Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IZBY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 03 Lut 2018, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po części podzielam Pańską opinię, Doktorze.
Z moich obserwacji wynika, że doświadczenie w pracach Izbowych jest bardzo ważne (wszak uczymy się tych rzeczy niejako na żywo). Ważne jest też szerokie spojrzenie na zagadnienie. Wielu z nas ma zwyczaj odnosić się ze swoimi propozycjami, decyzjami - wyłącznie do takiego kręgu, jaki własnymi zatacza oczy. Dobrze, że są osoby skłonne korygować takie poglądy, dzięki temu ciało społeczne składające się z osób zawodowo nieprzygotowanych do prowadzenia czynności legislacyjnych - przedstawia do oceny lepsze opracowania.

Jeśli chodzi o zniechęcenie i brak aktywności społecznej - dużą rolę odgrywają tu problemy dnia codziennego, potrzeba "ogarnięcia" wszystkich aspektów działalności gospodarczej. Dopiero po przebiciu się przez te trudności można wykroić nieco czasu na działania społeczne. Siłą rzeczy do działań w Izbie stają więc dopiero lekarze z pewnym doświadczeniem, ale i dysponujący jakimś automatyzmem w pracy. Niby taki automatyzm jest czymś nie do końca dobrym, bo oznacza rutynę, ale daje trochę luzu czasowego.

Zgadzam się, że do władz niekiedy wybieramy osoby zupełnie nieprzygotowane, ale to jest wina sposobu kształcenia, nastawionego wyłącznie na wiedzę stricte zawodową. Czasami wybierać dają się też osoby, którym wybór wyłącznie imponuje, nobilituje. Najczęściej te osoby wykruszają się z pracy po kilku pierwszych zebraniach...

Prosta recepta zmiany pokoleniowej jest bardzo trudna do zrealizowania wobec braku w aptece poszukiwanych medykamentów.

Zapraszam Doktorze - do dalszej aktywności na naszym forum![/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 06 Lut 2018, 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:

Jak to zmienić. recepta jest prosta ...Stare zmurszałe lemingi powolutku winni odchodzić

...cały ten samorząd jest nam tak potrzebny jak rybie parasol. ..pora na jego całkowitą likwidację , ...a nam pozostaje płacenie składek na suche piwo.
Pozdrawiam .

Takie tezy zawsze głosi ten sam Doktor. Jest dosyć aktywny, nawet bez specjalnych zaproszeń. Wink
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 06 Lut 2018, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odszedłem po poprzedniej kadencji, namawiałem innych.Bez skutku. A sam miałem kłopot skłonić młodych na kandydowanie. Częściowo się udało. Teraz mam 64 lata, dla mnie było żenujące to obdarzanie się medalami przez tuzów. Ile tego można uzbierać ? Tematy wystawiane przez nich to np blokada otwierania nowych lecznic czy gabinetów.A podnosi to (prawie) 80 latek. Tak się nie godzi postępować. Taką izbą się brzydzę.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 06 Lut 2018, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum OSLWWUCZ zdechło to i Olek tu się przeniósł.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 19 Mar 2018, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę odbył się Sprawozdawczy Zjazd Świętokrzyskiej Izby.
Po tym co usłyszałem mam po prostu kaca .
Władzę w izbie oczywista przejęła inspekcja, która tak na prawdę nie wie co zrobić dalej. Zero pomysłów na dalszą pracę samorządu. Nie podjęto żadnej uchwały , która by dawała choć maleńkie światełko nadziei na lepszą przyszłość naszej korporacji zawodowej.
Sprawozdanie prezesa można określić jako pierdzium pierdzium mocium panie. Musze dodać , że podziękowań pod adresem wojewódzkiego końca nie było widać.
Frekwencja na zjeździe porażająca ledwo 50 % po wielkim wysiłku mobilizacyjnym.
Wszystko wskazuje na to , że to jest już początek końca naszego samorządu.
Inspekcja z pewnością doprowadzi do zmarginalizowania naszego samorządu i to już na pewno będzie koniec.
Wróg Publiczny
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21 Mar 2018, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obecnej sytuacji gdy władza jest wroga wobec samorządów i wszelkich korporacji współczuję tym którzy mają ochotę coś zrobić, coś zaproponować.
Na drugim planie jest kto to robi, inspekcja czy prywatni. Wiosną w ciągu najbliższych tygodni wszędzie zjazdy. Poczekajmy może gdzieś będzie ta iskra do czynu.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21 Mar 2018, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iskra do czynu - https://www.youtube.com/watch?v=TIuoZYjxwnk
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 22 Mar 2018, 09:26    Temat postu: strajk włoski ? Odpowiedz z cytatem

http://www.rmf24.pl/fakty/news-panstwowa-inspekcja-weterynaryjna-szykuje-sie-do-protestu-po,nId,2559759
Powrót do góry
Krowi doktor
Gość

PostWysłany: 22 Mar 2018, 10:46    Temat postu: Znowu protest... Odpowiedz z cytatem

Weterynaria stoczyła się na dno...my już nic nie możemy oprócz postepowania według nie zawsze mądrych procedur za marne pieniądze. Jeśli wynagrodzenia w Inspekcji nie wzrosną nikt nie będzie chciał tam pracować. Prowadzę gabinet młodzi ludzie którzy przychodzą do pracy chcą na reke 4,5,6,7 tys. zł za 8 h dziennie przez 5 dni w tygodniu....takich pieniędzy nie da sie zarobić w moich małomiasteczkowo-prowincjonalnych warunkach. A kto pójdzie do Inspekcji za 2 tys na ręke...?
Powrót do góry
deptacz gnoju
Gość

PostWysłany: 22 Mar 2018, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeźnie będą oblegane , ciekawe czy wystarczy dla wszystkich miejsca.
Najlepiej pracować w rzeźni, w gabinecie i jeszcze gdzieś szkoda że doba ma 24 h, bo niektórym mało.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23 Mar 2018, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się grzecznie pytam- co łączeniem inspekcji ? Zdechło ?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 26 Mar 2018, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy prognostykiem co czeka nas w przyszłości jest wyrok z ostatnich dni Podkarpackiego Sąd z 9 marca 2018 r. w sprawie Kolegi , który został przez nie douczonych gostków skazany za to , że miał w głębokim poważaniu majestat wojewódzkiego inspektora do spraw nadzoru farmaceutycznego.
Czytając uzasadnienie do wydanego orzeczenia ręce opadają nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Skład orzekający wykazał się tylko chciejstwem i dyspozycyjnością w stosunku do władz wojewódzkich. Skazali Kolegę za nic po to tylko by udowodnić kto w Bieszczadach rządzi i komu należy czapkować.
Nie będę omawiał błędów i przekroczeń obowiązującego prawa , ale powiem jedno Sąd Podkarpackiej Izby wykazał się brakiem podstawowej wiedzy w zakresie stanowionego prawa . Poziomem głupoty może startować w konkursie do Księgi Ginesa . A tak na marginesie to ogarnie mnie czarna rozpatrz co do czekającej nas przyszłości.
Samorząd zdominowany przez inspekcję i innych spolegliwych inspekcji pomazańców jest już bardzo bliski do całkowitej zapaści . Ludzie , którzy dziś odpowiadają za samorząd zawodowy nie mają bladego pojęcia co to jest samorząd i komu ma służyć .
O to takie nasze zawodowe PIEKŁO.
Pozdrawiam Wróg Publiczny.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 27 Mar 2018, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O dziwo sporo Kolegów i Koleżanek wzięło faktycznie urlop wczoraj. Wiwy zebrały oczywiście statystyki z terenu. Ciekawe , będą klapsy i nagrody dla powiatowych ?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 28 Mar 2018, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w poniedziałek radio złote przeboje rzuciło infromacją, że co trzeci pracownik inspekcvji nie przyszedł do pracy, to jest około 33%. Można więc wywnioskować, że 66% pracowników inspekcji obecne warunki odpowiadają (skoro stać ich na eleganckie luksusowe samochody, jak ten ze zdjęcia. Zdjęcie pokazuje tez wyraźnie intensywność wizualną protestu).

Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 28 Mar 2018, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Circa about kilkanaście lat temu studiując podyplomowo w Puławach zauważyłem, że im biedniejszy rolniczo teren RP tym lepszymi wozami kulali sie lek.wet. Pochodzę z Wielkopolski. Jezdżę 18 letnim Yarisem. Wiem. Jestem niedojdą.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach