Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O czym plotkują grube ryby?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 22 Lut 2013, 17:18    Temat postu: aprobacja ..... Odpowiedz z cytatem

Olsztyńska weterynaria z europejską akredytacją - http://www.tvp.pl/olsztyn/aktualnosci/nauka/olsztynska-weterynaria-z-europejska-akredytacja/9967424
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 1389
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: 03 Kwi 2013, 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba przygotować się na kolejne zagrożenie ze strony fiskusa.

http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Wiecej-informacji-na-paragonach-dopiero-od-pazdziernika-2013-r,wid,15457569,wiadomosc.html?ticaid=11053c
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stefan MaciejewskiDołączył: 17 Sty 2011
Posty: 246
Skąd: Łódzkie

PostWysłany: 03 Kwi 2013, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poranna informacja w 3 radiowej-powrót znanego nam pana.Poprzedniego ministra rolnictwa.Ma wrócić na posterunek by w pocie czoła (innych) nieść pomocną dłoń rolnikom.Aha , wreszcie jakiś inspektor z GIW się pojawił w tej chwilowo nieczynnej stacji utylizacji. Trochę późno ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 06 Kwi 2013, 08:04    Temat postu: ......niezapowiadane kontrole..... Odpowiedz z cytatem

U W A G A - informacja Głównego Lekarza Weterynarii o "tajnych" kontrolach - " Chcemy, by nie było wiadomo, kiedy kontrola będzie przeprowadzona - podkreśla Janusz Związek. " -
Inspekcja weterynaryjna zaostrzy kontrole w zakładach mięsnych
05-04-2013
Główny Inspektorat Weterynarii wdraża program „Zero tolerancji", zakładający zwiększone kontrole w ubojniach i zakładach mięsnych. Jego celem jest wyeliminowanie nieuczciwych producentów i pośredników. Inspekcja chce między innymi przeprowadzać niezapowiadane kontrole.
Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek

- W ramach programu wprowadzamy szereg dodatkowych czynności, między innymi chcemy, by kontrole zdrowia zwierząt rzeźnych wykonywane były nadal przez lekarzy weterynarii, choć od 1 stycznia tego roku zwierzęta mogą być badane przez pracownika rzeźni - mówi Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek.

- Program zaczął się 2 kwietnia. Chcemy wykrywać podmioty funkcjonujące nielegalnie oraz te, które działają nieprawidłowo - dodaje.
GIW skontrolował 1818 zakładów przetwórczych, w wyniku których wydano 49 decyzji administracyjnych. Prócz tego, od początku stycznia przeprowadziła ponad 3000 dodatkowych kontroli, w związku z informacjami o fałszowaniu wołowiny. Łącznie, wykryto 96 nieprawidłowości.

Główny Lekarz Weterynarii podkreśla, że Inspekcja Weterynaryjna już wcześniej wykryła nieprawidłowości w ubojni w Białej Rawskiej, do której trafiało mięso z padłych i chorych zwierząt. - Trzykrotnie zgłaszaliśmy do prokuratury, tylko raz skończyło się to wyrokiem skazującym, łącznie z zakazem prowadzenia działalności. Kiedy w 2011 roku zgłosiliśmy tę sprawę, prokurator umorzył śledztwo, z powodu znikomej szkodliwości czynu - mówi Janusz Związek.

Program "Zero tolerancji" przewiduje między innymi rotacyjne wyznaczanie do kontroli lekarzy weterynarii w poszczególnych przedsiębiorstwach, w celu wyeliminowania rutyny w działaniach, a także mocniejsze zaangażowanie organów ścigania, aby uniknąć pobłażliwego podejścia do nieprawidłowości.

Ponadto, GIW będzie przeprowadzać kontrole niezapowiedziane. - Niedawno przeprowadziliśmy taką kontrolę w województwie łódzkim, zamierzamy je przeprowadzić w innych województwach. Chcemy, by nie było wiadomo, kiedy kontrola będzie przeprowadzona - podkreśla Janusz Związek.

GIW przewiduje także większe zdyscyplinowanie pracy lekarzy weterynarii. Jeżeli nie będą oni przestrzegać prawa i będą tolerować nieprawidłowości lub nadużycia, będą karani, do zwolnienia z pracy włącznie.

Główny Lekarz Weterynarii odniósł się także do informacji czeskiej inspekcji, która podała, że w jednym ze sklepów w Morawskiej Ostrawie odkryła pochodzącą z Polski koninę z zawartością zakazanej przez UE substancji - fenylobutazonu. Janusz Związek nie wierzy, by badanie wykonane w czeskim laboratorium było wiarygodne.

Jak poinformował, Inspekcja, na zlecenie KE, przeprowadziła badania na obecność fenylobutazonu w mięsie końskim. Przebadano 19 próbek i wszystkie był ujemne. - Badamy mięso końskie w kierunku fenylobutazonu już od kilkunastu lat i w ciągu ostatnich sześciu lat nie stwierdzono tej substancji w polskim mięsie. Od kilku lat lek ten jest od zakazany do stosowania w Polsce - mówi Janusz Związek.

Dodaje, że pierwsza informacja o znalezieniu fenylobutazonu w Czechach nie dotarła do GIW drogą oficjalną. - Niedobrze, jeśli informację otrzymujemy od mediów. Początkowo nie otrzymaliśmy na ten temat żadnego oficjalnego wyjaśnienia, choć główny lekarz weterynarii Czech zapewniał, że je przekazał. Dopiero na moje wezwanie drogą mailową otrzymałem informację - podkreśla Janusz Związek.


Ostatnio zmieniony przez DĄBROWSKI dnia 06 Kwi 2013, 08:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 06 Kwi 2013, 08:09    Temat postu: "zespÓł ds. ochrony wizerunku produktów rolno-spożywczy Odpowiedz z cytatem

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba:

2013-04-05


Nie ma przyzwolenia na "bylejakość" i niższe standardy produkowanej w Polsce żywności - powiedział na konferencji minister rolnictwa Stanisław Kalemba.

Zapowiedział, że Inspekcja Weterynaryjna zwiększy liczbę niezapowiedzianych kontroli w m.in. zakładach przetwórczych.

Minister ogłosił na konferencji, że zostanie powołany specjalny zespół złożony m.in. z przedstawicieli resortu i inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności, by zapewnić przepływ informacji między tymi instytucjami a opinią publiczną. Szefem "zespołu ds. ochrony wizerunku produktów rolno-spożywczych" ma być wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk.

Kalemba dodał, że chodzi też o promowanie polskich produktów i budowanie ich pozytywnego wizerunku. Działania zostaną skierowane m.in. do rynku słowackiego i czeskiego, czyli do państw, które w ostatnim czasie miały dużo zastrzeżeń co do jakości polskiej żywności.

Kampanie takie zostaną przeprowadzone w mediach, na portalach internetowych, będzie też kampania reklamowa w tamtejszej prasie. Przewidziane są ponadto wizyty studyjne słowackich i czeskich dziennikarzy w polskich zakładach przetwórczych.

Kalemba podkreślił, że ministerstwo rolnictwa widzi potrzebę utworzenia jednej inspekcji czuwającej nad bezpieczeństwem żywności. W jej skład, oprócz trzech inspekcji podległych ministrowi rolnictwa, miałaby wejść część inspekcji sanitarnej, nadzorowanej przez resort zdrowia.

Jak zaznaczył, prowadzone są rozmowy z ministrem zdrowia na ten temat i albo znajdzie się kompromisowe rozwiązanie, albo resort rolnictwa przekaże Radzie Ministrów do końca kwietnia założenia dot. utworzenia jednej inspekcji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żywności.

- Niech rząd zdecyduje, czy ma być jedna inspekcja, a jeżeli nie będzie na to zgody, to połączone zostaną trzy inspekcje podległe resortowi rolnictwa - stwierdził minister.

Zapowiedział, że będą intensyfikowane działania Inspekcji Weterynaryjnej. Już zostało skontrolowanych ponad 1,8 tys. zakładów przetwórczych m.in. pod kątem posiadanych przez nie zapasów surowcowych. "Na podstawie tych kontroli wydano 49 decyzji administracyjnych, a niektóre rzeźnie zostały objęte specjalnym nadzorem" - mówił Kalemba.

Dodał, że kontrole służb weterynaryjnych będą odbywały się częściej i będą dotyczyły - oprócz przetwórców mięsa, ubojni - także pośredników w handlu zwierzętami i targowisk. Kalemba wyjaśnił, że chodzi m.in. o pełną identyfikację zwierząt i kontrolę stanu ich zdrowia. Podkreślił, że potrzebne jest też większe zrozumienie organów ścigania, które często kierowane przez weterynarię sprawy w sprawie nadużyć umarzają ze względu na "małą szkodliwość czynu".

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że konieczna jest większa dyscyplina pracy lekarzy weterynarii. Jeżeli - jak mówił - nie przestrzegają prawa i tolerują nieprawidłowości lub nadużycia, będą karani, do zwolnienia z pracy włącznie. Dodał, że jest ponadto potrzeba wprowadzenia rotacji weterynarzy, którzy przez długie lata nadzorują jeden i ten sam zakład produkcyjny. (PAP)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 06 Kwi 2013, 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy jesteście bardziej biegli w piśmie świętym niż ja .
Może ktoś odpowie mi na pytanie ?
Na podstawie jakich przepisów jak twierdzi guru Związek dostali uprawnienia czysto lekarskie pracownicy rzeźni i od 1 -go stycznia są uprawnieni do badania przed ubojowego zwierząt rzeźnych .
Pytam się co na to izba lekarska , dlaczego nikt tego nie oprotestował .
Jak tak dalej pójdzie to leczeniem bydła zajmie się oborowy .

Wiele lat przepracowałem w zawodzie ale takich jaj nigdy nie było . Kto takie pomysły wprowadza w życie . Dlaczego ta sprawa nie trafiła do rzecznika dyscyplinarnego izby ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 06 Kwi 2013, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawę badania przed ubojowego i nie tylko w całości reguluje Rozporządzenie WE 854
Rady Europy . Z przykrością muszę stwierdzić , że badanie to przeprowadza w całości Urzędowy Lekarz Weterynarii .
Bezwzględnie są wymagane świadectwa zdrowia dla zwierząt rzeźnych i inne dokumenty towarzyszące .
Pragnę nadmienić , że to rozporządzenie obowiązuje nas od 2005 r.
Pytam się jakim psim prawem Związek opowiada takie dyrdymały . facet okazuje się kompletnym baranem z zerową wiedzą w temacie .
Tak samo w brew prawu zostały zlikwidowane świadectwa zdrowia . Prawo swoje a ministerstwo swoje .
Sami wprowadzili bałagan a teraz szukają kozła ofiarnego , którego można złożyć w ofierze .

Rolą naszego samorządu jest wyegzekwowanie wszystkich postanowień zawartych w Rozporządzeniach, teraz jest do tego odpowiedni klimat , trzeba to wykorzystać .
Jeżeli to zrobimy to pracy nie zabraknie dla nikogo , a wręcz przeciwnie trzeba będzie szybko kształcić nowych lekarzy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 07 Kwi 2013, 14:56    Temat postu: Zmiany w inspekcji...? Odpowiedz z cytatem

KRIR ws.nieprawidłowości w działaniu Inspekcji nadzorujących zakłady przemysłu mięsnego i ubojnie .
05.04.2013.
W dniu 5 kwietnia br. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z aferami mięsnymi i wyraził swoje zaniepokojenie zaistniałymi w ostatnim czasie przypadkami wykrytych nieprawidłości w zakładach przetwórstwa mięsnego. W piśmie zwrócić się do ministra z wnioskiem o pilne podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie zaistniałych w ostatnim czasie nieprawidłowości w funkcjonowaniu podległych resortowi rolnictwa Inspekcji, a zwłaszcza weterynaryjnej, nadzorujących zakłady przemysłu mięsnego i ubojnie.Wybuchające ostatnio afery związane z fałszowaniem mięsa, czy przerobem padłych zwierząt, podważają zaufanie konsumentów do bezpieczeństwa całego łańcucha żywnościowego.
Zdaniem samorządu rolniczego wynika to w znacznej mierze z systemu nadzoru funkcjonującego w Inspekcji Weterynaryjnej.
Koniecznym jest przeprowadzenie zmian systemowych organizacji Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Nadzór nad ubojem i przetwórstwem żywności powinien pełnić urzędowy lekarz weterynarii, a nie na zleceniu inspekcji weterynaryjnej lekarz weterynarii wykonujący prywatną praktykę. Brak natychmiastowej reakcji resortu rolnictwa w tym zakresie może spowodować stałą utratę wieloletnich starań o zdobycie rynków.
Jednocześnie KRIR zwraca uwagę na problem braku implementacji przepisów rozporządzenia Rady (WE) nr 1099/2009 do prawodawstwa krajowego związanego z ubojem z konieczności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 1389
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: 07 Kwi 2013, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UUUŁOW!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej WolańczykDołączył: 09 Sie 2004
Posty: 495
Skąd: Goleniów

PostWysłany: 08 Kwi 2013, 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbieramy pokłosie decyzji Sawickiego i braku odpowiedniej reakcji ze strony izby za czasów "Proszenia". Poza tym od zawsze szefostwo weterynarii było na pozycji przestraszonego i służalczo zgiętego niewolnika w ministerstwie rolnictwa. Odkąd pamiętam to nigdy na stanowisku głównego lekarza wet czy dyrektora departamentu weterynarii NIE BYŁO CZŁOWIEKA, KTÓRY REPREZENTOWAŁ INTERESY ZAWODU. Zawsze to była marionetka ministra. I tak jest do dzisiaj. Dlatego jest tak duże ciśnienie na wyjście z tego układu i starania o wpływ Izby na decyzje dotyczące zawodu. O takich sprawach mogą pisać i mówić lekarze niezależni. Pracownicy inspekcji są w układach poddańczych i zawsze przytakną pilnując swoich stołków. To głównie leży u podstaw koncepcji zdominowania władz izby przez lekarzy wolnej praktyki. Dziwi mnie natomiast kurczowe trzymanie się inspekcji we władzach izby. Oni nie rozumieją, że jeżeli uda się przeforsować koncepcję wyjścia z ministerstwa rolnictwa to i ONI na tym skorzystają. Wtedy inspekcja będzie INSPEKCJĄ a nie narzędziem w rękach ministra i kozłem ofiarnym przy każdej aferze mięsnej.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 08 Kwi 2013, 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy znaczący głos w dyskusji na temat afery mięsnej .
Pan Szumlewicz z KRIR wskazał z resztą na bardzo znaczący problem związany z ubojem z konieczności . Nie rozwiązano tego tylko ze względów na sowite zarobki branży mięsnej , pozostawiając rolnika w przymusie by zwierzę ze złamaną nogą oddał za przysłowiową złotówkę , na której oni zarabiają krocie .
Jako jeden z dyskutantów pobieżnie przeczytał Rozporządzenia RE robiąc przytyk ministrowi , że się do nich nie stosuje . Troszeczkę pomyli pojęcie lekarza urzędowego ale to można wybaczyć temu Panu .
Więcej takich głosów wsparcia , jest nadzieja , że wreszcie zostaną wdrożone przepisy a nam przybędzie pracy . Czego wam życzę .

Pytam się gdzie jest nasz Krajowa Rada na czele z naszym Prezesem ?

Panowie chyba lepszych pięciu minut dla nas nie będzie by wywalczyć to o co bijemy się od ładnych paru lat .

Panie Prezesie pora opuścić gawrę i obudzić się z letargu zimowego .
Wybory , wyborami ale puki co to jeszcze jest Pan Prezesem i dalsze chowanie głowy w piasek nie ma sensu , z resztą jest to działaniem na szkodę interesu społecznego .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 09 Kwi 2013, 14:05    Temat postu: ..Będą dymisje..... Odpowiedz z cytatem

- http://www.wetgiw.gov.pl/files/4675_Instrukcja%20GLW%20GIWbip.604-55_12%281%29.pdf -
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 09 Kwi 2013, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz wiem na co idą moje podatki .
Oj ,oj gdyby głupota umiała fruwać to Związek by już dawno rezydował na Księżycu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DĄBROWSKIDołączył: 11 Lip 2004
Posty: 1162

PostWysłany: 09 Kwi 2013, 16:14    Temat postu: Będą dymisje...... Odpowiedz z cytatem

Jedna inspekcja bezpieczeństwa żywności może powstać bez inspekcji sanitarnej
05-04-2013
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba chce utworzenia jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności, nawet jeśli miałyby wejść w jej skład trzy inspekcje podległe resortowi rolnictwa, bez inspekcji sanitarnej, podległej ministerstwu zdrowia. Resort do końca kwietnia ma przedstawić Radzie Ministrów propozycje utworzenia nowego organu kontrolnego.

Ministerstwo rolnictwa od roku pracuje nad utworzeniem jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności. Nowa organizacja ma zastąpić trzy podległe ministerstwu Inspekcje: Weterynaryjną, Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a także podległą ministerstwu zdrowia Państwową Inspekcję Sanitarną. Nadzór nad nową organizacją ma sprawować resort rolnictwa. Propozycja jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności budzi jednak wątpliwości Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Do końca kwietnia przedstawimy Radzie Ministrów założenia dot. utworzenia jednej inspekcji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żywności. Gdyby nie było zgody przyłączenia do niej inspekcji sanitarnej, zaproponujemy połączenie trzech inspekcji podległych resortowi rolnictwa - mówi Stanisław Kalemba.

- Uważam, że ostatnie doświadczenia, a także dobra renoma polskiej żywności i coraz wyższa nadwyżka w handlu zagranicznym naszymi produktami rolno-spożywczymi uzasadnia powołanie jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności - dodaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander B.Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 1316
Skąd: Kluczewsko

PostWysłany: 09 Kwi 2013, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zamiast działań będziemy mieli nowe igrzyska .

Ale , ale co nie którym wcale nie będzie do śmiechu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group