Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IZBY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: 28 Mar 2018, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to akurat auto księgowej
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 16 Paź 2018, 09:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest co poczytać - www.vetpol.org.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stefan Maciejewski

PostWysłany: 16 Paź 2018, 09:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni tam korekty nie mają ? Katatrofalne to jakiś nowy nieznany mi wyraz.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 16 Paź 2018, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pobieżnie przeczytałem uchwałę Nr 18/2018/KRLW i proponowane zmiany w ustawie z dnia 18 grudnia 2003r., o zakładach leczniczych dla zwierząt, m.inn.:
1. dodać w art.2 ustęp 3 następującej treści:
„ 3. Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna w drodze uchwały ustala minimalne standardy usług weterynaryjnych świadczonych przez lekarzy weterynarii, w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt, uwzględniając rodzaj zakładu leczniczego, poprzez określenie niezbędnego personelu, wyposażenia i sprzętu, a także koniecznych pomieszczeń do należytego wykonywania usługi weterynaryjnej.”
- Tym razem i cel jest szczytny, i uwzględnione są wszystkie potrzebne kryteria do ustalenia standardów usług weterynaryjnych. Wink

Mam pewne aluzje dotyczące proponowanych zmian w art.5 ustęp 2, ale to z innej beczki, więc o nich później.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Paź 2018, 00:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja uwaga natury ogólnej.
Inicjatywa ustawodawcza w pierwszej kolejności powinna dotyczyć ustawy i zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych, bo istniejące w niej złe zapisy odbijają się czkawką w przedłożonym do uchwalenia projekcie ustawy o zakładach leczniczych dla zwierząt.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 17 Paź 2018, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja, Włodku uwaga jest jeszcze bardziej ogólna w swojej naturze. Może byś zechciał przybliżyć Twoje przemyślenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Paź 2018, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopadł mnie jakiś wirus, mam katar i szklą mi się oczy. Potrzebuję czasu.
Musiałbym bardzo rozszerzyć temat i wrócić do wyjaśniania pojęć.
Trzymajmy się projektu ustawy o zakładach. - Dlaczego (art.17 ust.6) zarejestrowanie, czy odmowa zarejestrowania zakładu leczniczego dla zwierząt zależeć ma od liczby ludności na danym trenie, a nie od liczby zwierząt? Naszymi pacjentami są zwierzęta.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 17 Paź 2018, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wirusa - rozprzestrzenia się on chyba przez komputery. Właśnie musiałem wziąć na 1 dzień L4.
Liczenie zwierząt? Gospodarskie i owszem, policzone. Ale psy i koty? Nad tym jeszcze nikt nie panuje.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Paź 2018, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponowane brzmienie art.23 ust.2 pkt 2 daje okręgowej radzie kompetencje większe od urzędu skarbowego!!!
" Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna jest uprawniona w ramach nadzoru, o którym mowa w ust.1,do:
"2) żądania wglądu do dokumentacji wykonywanej działalności gospodarczej w zakresie związanym z prowadzeniem zakładu leczniczego dla zwierząt w tym dokumentacji świadczonych usług weterynaryjnych."
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 17 Paź 2018, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz, że uprawniona jest do żądania wglądu. Jeżeli na tym koniec - to będzie sobie ta Rada mogła żądać aż do us... śmierci. Uprawnienie musi być czymś wsparte, żeby można je było egzekwować.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Paź 2018, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można bagatelizować, ale jeżeli w wyniku prac nad ustawą ostatecznie zostanie zapisane, że „ rada uprawniona jest do wglądu itd...”, to już nie będzie tak wesoło. Wyobraź sobie Włodeczku, że na kontrolę wydelegowany został kolega z sąsiedniej, konkurującej lecznicy i zaczyna grzebać w papierach. Porównuje finanse i książki leczenia, analizuje, uzyskuje wiedzę. I, wyobraź sobie, że tym kolegą jestem ja Wink....
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 17 Paź 2018, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku, Ciebie powitam chlebem i solą, a może i czymś jeszcze.
Niezbyt widzę, że WŁADZA zechce mieć w izbie konkurencję w sprawowaniu tej władzy.
Jako członek Izby - podczas kontroli (za jakie grzechy przychodzi to robić?) sprawdzam, czy dokumenty są. Na przeliczanie - nie mam ani czasu ani nikt mi za to nie płaci. To mój wolny czas poświęcony w calach społecznych. Z jakiej zresztą racji jakiś kolega ma mi grzebać w moich kieszeniach? Ani to kontrola fiskalna, ani farmaceutyczna (ta zresztą ma prawo do kontroli ilości leków, a nie ich cen zakupu, sprzedaży).
Po drugie - kontrolerzy jadą zawsze na akcję w drugi koniec województwa, nigdy do lecznicy obok.
Jeżeli muszę wpuścić kontrolę - coś powinno mi grozić za jej niewpuszczenie.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Paź 2018, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek Szczerbiak napisał:

Niezbyt widzę, że WŁADZA zechce mieć w izbie konkurencję w sprawowaniu tej władzy.

Też na to liczę, jak również na to, że jakieś Stowarzyszenie oprotestuje ten zapis.

Umówmy się kiedyś na herbatkę.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 18 Paź 2018, 01:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wielką przyjemnością.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 19 Paź 2018, 01:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na swoim wrześniowym posiedzeniu rada Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej podjęła kilka uchwał, a wśród nich tę ( Nr 28/2018/VII), zmieniającą uchwałę Nr 79/2004/III z dnia 11 maja 2004 r., w sprawie prowadzenia rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej oraz przekazywania danych z tych rejestrów do Centralnego Rejestru Lekarzy Weterynarii Rzeczypospolitej Polskiej. Ponieważ zawsze wydawała mi się ona jednym wielkim słownym kalamburem, inaczej mówiąc „ściemą”, postanowiłem sprawdzić co, się zmieniło. A, tu nic tylko kosmetyka. No, wymuszona troszeczkę uchwaleniem (10 maja 2018r.) nowej ustawy o ochronie danych osobowych. Powstał wprawdzie tekst jednolity uchwały, ale pozostały w nim te same, stare błędy. Widocznie rada zapomniała, jak brzmi art. 39 ust. 1 pkt 17 ustawy o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych, który stanowi podstawę prawną tej uchwały. Przypomnę:
„art. 39.1. Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna kieruje działalnością samorządu w okresie między Krajowymi Zjazdami Lekarzy Weteynarii, a w szczególności: 17) określa jednolite zasady numerowania zaświadczeń o prawie wykonywania zawodu lekarza weterynarii przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne, sposób prowadzenia rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej, a także przekazywania danych z tego rejestru do Centralnego Rejestru Lekarzy Weterynarii Rzeczypospolitej Polskiej.” Tymczasem paragraf 6 uchwały w dalszym ciągu, bez żadnej podstawy prawnej, ( bo nie wynika ona przecież z wyżej cytowanego art.39 ust.1 pkt 17), wprowadza do stosowania wzór uchwały dla okręgowych rad lekarsko-weterynaryjnych - „w sprawie przyznania prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii”, stanowiący załącznik Nr 1.

Do przemyślenia. Chyba tyle, na tę noc.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Strona 15 z 16

Skocz do: