany: 18 Paź 2013, 12:59    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

- Nu, Kubek, melduj!
- Brak słów.
Aleksander B.

PostWysłany: 26 Paź 2013, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny kamyk do ogródka krajówki .
Tym razem Krajowa Rada staje okoniem Panu Ministrowi , który z własnej woli pragnie ograniczyć straty spowodowane zakazem uboju gospodarczego w stosunku do zwierząt , które uległy wypadkowi lub wystąpiła nagła potrzeba ich zabicia .Widać w krajówce zasiadają same profesory , które nigdy nie były w zagrodzie rolnika i gówno ich obchodzi , że setki kilogramów mięcha idzie w błoto , które mógłby rolnik zjeść we własnym gospodarstwie domowym .
Sprawa jest prosta powiatowy by się przepracował bo trzeba by było powołać obwody terenowe badania zwierząt , a to już jest nie na łapę urzędasom więc dla błogiego spokoju powiatowego niech lepiej tony mięsa , które można zagospodarować z pożytkiem idą na śmietnik . Przy takiej filozofii podejścia do zagadnienia do dobrobytu to my nigdy nie dojdziemy .

A tak na marginesie nóż się w kieszeni sam otwiera kiedy widzi się takie marnotrawstwo i nieuctwo naszych przedstawicieli .

O uwagach do zmiany ustawy o zawodzie już nie wspomnę Panie Prezesie bo to wstyd i hańba co Pan tam wypisujesz . Zapomniał Pan jaką rolę ma samorząd zawodowy w stosunku do swych członków .
Samorząd ma dbać o interesy swych członków a Pan wręcz przeciwnie stara się by samorząd był kolejnym organem represji i ucisku . Zmień Pan tok myślenia bo jak tak dalej będzie Pan działał to marna Pana czeka przyszłość .
Pozdrawiam Olo oszołom z Kieleckiego .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach