Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stara nowa Izba
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 06 Maj 2012, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną z może i niepopularnych prawd jest fakt, że każda demokracja jest ustrojem nieco opieszałym, nadmiernie skłonnym do stagnacji. Dzieje się tak dlatego, że wola, choćby i najlepsza wola kilku osób nie zawsze znajduje poklask, zrozumienie reszty, od której zależy wykonanie konkretnego ruchu. Stąd właśnie konieczność istnienia ludzi mających władzę, moc podejmowania decyzji.
Nie zawsze taka decyzja jest jasna dla wszystkich, bo też nie każdy jest jej beneficjentem, nie każdy śledzi jej powstawanie. Działa to oczywiście i w drugą stronę, wydający decyzję nie zawsze rozumie wszystkie jej aspekty. To budzi opór.
Nowe albo wchodzi wręcz samo, jak na przykład komputery, telefonia komórkowa, albo z wielkimi oporami, jak zwalczanie Aujeszki. Gdy decyzja jest po myśli odbiorców, jasna, przynosząca pozytywy - wchodzi sama, bez nakazów. Gdy decyzja podejmowana jest w oparciu o wydumane ustalenia - trafia na opór.
Kwestia pieniędzy dla władzy - może i rzeczywiście bez pieniędzy władza nie pociągnie. Niemniej są takie organizacje, które sobie radzą. Opierają się na pracy idealistów. Proszę spojrzeć, jak działa Medicus - Prezes, Zarząd działają wyłącznie społecznie. Zebrania odbywają się w doraźnie wynajmowanych salach, uczestnicy składają się na wynajęcie sali, ewentualnie paluszki, wodę mineralną, dojazd na zebranie też nie jest przez nikogo refundowany. Uchwały Medicusa nie mają mocy prawnie wiążącej dla lekarzy, lecz stanowią bardzo istotną wskazówkę dla Izby, dla Rządu. Czyli pieniądze nie są jedynym kryterium, tak samo nie jest jedynym kryterium posiadanie władzy. Spójrzcie na Alka Borowieckiego. Zmiany, które udało mu się wprowadzić nie przyniosły mu jakichkolwiek profitów, ba zawsze dostawał po głowie!
Mimo wszystko kółka toczą się wciąż do przodu, niezależnie czemu. Nie jest najistotniejsza władza, pieniądze. Owszem, są miłym dla ucha i oka profitem, ale stanowią często uzupełnienie. Nie twierdzę, że wszyscy ludzie będący przy władzy robią to z celów altruistycznych. Są tacy, co działają wyłącznie dla pieniędzy i władzy. Ich - w większości należy się pozbywać. Piszę w większości, bo czasem tacy ludzie też mogą się przydać. "Zawód dyrektor" sprawowany przez dobrego fachowca może niekiedy przynieść więcej dobrego niż taka sama funkcja sprawowana przez idealistę, który nie jest wszystkie aspekty swojej roli.

Andrzejwet poruszył ciekawą kwestię, od dłuższego czasu męczoną na forach weterynaryjnych, a podejrzewam, że i na innych. "jeżeli Włodek pisze ,że On przeżyje bez czegoś tam - to On przeżyje" - tu jest mimo wszystko bardzo ciekawa kwestia. Ja należę, zdaje się, że podobnie, jak Andrzejwet do grupy lekarzy imających się wszystkiego, co daje szansę na istnienie. Pewna różnica między nami polega, jak to wynika z postu Andrzejawet z tego, że ja jestem w stanie dopuścić rezygnację z czegoś, a On - nie. Nie tą jednak kwestię chcę poruszyć. Tacy lekarze, jak my, zajmujący się wszystkim naraz powoli zaczynają się wykruszać, bo siłą rzeczy nie potrafią konkurować ze specjalistami, ekspertami w swoich dziedzinach. Bieda skłania do imania się każdej funkcji, bieda powoduje, że boimy się czegokolwiek odpuścić. Ci specjaliści, szczególnie z chwilą zrzeszenia się w większych lecznicach, odbiorą takim lekarzom jak ja, jak Andrzejwet resztę roboty. Obecnie dojazd, komunikacja nie stanowią problemu. Wejść w kaszę lekarzowi, który zajmuje się wszystkim - to pryszcz. Odebrać takiemu pracę, to wyłącznie kwestia tego czy warto to zrobić. Jeżeli warto, to takiego lekarza od wszystkiego - już nie ma! Tacy lekarze utrzymują się wyłącznie dlatego, że zajęli nisze ekonomiczne do których inni nie chcą sięgać.

Ja nie zrobię laminectomii, nie usunę psu żuchwy. Zrobi to inny, lepszy, ale tylko wtedy gdy dostanie zlecenie. Często takie zlecenie do niego nie przyjdzie, właściciel wybierze moją usługę z użyciem Morbitalu, zamiast iść do prawdziwego fachowca, na którego go nie stać. Ja będę żył dopóki będzie istniała bieda. Będę chałturzył, będą mnie wytykać palcami koleżanki, koledzy umiejący więcej, noszący lśniące bielą fartuchy. Wyjściem z tego dołka jest rzucenie w pioruna tych ludzi, którym dotychczas pomagałem lecząc ich zwierzęta. Oni nigdy nie napełnią mi kabzy. Powinienem pójść do miasta, kupić trochę sprzętu, doszlifować umiejętność posługiwania się tą techniką.

A co się stanie, gdy już będę miał ten sprzęt? Nie pojadę, nie przyjmę klienta, którego nie stać na USG, RTG. W zasadzie mógłbym oprzeć się na badaniu organoleptycznym (w sensie, że bez sprzętu). Gdy taki klient dojdzie jednak do wniosku, że moja usługa jest niezadowalająca - pójdzie do konkurencji, już z dużą kasą. Konkurenci zrobią badania, wprowadzą adekwatne leczenie i powiedzą, że ja mając nawet sprzęt - nie umiem go używać. Więc mając sprzęt, nie przyjmę klienta bez pieniędzy, bo mi wyzłocą opinię. Prawda?

Nie lubię, gdy ktoś sądzi i obnosi się z tym, że na innym miejscu byłby lepszy, idealny wręcz. Ludzi idealnych nie ma. Na każdym stanowisku są czynniki stymulujące określone działania i one determinują nasze postępowanie. Owszem, mamy swój rozum, możemy te działania rozumowo kształtować, ale... Ale - rzadko tak robimy.

No dobrze. Dosyć. Zewsząd nas biją, co z tym zrobić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 06 Maj 2012, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak akurat się złożyło ,że w tvn 24 doslownie przed chwilą pokazywali gostka -hodowcę łowieczek z dolnego ślunska. W zasadzie mały pikuś - bajzel i tylko bajzel. Oczywista przeróżne słuzby w tym i powiatowy chyba z wrocka -pytaja go czy wie co na rzeczy- twierdzi ,że i owszem od KILKUNASTU LAT wie- a coś pan zrobił w sprawie - no nic bo się nie dalo. Ja bym chętnie spytał doktora powiatu - gostku za co ty inkasujesz co m-c kasę - naszą kasę- nawet rozumię ,ten duży brzuch - brak ruchu - tylko do kasy i do chałupy-ale jesteś powiatowym a nie kominiarzem nie obrażajac kominiarzy.
To tak na marginesie -kto tam jest wojewódzkim ,że tam ciągle jakiś burdel pokazują media - złe te media.
A co do Ola w nawiązaniu do tego co pisał Włodek - Olo to taki ewenement na skalę naszego kraju-GOŚĆ od około 30 lat walczy o godność i honor nasz -niedoceniony przez władzę na czym mu nie zależy -DOKTOR OLO po prostu.
No właśnie gdyby tacy ludzie pełnili funkcje powiatowego czy wojewódzkigo my nie musielibyśmy wstydzić się ,że jestesmy lekarzami wet - a tak to tylko i aż weterynarzami nas zwą w mediach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Incognito

PostWysłany: 06 Maj 2012, 23:39    Temat postu: Anonimowa "twórczość literacka" Odpowiedz z cytatem

Dezorientacja

Białe: K a4; W a8 ;G d5
Czarne: K b6 ; S b7
Pytanie: - Gdzie stoi ZOMO?
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 07 Maj 2012, 08:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak znowu jesteśmy w przysłowiowej "czarnej du..e" Crying or Very sad To wszystko co koledzy piszecie jest prawdą, z której nic nie wynika. Nie ma jednej określonej drogi jaką powinniśmy iść i zaproponować tzw. władzy. Odnoszę wrażenie, że spotkania czy fora to takie wentyle do spuszczania nadmiaru ciśnienia w społeczności. Duży ssssssyk i znowu spokój Exclamation
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 07 Maj 2012, 08:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Admin zadał pytanie - bardzo słuszne poniekąd- co z tym zrobić - bo zewsząd nas biją.
Dodałbym jeszcze dlaczego nas biją.
Albo nas nie lubią albo my grzeszymy.
Ostatnio w mediach jest nagonka na powiatowych - no faktycznie na ich nieróbstwo - słusznie leni i obijboków gonić ,rozliczać i pokazywać miłośników kawy i pasjansów.
To dobrze że zajęły się nimi media - będą mieli biegunkę .
Zamkną wreszcie dzioby i przestana kłapac po próżnicy bo to trudno pogodzić.
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 07 Maj 2012, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech drogi Incognito! Ważne jest tylko i wyłącznie to, gdzie MY wtedy staliśmy... Reszta, to historia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 07 Maj 2012, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Imienniku.
Masz rację - ale co może zrobić mały robaczek deptaczek ?
Piszesz ,że nie ma jednej okreslonej drogi.
Nie można przy tych tzw władzach takiej wytyczyć - na czele stoją ludzie niekompetentni , niereformowalni będący zakałą korporacyjną.
Wiedzą doskonale ,że dopóki : deptacze , inspektory i mięsiarze będą w jednej kupie- to z racji iż tego pogodzić się nie da panują nad całością a o to im chodzi.
Co ja mam wspólnego z mięsiarzem z sokołowa np ktory odbiera co m-c 7 kafli i np jeszcze najczęściej prowadzi gabinet -no niby po godzinach?
Nic- a jeszcze dodatkowo jestem przez takiego - okradany w majestacie tzw prawa.
Ja mam z nim być w jednej izbie -no przepraszam .
A tzw władza -co śpi i nie widzi co się wyrabia?
Powrót do góry
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 07 Maj 2012, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak to jedziemy na jednym wozie.
Aleksander B.

PostWysłany: 08 Maj 2012, 07:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy całe zło tkwi w tym , że nasi "przedstawiciele " zawodu zajmują się sprawami mniejszej wagi lub co gorsza samymi sobą .
Izba przekształciła się w twór administracyjny , a przestała się zajmować sprawami zawodu dla tego mamy to co mamy .
Dla przykładu :
1. Mówiono , że po zmianie starego prezesa wszystkie sprawy za które wyleciał prezes zostaną rozpatrzone i załatwione , a tym czasem sprawa żagla na Chorwacji została zamieciona pod dywan i sza cichutko bo to troszkę jest spraw śmierdząca i zamieszanych jest jeszcze parę osób z krajówki .
2. Od jakiegoś czasu plecie głupstwa główny i jego zastępca , że dla ochrony zdrowia konsumenta należy zabrać wszystkie madykamęnty lekarzom bo to za ich sprawa mamy antybiotki w mięsie . No i co nikt z izby nie krzyczy , że to idiotyzm czystej wody sza cichutko bo oni akurat lecznictwem się nie zajmują i jest im obojętne czym Szanowny Kolega będzie leczył zwierzątka .
I tak bez końca można mnożyć przykłady obojętności na istotne problemy zawodu .

Wyjście z sytuacji jest jedno . Albo rozwiązać izbę , albo zrobić przyspieszone wybory .
Powrót do góry
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 08 Maj 2012, 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyt dużo pracy włożono w tworzenie Izby. Równie trudno będzie ją rozwiązać. Istnienie tworów administracyjnych jest obdarzone dużą bezwładnością. Dużo więcej trzeba wysiłku żeby tą "machinę administracyjną" zatrzymać nie mówiąc o likwidacji. Zespół "fotelicy" czyli przyrośnięcia stołka do dupy jest też bardzo istotnym elementem w całym tym systemie. Dlatego myślę, że powinno się dążyć do wcześniejszych wyborów ale z podaniem zasad i odpowiednim naświetleniem przysłowiowym deptaczom i miejskim konowałom o co w tym wszystkim chodzi. Inaczej znowu wybiorą kwiat inspekcji i dalej będziemy w czarnej dupie.
Pozdrawiam z Goleniowa bliskiego "czarnej dupie".
Stefan Maciejewski

PostWysłany: 08 Maj 2012, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakaś dziwna wiara że ci nowi to będzie kwiat pachnący...już to pisałem kiedyś, wcale nie ma gwarancji, że same orły, społecznicy się dostaną na szczyty.A po drugie to teraz kworum ledwo ledwo na zjazdach jest.Sporo ludzi w tym tzw terenowców nie jeździła i nie jeździ na spotkania.Czemu się dali wybrać -nie wiem.Sankcji żadnych za to nie ma . A jak nie ma głosów z terenu to się nie dziwcie temu co jest.Jeżdżę na to od ponad 20 lat i widzę co jest. Ja rezygnuję przy najbliższych wyborach. Czas na młodzież na nowe twarze,nowe pomysły. To zburzy stare układy.
Powrót do góry
Andrzej Wolańczyk

PostWysłany: 08 Maj 2012, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zburzy stare układy.
Kto wierzy w gusła żeby mu d..a uschła. Przepraszam za szczerość i dosadność ludowych przysłów. Niestety widzę to w bardzo czarnych barwach. Potrafimy się zmobilizować tylko z nożem na gardle.
Incognito

PostWysłany: 08 Maj 2012, 15:44    Temat postu: Dobrze się składa....Kwiat Odpowiedz z cytatem

Andrzej Wolańczyk napisał:

Potrafimy się zmobilizować ..

...

Ostatnio zmieniony przez Incognito dnia 28 Lut 2017, 20:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Andrzejwetpodkarpacie

PostWysłany: 08 Maj 2012, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nowy prezes krajówki to - beton - czy młody gniewny?
Panie Doktorze Maciejewski.
A może ot tak chop siup - dla zmyłki - ,ze akceptowalny może być dla wszystkich?
To ,że wybrani nie jeżdżą na spotkania - to naganne -chciałeś być społecznikiem - cierp za masy- a jak nie to na afisz się nie pchaj.
Ale to pikuś - chociaż dokuczliwy.
Ale będąc powiatowym pchać się na prezesa - to powinno być statutowo zabronione
Przerost ambicji nad możliwościami.
Podobnie ja tak uważam -wojewódzki -rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej?
Zupełny nonsens.
Elyta rządzi masami-sio.
Co do uczestnictwa młodzieży tej która jeszcze z grajdołu nie wyjechała yess.
Ale o głupotę młodych nie podejrzewam - może sie mylę co daj Panie Boże.
Co do burzenia starych układów -najlepszy przykład -politycy , partie rady nadzorcze czy nawet społecznie doradcy-stary zmurszaly beton niereformowalny - ma się znakomicie.
Powrót do góry
Aleksander B.

PostWysłany: 08 Maj 2012, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Koledzy główka do góry . Młodzi jeżeli chcą zaistnieć w zawodzie to muszą przejąć władzę w izbie bo inaczej stara cwaniacka kadra inspektorów zmiecie ich i zwalcuje na zawsze . Jest wielu mądrych i rzutkich w śród młodych mam na myśli tych od kotków i piesków . Jeśli resztę życia chcą związać z zawodem to muszą przejąć władzę w izbie bo inaczej nawet smród po nich nie zostanie , to jest w ich interesie .
Ci z inspekcji to ludziska z selekcji negatywnej i powierzać im władzę jest zwyczajna głupotą . Mam nadzieje , że młodzi się zorganizują i przejmą władzę , ja rencista już powoli rezygnuję ze wszystkiego . Po prostu mam tego już dość .
Pozdrawiam oszołom z Kieleckiego .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: