Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IZBY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gość
Gość

PostWysłany: 07 Paź 2017, 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku - https://img.sadistic.pl/pics/syzyf11.gif
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 07 Paź 2017, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dobrze rozumiem aluzję, bo przecież nie chodzi tu o seks. Zresztą jestem już po kopie.
Na pewno, nikogo nie obrażając, na tym dziwnym forum nie przyjąłem sobie za główny cel trafianie w gusta słuchaczy, (biernych czytelników [sic!] ). Konsekwentnie, bo już od 2003 r. /Życie Wet. 2003, 8/ przypominam: Podsumowanie działalności legislacyjnej, przedstawione w sprawozdaniu Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej złożonym na V Krajowym Zjeździe Lekarzy Weterynarii w Poznaniu zakończone jest konkluzją: „ Należy wyrazić żal, że wielki wieloletni wysiłek włożony w opracowanie nowej ustawy o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych nie przyniósł końcowego efektu w postaci nowej ustawy. Nadal jednak istnieje konieczność uchwalenia tej ustawy.”
Po kolejnych, minionych latach, staje się ono jeszcze bardziej aktualne. Przyznam też, że już nie wiem, gdzie szukać, jakiegoś zespołu ludzi myślących, którzy chcieliby poważnie podejść do tematu. I twórczo i od strony technicznej. Nie po łebkach. A, czas upływa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 11 Paź 2017, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z harmonogramu pracy Rady Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej dowiedzieć się można, że już wkrótce, bo juto, czwartek 12 X 2017r., odbędzie się posiedzenie Komisji Lekarzy Weterynarii Wolnej Praktyki i Farmacji. Może z tej okazji na forum Medicusa ukaże się jakiś komunikat. Jak myślicie? Wink

P.S.
Włodku, a co to znaczy "obtrząsnąć się ze szoku wyborczego"?
Powrót do góry
dyżurant
Gość

PostWysłany: 12 Paź 2017, 03:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodzimierz Sławecki napisał:
Z harmonogramu pracy Rady Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej dowiedzieć się można, że już wkrótce, bo juto, czwartek 12 X 2017r., odbędzie się posiedzenie Komisji Lekarzy Weterynarii Wolnej Praktyki i Farmacji. Może z tej okazji na forum Medicusa ukaże się jakiś komunikat. Jak myślicie? Wink

i naprawdę myślisz kolego, że ktoś tym debilom z (bez)rady wybije z głowy debilne "głosy sprzeciwu i oburzenia stanowiskowego poprzez wytłumaczenie, że fipronil stosowany na fermach drobiu NIE POCHODZI z rynku zoologii i preparatów przeciwpchelnych, a z nielegalnych środków ochrony roślin lub legalnych preparatów dezynsekcyjnych, które jako takie od lat nie podlegają pod weterynarię i podlegać nie będą?
Stopień zażenowania środowiska apelami i innymi dyrdymałami (bez)rady niestety jest wciąż za mały, aby rozwiązać ten bordel w cholerę.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 12 Paź 2017, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S.
Włodku, a co to znaczy "obtrząsnąć się ze szoku wyborczego"?

- To tak samo, jak pies, który z wody wyłazi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 12 Paź 2017, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie komunikatu z Medicusa o dzisiejszym zebraniu Rady Krajowej -
tokowegoż komunikatu nie przewiduje się, chyba, że Pan Prezes Medicusa, zasiadający w Radzie - zechce się wypowiedzieć.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 12 Paź 2017, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sobie myślę:
„-To tak samo, jak pies, który z wody wyłazi...” - bardzo obrazowe, acz sądzę zwodnicze wyjaśnienie procesu „obtrząsania się”. Rozumiem, ale to nie koniec. Chodzi mi również o stan po jego zakończeniu. „Obtrząsnąć się ze szoku wyborczego” i co dalej? Co to oznacza? Odzyskuje się zdolność do myślenia?.. do zauważania innych, mniej prominentnych przedstawicieli zawodu? ...do rozmowy, wymiany informacji??? Może jakiś z życia wzięty przykład!.. Tak, wiem, że Pan Prezes Medicusa jest członkiem Rady. Jest też przewodniczącym Komisji, która dzisiaj właśnie ma obrady.
Kolega dyżurant – no cóż, jest prawo, które reguluje dostępność do takich środków jak fipronil. Ktoś za to odpowiada. A, Rada?, faktycznie czasami zachowuje się, jak Strażak Sam z bajki dla dzieci. Odcinek1 – „Pies węszyciel”, Odcinek5 – „Każdy chce być bohaterem.” ... no, może celebrytą.
Wprawdzie od „(bez)radności” niedaleko jest do „bezsilności”, a ta etymologicznie odpowiada słowu debilis czyli „debil”, to jednak użycie publiczne tego terminu wg. prof. Blarczyka ma znaczenie obrażające. Ja bym, go nie użył.
I, zdanie ostatnie, a w nim „zażenowane środowisko”, które nie robi nic, tylko czeka na dalszy wzrost tego zażenowania. A, może nasze samorządowo-zawodowe życie, trzeba jakoś poukładać?
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 12 Paź 2017, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Środowisko, powiadasz. Byłem dziś na przymusowym szkoleniu, zasadą którego było uczenie mnie i innych lekarzy, jak się pobiera materiał do badań w kierunku ASF. Jedynym pozytywem z tego szkolenia jest to, że ci, u góry mają teraz czyste rączki (a może i inne części ciała), że zrobili, co tylko mogli, żeby zapobiegać rozwojowi ASF.
Tymczasem, jak widać na załączonych obrazkach - istotniejszą chorobą jest Aujeszka, którą świnie praktycznie przechorowują bezobjawowo (o ile jedna, dwie w kraju zechcą zachorować na tą polityczną chorobę). ASF nie posiada statusu politycznego i władze maja zwalczanie tego pomoru w całkiem głębokim poważaniu. Inna kwestia,, że może jest tak, że wyszydzany przez lekarzy GLW Związek - umiał zorganizować akcję, a żaden z jego następców - zielonego pojęcia nie posiada, jak się do tego zabrać? Wiadomo, musi istnieć przychylny po temu klimat polityczny, a nasz obecny minister ma zainteresowania niezwiązane z problemami trzody chlewnej.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 17 Paź 2017, 00:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiedzenie Rady - tuż, tuż!
(18.10. - 19.10.)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach