Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IZBY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 25 Sie 2017, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wczytywałem się specjalnie, albo wcale, w wewnętrzny regulamin rady, ale należy sądzić, że stałym członkiem komisji stałej może być wyłącznie członek rady. Myślę, że jeśli są złożone oficjalne zgłoszenia, to będą one uwzględnione w przypadku doraźnej potrzeby. Dlatego wyżej już pisałem o możliwości powoływania członków niestałych, rozumiem, że z prawem głosu w odróżnieniu od zaproszonych gości. Jeśli takich regulacji nie ma, to warto by je w regulaminie wprowadzić. Wierzę w ludzi. ….. No, chyba, że chodzi o kasę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 26 Sie 2017, 06:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzę w ludzi. ….. No, chyba, że chodzi o kasę. -

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_EXJtnlVxhYTTO4zyNR3ZaflwjIrIj61n,w400.jpg
Powrót do góry
KarolinaFigiel
Gość

PostWysłany: 26 Sie 2017, 08:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodzimierz Sławecki napisał:
Nie wczytywałem się specjalnie, albo wcale, w wewnętrzny regulamin rady, ale należy sądzić, że stałym członkiem komisji stałej może być wyłącznie członek rady. Myślę, że jeśli są złożone oficjalne zgłoszenia, to będą one uwzględnione w przypadku doraźnej potrzeby. Dlatego wyżej już pisałem o możliwości powoływania członków niestałych, rozumiem, że z prawem głosu w odróżnieniu od zaproszonych gości. Jeśli takich regulacji nie ma, to warto by je w regulaminie wprowadzić. Wierzę w ludzi. ….. No, chyba, że chodzi o kasę.

Próbowałam dotrzeć do jakichkolwiek regulacji dotyczących powoływania członków Komisji Stałych. Nie ma informacji kto takim członkiem może zostać i czy musi być to jedynie osoba z Rady. Taką decyzję podejmuje Rada. Stąd też pojawiła się sugestia Prezesa bym przesłała swoje zgłoszenie.
Potwierdzeniem, że nie trzeba być członkiem Rady by zostać członkiem Komisji jest obecność kolegi Marka Kubicy w jednej z Komisji.

Udanego weekendu
Ja też wciąż wierzę w ludzi Smile
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 26 Sie 2017, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, rozmawiałem z Tomkiem. Powody były dwa. Pierwszy to ten, że mamy we wrześniu zjazd naszego rocznika. Nie będę obecny,( niestety tak mi się zdarza) i za to przepraszam. Poprosiłem Tomka (był naszym starostą), żeby pozdrowił ode mnie wszystkich. A, jeśli w tym momencie, któraś z koleżanek, bądź któryś z kolegów czyta ten tekst, to też go serdecznie pozdrawiam. Drugi powód to ten, który wiąże się z pracą Rady. Zasugerowałem by powstały plany pracy poszczególnych komisji, i żeby były one szeroko udostępnione. Chyba posiedzenie Rady ma być w październiku. Tomek chciał, abym mu o sugestii przypomniał - więc przypomnę. Nie wiem, jakie jest zdanie całej rady, ale Tomek sugeruje, że będzie spokojnie przynajmniej przez rok, że reformy „ z góry” raczej do nas nie dotrą.
Czy wpadnę w błogi spokój? - Na pewno nie. Będę więc prowadził swoje rozważania. Ale to jest proces, dłuuugi proces. A, może to suma krótkich wypowiedzi?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 29 Sie 2017, 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Bieszczady, hej Bieszczady Very Happy /Youtube/
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 14 Wrz 2017, 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Aktualnościach na stronie Krajowej Izby zaczyna robić się ciekawie.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 19 Wrz 2017, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie jestem pod wrażeniem. Ofensywa korespondencyjna zapoczątkowana jeszcze w poprzedniej kadencji przez Radę Krajowej Izby zdaje się przynosić efekty. Na razie w postaci odpowiedzi od adresatów. W przypadku instytucji rządowych są to głównie informacje o tym, że odpowiednie pismo wpłynęło, oraz że zostało przesłane na kolejne biurko wg kompetencji. Z kolei odpowiedź z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej naprawdę jest budująca. Widać, że z treścią pisma się zapoznano, że była ona analizowana, że wnioski z niej płynące będą brane pod uwagę.
Jeszcze słowo o wysyłanych pismach, apelach, stanowiskach. Szeroki wachlarz spraw ( ja chyba nie ogarniam). W moim odczuciu merytoryczne, profesjonalnie przygotowane. Nie wiem tylko, czy dla wszystkich zrozumiałe. Są też reakcją na bieżące wydarzenia np. Nowy kierunek – „Inspekcja weterynaryjna”, czy „Niebezpieczny precedens”- ograniczający nam dostęp do leków. Cóż mogę dodać ? - Tak trzymać ! Nie będę jednak sobą, jak czegoś nie wytknę. W aktualnościach czytamy: „Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej przesłał do Głównego Lekarza Weterynarii swoje uwagi do projektów aktów delegowanych oraz wykonawczych do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE”… - Czyżby? Z treści pisma wynika, że są to uwagi całej Krajowej Rady.
A cha, no i to posiedzenie Sejmowej Komisji. Żenada.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 26 Wrz 2017, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historia pewnego apelu, którą postaram się przedstawić, rozpoczęła się dużo wcześniej nim on sam powstał. Chodzi o Apel XI Zjazdu Lekarzy Weterynarii z dnia 24 czerwca 2017r., skierowany do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie działań mających na celu zlikwidowanie niedoborów kadrowo-płacowych w inspektoratach weterynarii i wstrzymanie dalszej degradacji Inspekcji Weterynaryjnej. Wcześniejszy był bowiem apel Rady Krajowej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej z dnia 9 marca 2017r., w którym Rada zwraca się o rozwiązanie tych problemów poprzez dofinansowanie IW. I, to na ten apel Rady, Zjazd Lekarzy Weterynarii w całości się powołuje. Jeśli dobrze rozumiem, apel Rady nie był bezpośrednio wysłany do adresata, tylko został przekazany pod obrady Zjazdu, gdzie po dyskusji został przegłosowany i przyjęty, już jako Apel XI Zjazdu. Z kolei z treści uzasadnienia samego apelu dowiedzieć się można, że jeszcze wcześniej, bo 23 maja 2016 r. Rada Krajowej Izby L-W, na piśmie, przedstawiła Panu Ministrowi sytuację finansową pracowników IW wynikającą z wieloletnich zaniedbań w zakresie rewaloryzowania wynagrodzeń, i tegoż skutki w postaci niedoborów kadrowych. W tym miejscu już zaczęły się schody, bo odpowiedzi ze strony ministerstwa nie było. Realizując zobowiązania nałożone przez XI Zjazd, Prezes KRLW przesłał Apel, opatrując go swoim pismem przewodnim. (Nie jest dla mnie jasne, dlaczego Apelowi nadał datę powstania 23 czerwca, a nie jak wynika z samego Apelu 24 czerwca 2017r. ...Być może chodziło o sprawdzenie czujność Pana Ministra). Apel XI Zjazdu został też przesłany za pośrednictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do wiadomości Pani Premier. Z Kancelarii, 20 lipca 2017r. wysłana została odpowiedź, z której wynika, że pismo przewodnie Prezesa KRLW wraz z Apelem trafiło wg kompetencji na biurko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z prośbą o udzielenie odpowiedzi zainteresowanym, czyli nam. Tym razem Pan Minister zareagował przesyłając 28.08.2017r. Apel XI Zjazdu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z pracami nad budżetem na 2018 rok. Co więcej, nawet to zasadnie uargumentował: „ Prawidłowe działanie Inspekcji Weterynaryjnej ma zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania przemysłu rolno-spożywczego oraz rozwoju eksportu. Ponadto z uwagi na niespotykane dotąd działania związane ze zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt, w szczególności afrykańskiego pomoru świń, sprawą priorytetową jest zapewnienie środków na realizacje ustawowych działań Inspekcji.” Pismo to trafiło również do wiadomości Ministra Rozwoju i Finansów, oraz do KRLW. Optymistycznie można byłoby oczekiwać na dobre wieści, niestety cieniem kładą się na tym „żywe słowa” jakie padły na posiedzeniu Sejmowej Komisji Rolnictwa w związku z zapytaniem, kiedy spłyną potrzebne finansowe środki. Konkluzją odpowiedzi strony rządowej było następujące zdanie: „W tej chwili mamy inne sprawy na głowie”. Sądzę, że na tym historia jednak się nie kończy.
A, dla równowagi, gdzie można dostrzec, tak "po linii służbowej"np. Wojewódzkich Lekarzy Weterynarii, czy Głównego Lekarza Weterynarii, starania o większy budżet, o wyższe płace dla pracowników? Lata mijają, a efektów nie widać.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 27 Wrz 2017, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontynuując rozpoczęty wątek przyznam, że brakuje mi głosów z dyskusji. Na szczęście tę pustkę po części wypełnił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który odpowiedział na pismo z dnia 28.08 2027r. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące niedoborów kadrowo-płacowych w inspektoratach weterynarii, przedstawionych w Apelu z XI Zjazdu Lekarzy Weterynarii. Odpowiedź jest bardzo merytoryczna i potwierdza dokładnie to, co napisałem w ostatnim zdaniu poprzedniego postu. Wysokość budżetu dla weterynarii zależała i zależy od aktywnego udziału zarówno Wojewódzkich, jak i Głównego Lekarza Weterynarii w jego tworzeniu. Wypadałoby zacytować całe pismo (na stronie KILW zatytułowane „Gorący kartofel”), ale może, to co z tego najważniejsze: „ … organami Inspekcji – oprócz Głównego Lekarza Weterynarii jest m.in. wojewódzki lekarz weterynarii, jako kierownik wojewódzkiej inspekcji weterynaryjnej wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej w województwie i działający pod zwierzchnictwem wojewody. …. Powyższe oznacza, że wojewodowie kształtują budżet wojewódzkich inspektoratów weterynarii i określają poziom wynagrodzeń pracowników w nich zatrudnionych – zgodnie z limitem środków finansowych, których wysokość corocznie określana jest w ustawie budżetowej na dany rok w podziale na poszczególne części i działy klasyfikacji budżetowej. Wydaje się więc, że ewentualna możliwość zwiększenia środków na wynagrodzenia może wystąpić na etapie planowania przez Ministra Finansów kwot wydatków bądź na etapie przyjmowania przez Radę Ministrów projektu ustawy budżetowej.”
Ktoś teraz powie, że Izba w tej sprawie nie ma już nic do roboty. Otóż nie. Na pewno zadaniem Izby nie jest wyprowadzanie ludzi na ulicę. Nie tędy droga. Droga jest we współpracy. Przecież można n.p.; poprosić Wojewódzkiego Lekarza o przedstawieni na posiedzeniu Rady propozycji wniosków budżetowych, jakie będą składane do wojewody. Można skalkulować potrzebne wydatki, można coś podpowiedzieć, uzgodnić. Może wtedy łatwiej będzie, również wspólnie, zwalczać ASF.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 29 Wrz 2017, 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodku, nestety , z każdym wpisem coraz poważniej ..... bredzisz - może telefon do przyjaciela - " Przecież można n.p.; poprosić Wojewódzkiego Lekarza o przedstawieni na posiedzeniu Rady propozycji wniosków budżetowych" Jesteś na portalu - prywatnej praktyki - pomyśl chwilę co piszesz - PROSIMY.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 29 Wrz 2017, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi gościu. Nie wiem z czym masz problem. Z tym proszeniem Lekarza Wojewódzkiego to jest tak, że ja, szary członek izby uczynić tego nie mogę. Na portalu mogę za to napisać co myślę. Każda rada okręgowej izby ma natomiast taką możliwość. Jest władzą i jest władna tak postąpić. To tylko kwestia poczucia podmiotowości organu samorządowego. Gościu, jeśli jesteś członkiem Rady to wykaż się inicjatywą i nie bój się własnego cienia. Do przyjaciela zadzwonić mogę zawsze, chociaż co do poglądów, w wielu kwestiach się różnimy. Cenię sobie własne zdanie, ale też szanuję zdania innych. Nie nazywam ich bredniami.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 06 Paź 2017, 07:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamilkłeś?, Gościu Drogi.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 06 Paź 2017, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że argumentami Gościa przytłoczyłeś, Włodku drogi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 06 Paź 2017, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- No, trudno. Ale, żyw ci on ? ...dycha jeszcze?

Z troską spoglądam nie tylko w kierunku Drogiego Gościa, ale także martwię się wolnym tempem rozpoczynania pracy Rady Krajowej Izby. Od XI Zjazdu, już bez mała czwarty miesiąc. Komisja Prawno-Regulaminowa jeszcze się nie spotkała. Interesuje mnie, jaki zakres prac planuje? Jak podejdzie do tematu ustawy o zawodzie? Prace w poprzedniej kadencji rozsypały się zupełnie, a Zjazd nie podjął tematu. Nie znaczy to, że go nie ma.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 06 Paź 2017, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Włodku, Włodku! Zrozum, obtrząsnąć się muszą ze szoku wyborczego. Niektórzy to nawet nie myśleli, że zaszczyt ich spotka. A spotkał, więc się obtrząsają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach