Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IZBY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 03 Lut 2018, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po części podzielam Pańską opinię, Doktorze.
Z moich obserwacji wynika, że doświadczenie w pracach Izbowych jest bardzo ważne (wszak uczymy się tych rzeczy niejako na żywo). Ważne jest też szerokie spojrzenie na zagadnienie. Wielu z nas ma zwyczaj odnosić się ze swoimi propozycjami, decyzjami - wyłącznie do takiego kręgu, jaki własnymi zatacza oczy. Dobrze, że są osoby skłonne korygować takie poglądy, dzięki temu ciało społeczne składające się z osób zawodowo nieprzygotowanych do prowadzenia czynności legislacyjnych - przedstawia do oceny lepsze opracowania.

Jeśli chodzi o zniechęcenie i brak aktywności społecznej - dużą rolę odgrywają tu problemy dnia codziennego, potrzeba "ogarnięcia" wszystkich aspektów działalności gospodarczej. Dopiero po przebiciu się przez te trudności można wykroić nieco czasu na działania społeczne. Siłą rzeczy do działań w Izbie stają więc dopiero lekarze z pewnym doświadczeniem, ale i dysponujący jakimś automatyzmem w pracy. Niby taki automatyzm jest czymś nie do końca dobrym, bo oznacza rutynę, ale daje trochę luzu czasowego.

Zgadzam się, że do władz niekiedy wybieramy osoby zupełnie nieprzygotowane, ale to jest wina sposobu kształcenia, nastawionego wyłącznie na wiedzę stricte zawodową. Czasami wybierać dają się też osoby, którym wybór wyłącznie imponuje, nobilituje. Najczęściej te osoby wykruszają się z pracy po kilku pierwszych zebraniach...

Prosta recepta zmiany pokoleniowej jest bardzo trudna do zrealizowania wobec braku w aptece poszukiwanych medykamentów.

Zapraszam Doktorze - do dalszej aktywności na naszym forum![/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: 06 Lut 2018, 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:

Jak to zmienić. recepta jest prosta ...Stare zmurszałe lemingi powolutku winni odchodzić

...cały ten samorząd jest nam tak potrzebny jak rybie parasol. ..pora na jego całkowitą likwidację , ...a nam pozostaje płacenie składek na suche piwo.
Pozdrawiam .

Takie tezy zawsze głosi ten sam Doktor. Jest dosyć aktywny, nawet bez specjalnych zaproszeń. Wink
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 06 Lut 2018, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odszedłem po poprzedniej kadencji, namawiałem innych.Bez skutku. A sam miałem kłopot skłonić młodych na kandydowanie. Częściowo się udało. Teraz mam 64 lata, dla mnie było żenujące to obdarzanie się medalami przez tuzów. Ile tego można uzbierać ? Tematy wystawiane przez nich to np blokada otwierania nowych lecznic czy gabinetów.A podnosi to (prawie) 80 latek. Tak się nie godzi postępować. Taką izbą się brzydzę.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 06 Lut 2018, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum OSLWWUCZ zdechło to i Olek tu się przeniósł.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strona 14 z 14

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach