Forum Medicus Veterinarius Strona Główna Medicus Veterinarius

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Minimalna stawka godzinowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inspekcja
Gość

PostWysłany: 24 Sty 2017, 15:44    Temat postu: Minimalna stawka godzinowa Odpowiedz z cytatem

Od tego roku obowiązuje minimalna stawka godzinowa, i tu pytanie czy stawka obowiązuje też w przypadku umów zawieranych z lekarzami i technikami zgodnie z art. 16 ustawy o inspekcji?
Powrót do góry
Marudnik
Gość

PostWysłany: 24 Sty 2017, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie.
Socjaliści godzinową stawkę minimalną wymuszają na przedsiębiorcach, ale nie na socjalistycznych instytucjach, bo to oni za nią by zapłacili (pośrednio lub bezpośrednio). http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zamieszanie-z-firma-ochroniarska-prokuratura-nie-chce-sie-ni,nId,2341552
Powrót do góry
Marudnik
Gość

PostWysłany: 25 Sty 2017, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak swoją drogą to jest świetny pomysł na upieprzenie finansowe PLW.
Należałoby prowadzić ewidencję poświęcanego czasu na czynności urzędowe (wraz z dojazdami!) i wypadku niedostatecznego finansowania (np. po uśrednieniu za świadectwa za świnki) pod koniec roku wystawić PLW wezwanie do wyrównania płatności do stawki minimalnej. Sprawa do wygrania przed każdym sądem. Laughing
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 27 Sty 2017, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie, co dalej. Czy PLW zechce ponownie zatrudnić takiego delikwenta. Inna sprawa, że Izba przyjęła wysokość stawki godzinowej absolutnie nie na 12 zł. Kwestią jakąś tam jest, czy min.rol. zechce przestrzegać ustalenia któregokolwiek ministerstwa poza jego własnym. już nie raz mieliśmy do czynienia z czymś takim, że prawo swoje, a nasze ulubione ministerstwo zawsze wiedziało lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marudnik
Gość

PostWysłany: 27 Sty 2017, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Włodzimierzu, czy dobrze rozumiem, że dla Ciebie normalnym i akceptowalnym są kaprysy PLW, którego przymusza się do przestrzegania prawa w miejsce sobiepaństwa (tudzież księciowania na prowincji)?
Normalnym są kilkumiesięczne terminy płatności?
Normalnym niechęć do stosowania art 16. 1a. UoIW?
Powrót do góry
.........
Gość

PostWysłany: 27 Sty 2017, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest przecież oczywiste.... dla Kalekil Włodzimierza .
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 27 Sty 2017, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, to jest dla mnie zupełnie normalne zjawisko. Jestem stąd, z tej ziemi - jak powiedzieliby niektórzy. Ten ból jest mi znany. Mam jednak w sobie coś takiego, że się z takimi rozwiązaniami nie zgadzam, szukam dróg wyjścia.
Takie rzeczy należy piętnować. Walenie piąchą na odlew nie jest rozwiązaniem w jakikolwiek sposób optymalnym. Gwałt odciska się gwałtem i niekiedy można więcej stracić, niż zyskać. Rozwiązania siłowe są dobre, ale w określonych warunkach. Zwykłe trykanie głową w mur przynosi godne pożałowania rezultaty. Jestem przynajmniej za założeniem jakichś ochraniaczy, wtedy przynajmniej da się w ten mur dłużej walić. Owszem, można też zwyczajnie tryknąć w ścianę i zwalić się u jej fundamentu. Demonstracja tego rodzaju jest dobra dla przyglądających się, mają oni jakiś przerywnik w monotonii dnia. Gorzej z tym, co spłaszczy sobie łeb.
Co, poza demonstracją da tego rodzaju eksces? Demonstrant da ciała, a życie potoczy się swoim dotychczasowym torem.
Urzędy mają to do siebie, że potrafią być ponad prawem. Nie wszystkie urzędy tak się zachowują, ale są i takie, co stały się powodem do określeń - arogancja władzy. Mieliśmy rozmaite spory z władzami, mieliśmy za sobą i wyroki NSA. Okazywało się jednak, że jest jak w filmie o Kargulu i Pawlaku. Prawo prawem, a urząd zawsze ma na podorędziu co mocniejsze argumenty.
Można rzucić zgniłym ogryzkiem w niesympatycznego polityka, ale czy warto? Czasami pewnie i warto, w takim jednak wypadku warto uważnie przewidzieć możliwe reperkusje.
Mam trochę doświadczeń, które do pewnego stopnia umożliwiają mi istnienie na tym padole. Z tych nauk, jakie wyniosłem wynika, że protesty to dobra rzecz, nawet bardzo dobra. A między nami mówiąc - tak naprawdę - to właściwie nigdy nie widziałem kogoś, kto by zupełnie bez asekuracji próbował wywinąć orła. Aby zrobić coś takiego - warto zadbać o sprzyjające okoliczności, ba - warto popracować nad stworzeniem takich okoliczności. Nie są to dla żołnierza rewolucji żadne arkana. Żeby przeżyć nie wystarczy mieć gorące serce, konieczne jest i coś całkiem chłodnego.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 28 Sty 2017, 01:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://pl.glosbe.com/pl/pl/koniunkturalizm
Powrót do góry
.................
Gość

PostWysłany: 28 Sty 2017, 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cudo - Laughing
Powrót do góry
Włodek Szczerbiak
Administrator

PostWysłany: 11 Lut 2017, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie się mówi o Wójcie, który postanowił nie wdrażać na swoim terenie reformy edukacji. Oto przekierowanie do artykułu:
http://lodz.onet.pl/u-mnie-reformy-edukacji-nie-bedzie-wojt-na-kursie-kolizyjnym-z-wladza-centralna/8ydp7my
Polecam zwrócić uwagę na następujący akapit:

- Ale jeśli zajdzie pan władzy za skórę, to może pan mieć problemy.
- Trudno. Całe życie byłem weterynarzem, a nie wójtem. Życie nie kończy się na "wójtowaniu". Działam w tej gminie już ponad 20 lat, byłem w każdym domu i w każdej oborze, znam każdego człowieka i każdą krowę. Poradzę sobie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medicus Veterinarius Strona Główna -> Forum główne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach