Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje bazgroły
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113, 114  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 02 Kwi 2015, 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarny humor Sad
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 02 Kwi 2015, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też, wcale nie chce się śmiać. Mimo to, życzę wszystkim Radosnych Świąt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kałużny

PostWysłany: 02 Kwi 2015, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek pięknie po raz kolejny napisałeś o tym, o czym piszemy już 10 lat. Sądzisz, że tym razem osiągniemy inny efekt ?
„W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele”? Czy aby na pewno? Wszyscy działamy razem ? Tym razem się uda ? Co za tym przemawia ? Jeśli nawet coś zaczniemy robić, to tak jak przed 10-ciu laty część przeczeka w krzakach, aby później pozbierać co na pobojowisku zostanie. Czyż nie lepiej cicho siedzieć, aby w nagrodę dostać synekurkę odebraną niepokornym ? Niezależnie od tego z której „szuflady” owi niepokorni będą.
Art. 16 już zmienialiśmy. Jedyne, co udało się osiągnąć to podział na to, co można wykonać w ramach zakładu i to czego nie można. Teraz są trochę inne okoliczności, więc może się uda wszystkie czynności umieścić w jednym paragrafie. I to byłoby najprostsze rozwiązanie, które nie wywoła protestów. Ale coś mi się wydaje, że zamiast zmieniać ustawę, zostanie zmienione rozporządzenie. Ciekawe, kto się zdobędzie na odwagę i zaprotestuje? Zwłaszcza, jeśli rzeźnia to jego jedyne bądź główne źródło utrzymania.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 02 Kwi 2015, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze! Już uprzykrzyło się mi ciągłe pisanie o tym samym, walenie w zamknięte drzwi. Moje ostatnie wypociny stanowią próbę spojrzenia na temat pod nieco innym kątem, ponowną próbę skłonienia do wspólnych działań, które może by coś przyniosły. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dopiero mocne argumenty w postaci ogólnopolskich protestów mogą cokolwiek dać. Niemniej pamiętam, w jaki sposób ostatnim razem zachowali się lekarze z ubojni w chwili, kiedy uznali że swoje już zdobyli. To mocno deprymuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 07 Kwi 2015, 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włodek chyba wszystkich normalnych już deprymuje wałkowanie "oczywistych oczywistości". Również i to, że tylko nielicznemu gronu zależy na normalności w naszym zawodzie. Reszta zadowolona jest z pływania w mętnej wodzie. No cóż takie życie.
Incognito

PostWysłany: 13 Kwi 2015, 00:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melduj Kubek!

- C'est la vie. Wink
Incognito

PostWysłany: 15 Kwi 2015, 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melduj Kubek!

- Śpicie?... to się obudźcie! Wiosna już!

Ostatnio zmieniony przez Incognito dnia 28 Lut 2017, 18:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Stefan Maciejewski

PostWysłany: 16 Kwi 2015, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie -co z łączeniem inspekcji ? Bo jakoś ucichło.
Powrót do góry
Włodzimierz Sławecki

PostWysłany: 20 Maj 2015, 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocne pisanie

Noc, za oknem pada deszcz. Na Medykusie, ja zwykle cisza. Właściwie nikt nic nie pisze.Czasami Kubek coś bąknie, ale to chyba z nudów. Weterynaria lekarzy prywatnie praktykujących zdaje się nie istnieć w ogóle, a przynajmniej nie daje oznak życia na tym forum. Czy już nie ma zwykłych ludzi, takich, co jedzą prawdziwy, czarny chleb? Wszyscy są gdzieś ponad, niedotykalni? Zerkają tylko zza ekranu?
Może przydałaby się, jakaś rozróba? Komuś dowalić, najlepiej porwać tłum i na barykady. To nam się dopiero podoba. Bez głębszej myśli, byle z emocjami. I, jeszcze żeby na tym skorzystać, a jak nie, to niech, chociaż ktoś straci. Najlepiej sąsiad zza miedzy, bo to swój, odwieczny wróg. No nie?
Właśnie pralka skończyła pranie. Trzeba rozwiesić rzeczy do wyschnięcia. Wcześniej wypaprałem się przy porodzie i nalało mi się do buta. Fatalne uczucie, brrrr!
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Maj 2015, 01:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano cisza...
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Maj 2015, 01:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano cisza...
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Maj 2015, 01:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano cisza...
Powrót do góry
Stefan Maciejewski

PostWysłany: 21 Maj 2015, 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś szum powstał -koniec z umowami śmieciowymi.Część z nas dostanie rykoszetem bo umowy zlecenie to teraz samo zło...A przy okazji ZUS się odrobinkę wzbogaci.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 21 Maj 2015, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Dostaniemy, szczególnie ci, co nie pracują gdzieś na 100% etatu. Niemniej nikogo to zdaje się nie interesować.
Powrót do góry
Paweł Henryk Łój

PostWysłany: 23 Maj 2015, 09:09    Temat postu: moje zdanie Odpowiedz z cytatem

Myślę (mam nadzieję) że nie będę negatywnie odbierany, próbuję uruchomić stronę.
Wybory. Święto demokracji. Przyjrzyjmy się jak wyglądają. Weźmy z nich przykład w trakcie naszych wyborów samorządowych. Starajmy się postępować zgodnie z zasadami demokracji. Czyli:
- wybory powinny odbywać się w miejscu równie dostępnym dla wszystkich wyborców. Nie może to być np. miejsce pracy pewnej grupy wyborców
- kandydaci startujący do wyborów powinni być znani wcześniej i wszystkim wyborcom, wraz z ich programem itd. itd...
Jeżeli nie udało by się przeprowadzić takich wyborów (z różnych przyczyn) to pozostaje zarząd "komisaryczny", który ma ograniczone prawa do reprezentowania grupy ludzi.
Myślę że pewne zmiany w zarządzaniu naszą korporacją będą musiały być wprowadzone. Jeżeli sądownictwo wyższego szczebla będzie należało do sądów cywilnych.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113, 114  Następny
Strona 112 z 114

Skocz do: